• आज :

ताजा अपडेट

ट्रेन्डिङ शिर्षक

 • News Portal

  • आज :
  प्रवास

  नेपाली दूतावास डेनमार्कद्वारा फिनल्यान्डमा पर्यटन प्रवर्द्धन

  4.5K
  SHARES  काठमाडौँ । फिनल्यान्डको राजधानी हेल्सिन्कीमा नेपाली दूतावास डेनमार्कको आयोजनामा नेपाल पर्यटन प्रवर्द्धनसम्बन्धी कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।

  गत ४ मेमा हेल्सिन्की स्थित नेपाली रेस्टुरेन्ट नमस्ते फिनल्यान्डमा सम्पन्न कार्यक्रममा उल्लेख्य रूपमा विदेशी अतिथिहरूको उपस्थिति रहेको थियो ।

  कार्यक्रमको सुरुवातमा नेपाली दूतावास डेनमार्कका डेपुटी हेड अफ मिसन तीर्थ अर्यालले अतिथिहरूलाई स्वागत गरेका थिए । उनले पर्यटन प्रवर्द्धन गर्ने कार्यक्रममा नेपाल सुरक्षित गन्तव्य रहेको भन्दै सबैलाई नेपाल भ्रमण गर्न आग्रह गरेका थिए ।

  नेपाल बुद्धको देश र नेपाल हेर्नुपर्ने देश भएकाले अतिथिहरूलाई कार्यक्रमको रूपरेखा बनाउन आग्रह गरेका थिए । साथै नेपालको पर्यटनलाई बजारीकरण गर्ने उद्देश्यले नेपालको श्रव्य दृश्य र वृत्तचित्र पनि देखाइएको थियो ।

  नेपाली सांस्कृतिक प्रस्तुतिहरू समेत प्रदर्शन गरिएको कार्यक्रममा वृत्तचित्र “Nepal Awaits and Experience Nepal”का साथै अर्को श्रव्य दृश्य सामाग्री नेपाल: A Lifetime Experience प्रदर्शन गरिएको थियो ।

  कार्यक्रम आयोजना गर्न नेपाली दूतावासका डेपुटी हेड अफ मिसन तीर्थ अर्याल र तृतीय सचिव अमृत लोप्चन हेल्सिन्की आइपुगेका थिए । कार्यक्रममा स्थानीय कलाकारहरूले नेपाली लोक बाजाहरूको साथमा साङ्गीतिक तथा नृत्य प्रस्तुत गरेका थिए ।

  फिन्निश नेपाली समाजका अध्यक्ष नवीन भट्टराई, एनआरएन फिनल्यान्डका कार्यवाहक अध्यक्ष सुवास रिजाल लगायत नेपालका लागि पूर्व फिनिश राजदूतहरू, स्थानीय सिटी काउन्सिलका प्रतिनिधिहरू सहित थुप्रै विदेशी अतिथिहरूको उपस्थिति रहेको थियो ।

  यसै क्रममा नेपाली दूतावास नेपाली दूतावास डेनमार्कले फिनल्यान्डमा बसोबासरत नेपालीका लागि २ दिने घुम्ती शिविर पनि सञ्चालन गरेको थियो ।

  शिविरमा २ सय २९ जनाले नयाँ आवेदन प्रत्यक्ष दर्ता, नवीकरण, पुरानो आवेदन मार्फत तयारी राहदानी वितरण, वारेस नामा, भिसा जारी तथा परामर्श सेवा लिएका थिए ।

    
  सञ्चारकेन्द्र
  [email protected]

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +
  प्रतिक्रिया

  आजको ट्रेन्डिङ