• आज :

ताजा अपडेट

ट्रेन्डिङ शिर्षक

 • News Portal

  • आज :
  अन्तराष्ट्रिय

  आंशिक गर्मीको लहरले ६ दिनमा पाकिस्तानका ५ सय जनाको मृत्यु, घाममा काम गर्नेहरुलाई सकस

  1.1K
  SHARES  काठमाडौं। आंशिक गर्मीको लहरले पछिल्लाे छ दिनमा पाकिस्तानका ५ सय भन्दा बढीले ज्‍यान गुमाएका छन् । दक्षिणी पाकिस्तानमा भएका मृत्युका घटनाकाे प्रमुख कारण बढ्दो गर्मी मानिएको छ ।

  ईधी एम्बुलेन्स सेवाका अनुसार कराँची सहरमा रहेको शवगृहमा दैनिक ३० देखि ४० शव ल्याउने गरिएको छ । पछिल्ला ६ दिनमा उनीहरूले करिब ५ सय ६८ शव सङ्कलन गरेका छन्, जसमध्ये मंगलबार मात्रै १४१ जनाको शव सङ्कलन गरिएको छ ।

  यी सबैको मृत्युको कारण के हो भन्ने अहिले नै भन्न गाह्रो भएको बीबीसीको रिपोर्टमा उल्लेख छ । तर, गर्मी बढेसँगै मृत्यु हुनेको सङ्ख्या पनि बढेको हो । कराँचीको तापक्रम ४० डिग्री सेल्सियसभन्दा माथि पुगेको छ र आर्द्रता यति धेरै छ कि तापक्रम ४९ डिग्री सेल्सियस जस्तो महसुस भएको छ ।

  गत आइतबार र बुधवारको बिचमा कराँचीको सिभिल अस्पतालमा हिट स्ट्रोकका कारण २६७ जनालाई भर्ना गरिएको थियो । तीमध्ये १२ जनाको मृत्यु भएको आपत्कालीन विभागका प्रमुख डा इमरान सरवर शेखले जानकारी दिए ।

  डाक्टर शेखले बीबीसीलाई भने, ‘अस्पतालमा आउने अधिकांश मानिसहरू ६० वा ७० वर्षका छन्, केही ४५ वर्षका थिए भने केही युवाहरू पनि छन् । हामीले देखेका सबै मानिसहरू बाहिर काम गरिरहेका थिए । बढ्दो तापक्रममा हामीले उनीहरूलाई धेरै पानी पिउन र हल्का लुगा लगाउन भन्यौँ।’

  गत साताको अन्त्यमा पाकिस्तानमा बढेको तापक्रमलाई आंशिक गर्मीको लहर पनि भनिएको थियो। जनतालाई राहत प्रदान गर्न र गर्मीको लहरबाट जोगाउन शिविर र केन्द्र स्थापना भइरहेका छन् । सहयोगको खाँचोमा परेका धेरै मानिस अस्पतालसम्म पुग्न सकेका छैनन् ।

  बढ्दो गर्मी बाहेक, बिजुली कटौती पनि कराँचीका जनताको लागि ठुलो समस्या हो। कराँची पाकिस्तानको एक मात्र सहर हो जुन गर्मीसँग संघर्ष गरिरहेको छ। समाचार एजेन्सी रोयटर्सका अनुसार गत महिना सिन्ध प्रान्तको राजधानी कराँचीमा ५२.२ डिग्री सेल्सियस तापक्रम रेकर्ड गरिएको थियो।

    
  सञ्चारकेन्द्र
  [email protected]

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +
  प्रतिक्रिया

  आजको ट्रेन्डिङ