• आज :

ताजा अपडेट

ट्रेन्डिङ शिर्षक

 • News Portal

  • आज :
  रोचक-विचित्र

  जहाँ बेहुलाका साथीहरुले उतार्छन् बेहुलीको कपडा

  5.7K
  SHARES  संसारमा अलग–अलग खाले रीतिरिवाज र परम्परा हुन्छन् । चीनको एउटा परम्पराले पनि तपाईलाई चकित पार्नसक्छ । यहाँ विवाहपछि बेहुलाका साथीहरुले बेहुलीलाई आफ्नो काँधमा राखेर उठाउँछन् । त्यसपछि बेहुलीको कपडा उतार्छन् । तर, दुलहाले यसको विरोध गर्दैनन् । बरु, दुलहीका साथीहरुले ती केटाहरूलाई रोक्ने कोसिस गर्छन् ।

  यदी दुलहाका साथीहरु दुलहीको कपडा उतार्न सफल भए भने दुलहा पक्षले जितेको मानिन्छ । यदी, दुलहीका साथीहरु आफ्नी साथीलाई बचाउन सफल भए भने दुलही पक्षले जितेको मानिन्छ ।

  यतिमात्रै होइन, विवाहको खेल खेल्ने नाममा नवविवाहित जोडीले कम्बलमा पल्टने र सुहागरातको अभिनय गर्नुपर्ने हुन्छ । पाहुनाहरूले दुलहीलाई किस गर्ने, स्ट्रिप गर्ने, उनको शरीरमा स्याही वा यस्तै केही कुराहरु फ्याँकिदिने, उनको कपडा तानिदिनेलगायत परम्परा समेत छ ।

  विश्वभर यस परम्पराको विरोध भएपछि चीनको एक शहरले अब वैवाहिक समारोहमा यस्तो उच्छृङ्खल खेल खेलाउन प्रतिबन्ध लगाएको छ । चीनको सेनडान्ग प्रान्तस्थित जोजिङ सिटीले भर्खरै एक नोटिस जारी गरेको छ । जसमा उल्लेख छ, ‘विवाहका दौरान दुलहा वा दुलहीलाई स्ट्रिप गर्न, उनीहरुलाई बाँध्न र उनीहरुमाथि कुनै पनि तरिकाले जबर्जस्ती गर्न प्रतिबन्ध छ ।’

  यस सूचनामा विवाहका लागि आएका पाहुनाले दुलहा वा दुलहीलाई जर्बजस्ती किस गर्न र गर्न लगाउन, नवविवाहितहरुको हात र खुट्टामा कुनै चिज लगाइदिन वा उनीहरुमार्फत, उत्शृंखल प्रस्तुति गराउन प्रतिबन्ध लगाइएको उल्लेख छ ।

  सन् २०१८ मा चीनको शहर गोईज्हुमा एक दुलहाका साथीहरुले उनको पुरै कपडा उतारिदिएका थिए । २४ वर्षका यी व्यक्ति केवल आफ्नो अन्डरवेयर लगाएर बसेका थिए र उनको शरीरमा साथीहरुले स्याही फालिदिएका थिए । विवाहको परम्परा भन्दै साथीहरुले निकै हंगामा मच्चाएका थिए । र, साथीहरूबाट बचेर भाग्ने क्रममा यी व्यक्ति कारमा गएर ठोक्किएका थिए ।

    
  सञ्चारकेन्द्र
  [email protected]

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +
  प्रतिक्रिया

  आजको ट्रेन्डिङ