• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  बलिउड- हलिउडल मनोरञ्जन

  सलमान खानका भाइसँग डिभोर्स भएको २ बर्षपछि पहिलो पटक माइत पुगिन मलाइका

  2.7K
  SHARES

  काठमाडाैं । करीब २ बर्षदेखि पारिवारिक भेटका कुनै कार्यक्रममा सहभागिता जनाउन नपाएकी बलिउड अभिनेत्री मलाइका अरोडा माइती गएकी छन् ।

  बलिउड अभिनेता सलमान खानका भाइ अरबाज खानसँगको डिर्भाेसपछि उनी खुलेर कुनै पनि कार्यक्रममा सहभागिता जनाउन पाएकी थिइनन् । झन् पछि अर्जुन कपूरसंगको प्रेम चर्चाका कारण उनी पारिवारिक भेटमा जान छाडेकी थिइन् । लामो समयदेखि माइत नगएकी उनी करीब ६ महिनापछि आमासंग भेट्न गइन् ।

  ओणम नामक पर्व मनाउन आमाको निम्तोमा मलाइका माइत पुग्दा उनको स्वागतमा विशेष पकवान तयार पारिएको थियो । मलाइका स्वागत गर्न भारतीय पकवान उप्पल, इनजी पुली, कनिमंगाअचर, मंगा अचर, वडुकापुली नारंगा अचार, चमनथी, मोरमुमुलाकु, काया वररथतुसहित २५ व्यञ्जन तयार पारिएको थियो ।

  यसैबीच भारतीय अभिनेता प्रवासले हैदराबाद नजिक रहेको एक जंगल संरक्षणको जिम्मा लिएका छन्। उनले हैदराबाद शहरको बाहिरी भेगमा रहेको काजीपेल्ली जंगलको १६ सय ५० एकड क्षेत्रफल जंगलको संरक्षण गर्ने जिम्मा लिएका हुन्।

  यसका साथै उनले सो जंगलको संरक्षणका लागि वन अधिकारीलाई २ करोड भारतीय रूपैयाँको आर्थिक सहयोग पनि हस्तान्तरण गरेका छन्। जंगलको जिम्मा लिदैं तेलाङ्गनाका वनमन्त्री अल्लाला इन्द्र करण रेड्डी, राज्यस सभा सदस्य जोउनपल्ली सन्तोष कुमारसँग उनले त्यहाँ स्थापनाको जगसमेत हालेका छन्। उनीहरूले यसक्रममा केही रूखहरूसमेत रोपेका छन्।

  वन विभागले जंगलका सानो भाग शहरी क्षेत्रका लागि पार्क निर्माण गर्नेछ। काजीपेल्ली जंगल औषधिजन्य बनस्पतिका लागि परिचित रहेको छ। प्रवासले आफूले मित्र सन्तोष कुमारबाट प्रभावित भएर जंगल संरक्षणको जिम्मा लिएको बताउँदै बाँकी आर्थिक सहयोग कामको प्रगति हेरेर चरणवद्ध रूपमा उपलब्ध गराउने बताएका छन्।

  यस्तै चर्चित बलिउड अभिनेता सुशान्त सिंह राजपुतको मृ’त्यु प्र’क’र’ण जटिल बन्दै गएको छ। उनले आ’त्म’ह’त्या गरेको विषयमा सीबिआइले जाँच गरिरहेको छ । सुशान्तको मृ’त्युको कारण उनकी प्रेमिका रिया चक्रवर्तीसंग बयान लिने काम भइरहेको छ । त्यसैको आधारमा अहिले सुशान्तका पिता के.के सिंहको उजुरीको आधारमा सिबीआईले रिया चक्रवर्तीसँग छानविन गरिरहेको छ ।

  हालै रियासँग सिबीआइले सत्य कुरा निकाल्ने कोशिस गरिरहेको छ । तर, रीयाले कुनै पनि प्रश्नको खुलेर जवाफ दिन सकेकी छैनन् । उनले कठिन अवस्थामा केहि प्रश्नका जवाफ फर्काएकी छन् । त्यस कारण पनि अव रियाको पोलिग्राफ (लाइ डिटेक्टर) टेस्ट हुन सक्ने बताइएको छ । पोलिग्राफ टेस्टपछि रियाले बोलेका कुराहरुको सत्य(असत्य सामुने आउने प्रहरीको दाबी छ ।

  सिबीआईले सोधेका ९ प्रश्नले रियालाई मुस्किल परेको छ । उनलाई सोधिएको प्रश्न जुन यस प्रकारको छ ।

  १) तिमि सुशान्तको मृत्युको लागि आफुले आफुलाई कति जिम्मेवार सम्झिन्छौ ? २) कतै सुशान्तको मृत्युको कारण तिम्रो अचानकको उपेक्षा त थिएन? ३) के तिमीलाई लाग्दैन, तिमि गएपछि सुशान्तले आत्महत्या जस्तो कदम उठाउछन भनेर ? ४) सुशान्तलाई छोडेर जाने बेलामा कसैलाई भनेर जानुपर्छ भन्ने मनमा लागेन ?

  ५) कुनै बेलामा के सुशान्तले तिमीलाई यो भनेका थिए कि ‘उनि आफुले आफुलाई खतम गर्न सक्छन’ ? ६) के तिमि सुशान्तसँगको लिभिङ रिलेसनमा एक पत्नी जसरी बसेकी थियौँ ? ७) तिमीलाई उसको मानसिक अवस्थाको बारेमा राम्रो जानकारी हुनुपर्दछ ?
  ८) तिमीले आफ्नो कुनै जिम्मेवारी निभाइनौ, त्यसकारण हामि सुशान्तलाई आत्महत्या गर्न प्रेरित गरेको आरोपमा तिमीलाई किन गिरफ्तार नगरौँ ? ९) यदि तिमि निर्दोष छौँ भने कुनै पनि वैज्ञानिक परिक्षा दिन तयार हुन्छौँ ?

  यस्तै बलिउड फिल्म अभिनेत्री कंगना रनौतको एउटा ट्वीटका कारण सोसल मिडियामा हंगामा मच्चिएको छ । कंगनाले आफ्नो ट्वीटमा मुम्बईको तुलना पाकिस्तान प्रशासित कश्मीरसँग गरेकी छिन् ।

  उनले ट्वीटरमा लेखेकी छिन्, ‘सञ्जय राउतले मलाई खुल्ला रुपमा ध’म्की दिएका छन् र मुम्बई नआउन भनेका छन् । मुम्बईका गल्लीमा ‘आजादी ग्राफिटी’ र अब खुल्ला ध’म्की, मुम्बई पाकिस्तान प्राशासित कश्मीरजस्तो अनुभव दिइरहेको छ ?’

  यो ट्वीट कंगनाको टीम ट्विटर ह्यान्डलबाट गरिएको हो र साथै एक नीजि पत्रिकाको न्यूज क्लिप पनि राखिएको छ । उक्त खबरमा शिवसेना नेता सञ्जय राउतको बयानबारे कुरा गरिएको छ जसमा उनले भनेका छन्, ‘यदि मुम्बई प्रहरीसँग उनलाई डर लाग्छ भने मुम्बई नआए पनि हुन्छ ।’

  कंगनाले पछि अर्को एउटा ट्वीट गरिन् जसमा लेखिएको छ, ‘एक ठूला स्टार मरेपछि मैले ड्रग र फिल्म माफियाको र्याकेटबारे आवाज उठाएँ । म मुम्बई पुलिसलाई विश्वास गर्दिनँ किनभने उनले सुशान्त सिंह राजपूतको ऊजुरीलाई नजरअन्दाज गरेका थिए । उनले सबैलाई भनेका थिए कि उनीहरुले उनलाई मारिदिनेछन् । यति भन्दा पनि उनलाई मारियो । म असुरक्षित महसुस गर्छु, के यसको यो अर्थ हो कि म फिल्म उद्योग वा मुम्बईलाई घृणा गर्छु ?’

  उनको यो बयानपछि सोसल मिडियामा उनको ट्वीटलाई फिल्म अभिनेता आमिर खानको पुरानो बयानसँग तुलना गर्न सुरु गरिएको छ । वरिष्ठ पत्रकार राजदीप सारदेसाईले आमिर खानको नाम नलिइकनै ट्वीटरमा लेखे, ‘यदि मेरो नाम खान भएको भए र यदि म अभिनेता भएको भए र यदि मैले मुम्बईमा बस्दा मलाई पाकिस्तान अधिकृत कश्मीरजस्तो अनुभव भइरहेको छ भनेर लेखे कस्तो होला ? ध्यान आकर्षित गर्नका लागि जे पायो त्यहि बोल्नेहरुलाई पहिचान गर्ने बेला आएको छ ।’

  यस्तै, बलिउडका थुप्रै कलाकारले मुम्बईको विषयमा ट्वीट गरेका छन् ।

  अभिनेत्री दिया मिर्जाले ट्वीट गरिन्, ‘मुम्बई मेरो जीवन हो । पछिल्लो २० वर्षदेखि यहाँ बसिरहेकी छु र काम गरिरहेकी छु । आफ्नै बलबूँतामा बस्नका लागि म १९ वर्षको उमेरमा यहाँ आएँ । यो शहरले मलाई दुबै हात फैलाएर अँगालो हाल्यो र मलाई सुरक्षित राख्यो । म महानगर, विविधताले भरिएको सुन्दर शहर ।’ अभिनेत्री स्वरा भास्करले मुम्बई र मुम्बई प्रहरीको समर्थनमा थुप्रै ट्वीट गरेकी छिन् र यसलाई अन्य मानिसहरुले पनि रिट्वीट गरेका छन् ।

  स्वराले मुम्बई मेरो जीवन भन्दै लेखेकी छिन्, ‘मुम्बईमा बसेर म पछिल्लो एक दशकदेखि स्वतन्त्र रुपमा काम गर्ने एक बाहिरी महिलाको हैसियतले मात्र यो भन्न चाहन्छु कि मुम्बईमा बस्न र काम गर्नका लागि सबैभन्दा सजिलो र सुरक्षित शहरमध्ये एक हो । मुम्बईलाई सुरक्षित राख्नका लागि तपाईंको लगातारको कोसिस र सेवाका लागि मुम्बई प्रहरी, तपाईंलाई धन्यवाद ।’

  स्ट्यान्ड अप कमेडियन कुणाल कामराले लेखेका छन्, ‘आफ्नो घरको तुलना पाकिस्तान अधिकृत कश्मीरसँग गर्ने भावना कसरी आउँछ ? मेरो पनि थुप्रै शो सूरतमा रद्द भए, बडोडामा रद्द भए । मैले कहिल्यै न त यी शहरको तुलना इस्लामावादसँग गरे न माफियासँग । सत्तासँग तपाईं असहमत हुन सक्नुहोला तर यो त हास्यास्पद हो ।’

  अभिलाषा जाधवले लेखेकी छिन्, ‘सञ्जय राउत को हुन्, म्याम अघि बढ्दै गर्नुहोस् । हामी तपाईंको साथमा छौं ।’ अर्को एउटा ट्वीटमा प्रयोगकर्ताले शेफाली वैद्यले लेखिन्, ‘यो कस्तो बयान हो । कोही पनि नेताले आफ्ना कुनै पनि नागरिकलाई देशको कुनै पनि शहरमा नआउ भनेर कसरी भन्न सक्छ ।’

  के हो पूरा मामिला ?
  वास्तवमा पूरा विवाद फिल्म अभिनेता सुशान्त सिंह राजपूतको मृत्युसँग जोडिएको छ । केही मिडिया रिपोर्टमा देखिए अनुसार सुशान्त सिंह राजपूतको मृत्यु र बलिउडमा ड्रग माफियाबीच कनेक्सन हुनसक्छ । त्यसपछि कंगनाले ट्वीटरमा लेखिन्, ‘यदि प्रहरीबाट सुरक्षा पाए बलिउड र ड्रग माफिया बीचको सम्बन्ध पर्दाफास गर्न सक्छु ।’वास्तवमा पछिल्ला केही दिनदेखि कंगना आफ्नो गृहराज्य हिमाचल प्रदेशमा बसिरहेकी छिन् ।

  पछि उनले लेखिन्, ‘मलाई माफिया र गुन्डाभन्दा बढी डर त मुम्बई प्रहरीसँग लाग्छ । मलाई हिमाचल प्रदेशको सरकारबाट सुरक्षा चाहिन्छ वा केन्द्र सरकारबाट सुरक्षा चाहिन्छ । मुम्बई प्रहरीको सुरक्षा चाहिँदैन ।’ उनको यो ट्वीटको जवाफमा सञ्जय राउतले भनेका थिए, ‘यदि तपाईंलाई मुम्बई प्रहरीसँग यति डर लाग्छ भने मुम्बई नआउनुहोस् । फिल्म अभिनेता सुशान्त सिंह राजपूतको मृ’त्युपछि अभिनेत्री कंगना रनौत सोसल मिडिया निकै आवाज उठाइरहेकी छिन् ।

  सञ्चारकेन्द्र
  [email protected]

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +
  प्रतिक्रिया

  आजको ट्रेन्डिङ