• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  Highlights फोटो-फिचर

  जनकपुर आइपुग्याे नेपाली रेल, स्थानीय हर्षित, हेर्नुहोस भिडियाेसहित

  5.1K
  SHARES

  धनुषा । नेपाली झण्डा अङ्कित रेल जनकपुर आइपुगेकाे छ । एउटा इन्जिन र चार वटा बोगीसहितकाे रेल शुक्रबार दिउँसाे जनकपुर आइपुगेकाे रेल विभागका महानिर्देशक बलराम मिश्रले फेसबुकमार्फत जानकारी दिएका छन् ।

  नेपाली रेल भारतको हाजिपुर रेल्वे स्टेशनबाट जयनगर हुँदै शुक्रबार दिउँसाे जनकपुर आइपुगेको हो, रेलकाे भव्य स्वागत गर्दै जनकपुरमा हस्तान्तरण गर्ने तयारी छ ।धनुषाको कुर्थादेखि भारतको जयनगरसम्म रेल सञ्चालनका लागि दुई वटा रेल नेपाल आइपुगेकाे हाे ।

  ६ वर्षअघि २०७१ सालदेखि रेल सेवा बन्द रहेकोमा अब फेरि सञ्चालन हुनेछ । आवश्यक कानुन बनाएर दशैं-तिहारपछि रेल सञ्चालनमा ल्याउने विभागले जनाएको छ । भारतीय सरकारी कम्पनी कोनकान कम्पनीमार्फत रेल सेट खरिद गरिएको होे ।

  जयनगरदेखि धनुषाको कुर्थासम्म ३५ किलोमिटर लम्बाइको रेलमार्गका भौतिक पूर्वाधार निर्माण भइसकेको छ । कुर्थाबाट बिजलपुराखण्ड १७ किलोमिटरसमेत गरेर ५२ किलोमिटर सम्पन्न हुनेछ र त्यसपछि रेल त्यहाँसम्म विस्तार हुनेछ । ​रेल सञ्चालनको जिम्मेवारी रेल्वे कम्पनीको हो ।

  कम्पनीले आवश्यक जनशक्ति भर्ना गर्ने प्रक्रिया अघि बढाइसकेको छ । जनकपुरमा रेल आइपुगेपछि अहिले त्यहाँ ठूलाे भिड देखिएकाे छ । फाेटाे खिच्नेदेखि भिडियाे लिनेसम्मकाे ठूलाे उपस्थिति देख्न सकिन्छ ।

  तस्बिर : रेल विभागका निर्देशक बलराम मिश्रकाे फेसबुकबाट

  सञ्चारकेन्द्र
  [email protected]

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +
  प्रतिक्रिया