• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  धर्म संस्कार समाचार

  यदी कसैको विवाह गर्न ढिलाई भएको छ ? हुनसक्छ यस्तो कारण

  2.3K
  SHARES

  काठमाडाैँ । बिहे योग्य व्यक्तिको बिहेमा ढिला हुँदा बुबाआमालाई धेरै चिन्ता हुन्छ। वास्तविकता यो हो कि यदि उनी छोरी हो भने आमाबुबालाई धेरै चिन्ता हुन्छ। योग्य वरको लागि कहिले केटा मनपर्दैन भने कहिले कुंडली मिल्दैन । यस कारण विवाहमा ढिलो हुन्छ। किन बिहे ढिलो हुन्छ र कसरी यसलाई निवारण गर्ने ज्योतिषीय उपाय र ज्योतिष शास्त्रमा हरेक ग्रहको भूमिका हुन्छ ।

  विवाहको लागि गुरु ग्रहको प्रबल हुन निकै जरुरी हुन्छ । ज्योतिष अनुसार जब गुरु पंचम भावमा द्दष्टि राख्छ तब विवाहको लागि एक मजबुत योग निर्माण हुन्छ । यदि एक वर्षको लागी कुनै व्यक्तिको कुंडलीमा गुरु पंचमेशको साथै एकादश भावमा रहन्छ तब एक वर्षभित्र विवाह हुने सम्भावना धेरै हुन्छ। यस बाहेक विवाहमा सहायक गुरु ग्रहको साथै शुक्र, चंद्रमा र बुधको योग पनि प्रभाव हुन्छ ।

  यदि कुनै व्यक्तिको कुण्डलीमा गुरुको दृ्ष्टि पंचम भावमा पर्नाले विवाहको योग बन्छ। तर त्यही समय एकादश भावमा राहू आएर बस्छ तब विवाहको योग अशुभ मानिन्छ। विवाह तय हुनमा कैयौँ समस्याको सामना गर्नुपर्छ। यस बाहेक गुरुको पंचम स्थानमा यदि अशुभ ग्रह आएर बस्यो भने यो विवाहमा बाधक बन्छ।

  यदि कसैकाे यो अशुभ ग्रह हो शनि, राहु र केतु। ज्योतिषमा कुनै केटिको विवाहमा भएको ढिलाईको कारण बन्न सक्छ जुनमा केटिको कुंडलीमा गुरुको कमजोर हुनको समस्याको सामना गर्नुपर्छ। ज्योतिषमा गुरुको प्रबल बनाउनको लागि केहि उपाय बताईएको छ।

  सञ्चारकेन्द्र
  [email protected]

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +


  प्रतिक्रिया

  आजको ट्रेन्डिङ