• आज :

ताजा अपडेट

ट्रेन्डिङ शिर्षक

 • News Portal

  • आज :
  समाचार

  कोशी ब्यारेजका ५६ वटै ढोका खोलिए

  3.5K
  SHARES  काठमाडौँ । सप्तकोशी नदीको ब्यारेजका सबै ढोका खोलिएको छ ।

  कोशी ब्यारेज कन्ट्रोल रूमका एक कर्मचारीका अनुसार ५६ वटै ढोका खोलिएको हो । ‘सात बजेको अपडेट अनुसार पानीको सतह बढेसँगै ५६ वटै ढोका खोलिएको हो’, ती कर्मचारीले भने,‘कोशी पूर्वी-पश्चिम नहर भने बन्द गरिएको छ ।’

  साढे ९ लाख क्यूसेक पानी बहने क्षमता रहेको ब्यारेजमा अहिले ३ लाख ८० हजार ८ सय १५ क्यूसेक पानी बगिरहेको बताइएको जनाइएको छ।

  एक दशकअघि ब्यारेजदेखि माथि सिरान पश्चिम कुशहामा बाँध फुटेको थियो । बाँध फुट्दा नेपाल र भारतमा थुप्रै जनधनको क्षति भएकाले अहिले कोशी ब्यारेज र बाँधलाई सुरक्षित राख्न प्राविधिकहरूले विशेष सतर्कता अपनाएका छन् ।

  पुलको बिम छुन लाग्ने अवस्थामा पुलको ढोका खोल्ने गरेको छ ।

    
  सञ्चारकेन्द्र
  [email protected]

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +
  प्रतिक्रिया

  आजको ट्रेन्डिङ