• आज :

ताजा अपडेट

ट्रेन्डिङ शिर्षक

 • News Portal

  • आज :
  विजनेश समाचार

  शुक्रबार ३० अर्ब तरलता तान्दै राष्ट्र बैंक

  1.3K
  SHARES  काठमाडौँ । नेपाल राष्ट्र बैंकले शुक्रबार थप ३० अर्ब रुपैयाँ तरलता प्रशोचन गर्ने भएको छ । बिहीबार बैंकिङ्ग प्रणालीबाट ३५ अर्ब रुपैयाँ तरलता प्रशोचन गरेको बैंकले लगत्तै २ दिनमा ६५ अर्ब रुपैयाँ तरलता प्रशोचन गर्ने भएको हो ।

  पछिल्लो समय बैंक तथा वित्तीय संस्थामा अधिक तरलता थुप्रिएसँगै केन्द्रीय बैंकले निक्षेप संकलन उपकरणमार्फत तरलता प्रशोचन गरिरहेको छ ।

  निक्षेपको तुलनामा बैंकहरुले कर्जा लगानी गर्न नसक्दा तरलता थुप्रिएको छ । गत जेठ २४ गतेसम्ममा बैंक तथा वित्तीय संस्थाहरुले कूल ६२ खर्ब ३१अर्ब निक्षेप संकलन गर्दै यता ५१ खर्ब ३३अर्ब रुपैयाँ मात्र कर्जा लगानी गरेका छन् ।

  समीक्षा अवधिमा ८०.२० प्रतिशत कर्जा निक्षेप अनुपात (सीडी रेसियो) कायम गरेका बैंकहरुसँग ५ खर्ब बढी लगानीयोग्य रकम रहेको छ । बैंकहरुसँग प्रयाप्त तरलता रहेकैले अन्तर बैंक ब्याजदर २.९५प्रतिशतमा झरेको छ भने ट्रेजरी बिलको ब्याजदर समेत अधिकतम ३.२१ प्रतिशतमा खुम्चिएको छ ।

    
  सञ्चारकेन्द्र
  [email protected]

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +
  प्रतिक्रिया

  आजको ट्रेन्डिङ