• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  कला साहित्य

  कोराना महमारीका बिच तीन नयाँ पुस्तक बजारमा

  894
  SHARES

  काठमाडौं । कोराना महमारीको बिचमा विभिन्न विधाका तीन महत्वपूर्ण माक्र्सवादी कृतिहरू प्रकाशित भएका छन् । नाटककार खेम थपलियाको नाट्यकृति ‘माओ जे दोङ’, कथाकार आरपी तिमिल्सिनाको कथासङ्ग्रह ‘अङ्कुरण’ र उपन्यासकार डा. शिवशंकर बस्यालको उपन्यास ‘सङ्ग्रामपुर’ प्रकाशनमा आएका हुन् ।

  खेम थपलियाद्वारा लिखित ‘माओ जे दोङ’ नाटकमा माओसित सम्बन्धित विभिन्न ऐतिहासिक सन्दर्भलाई नाट्यीकरण गरिएको छ । ९ दृश्यमा संरचित ‘माओ जे दोङ’ नाटक १६० पृष्ठ रहेको छ ।

  त्यसैगरी, कथाकार आरपी तिमिल्सिनाद्वारा लिखित ‘अङ्कुरण’ कथासङ्ग्रहमा १७ वटा विचारोत्तेजक कथाहरू सङ्गृहीत छन् । ‘अङ्कुरण’ कथासङ्ग्रह १४४ पृष्ठ रहेको छ । त्यसैगरी, उपन्यासकार डा. शिवशंकर बस्यालको उपन्यास ‘सङ्ग्रामपुर’ मा जनयुद्ध, सङ्क्रमणकाल र एकीकृत जनक्रान्तिका सन्दर्भहरूलाई औपन्यासीकरण गरिएको छ । ‘सङ्ग्रामपुर’ उपन्यास २५६ पृष्ठ रहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्र
  [email protected]

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +
  प्रतिक्रिया