• आज :

ताजा अपडेट

ट्रेन्डिङ शिर्षक

 • News Portal

  • आज :
  गीत-सङ्गीत

  प्रकाश सपुतले ल्याए ‘दमाई महाराज’

  12.8K
  SHARES  काठमाडौं । लोकप्रिय गायक प्रकाश सपुत आफ्नो नयाँ सिर्जनाका साथ उपस्थित भएका छन् । उनको पछिल्लो गीत ‘दमाई महाराज’ यूट्युबबाट सार्वजनिक भएको छ ।

  त्यसो त यो गीतमात्र नभएर एउटा कथासहितको भिडिओ हो । ‘बोलमाया’ र ‘गलबन्दी’ को सिक्वेलका रुपमा सपुतले यो भिडिओ ल्याएका हुन् । यद्यपि, भिडिओको कथावस्तु र गीतको धार नितान्त फरक छ । सपुतले धर्मलाई केन्द्रमा राखेर भिडिओको निर्माण गरेका छन्, जसमा जातीय भेदभावको परम्परामाथि प्रहार गरिएको छ ।

  सपुत एउटा पुराणवाचक पण्डितको भेषमा देखिएका छन् । मन्दिर पुनर्निर्माणका लागि आयोजना गरिएको एउटा सप्ताहमा उनी पुराण भन्न आउँछन् । सप्ताहकै सेटभित्र सबै दृश्य खिचिएको छ । भिडिओको कथालाई बोलमायाको कथासँग जोडेर जातीय छुवाछूतको मुद्दालाई उठान गरिएको छ ।

  विगतका भिडिओमा जस्तै सपुतले यसको पनि मेकिङमा निकै खर्च र मेहनत गरेका छन् । गीतका शब्दहरु सपुत आफैंले लेखेका हुन् भने संगीत पनि उनकै हो । गायनमा उनलाई शान्तिश्री परियारले साथ दिएकी छन् । यद्यपि, शान्तिश्रीको हिस्सामा धेरै परेको छैन ।

  भिडिओको कथा र निर्देशन पनि सपुतकै रहेको छ । भिडिओमा मोडलद्वय गरिमा शर्मा र गीता ढुंगानाको उपस्थितिले सुनमा सुगन्ध थपेको छ । अञ्जली अधिकारी भने एक झलकमात्रै देखिन्छिन् ।

  यो कमर्सियल गीत होइन, यद्यपि दर्शक-स्रोताले रुचाउन सक्छन् । सपुतले सधैं झैं नयाँ स्वाद पस्केका छन् ।

    
  सञ्चारकेन्द्र
  [email protected]

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +
  प्रतिक्रिया

  आजको ट्रेन्डिङ