• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  विजनेश

  माछापुच्छ्रे बैंकको नाफा १ अर्ब १६ करोड

  2K
  SHARES


  काठमाडाैं । माछापुच्छ्रे बैंकले एकवर्षमा १४ अर्ब ६६ करोड रुपैयाँले निक्षेप बढाउदा चैत मसान्तसम्ममा १ अर्ब १६ करोड रुपैयाँ गरेको छ । बैंकले प्रकाशित गरेको अपरिस्कृत वित्तीय विवरण अनुसार बैंकको नाफा अघिल्लो वर्षको चैत मसान्तको तुलनामा यो वर्ष घटेको छ ।

  अघिल्लो वर्षको चैत मसान्तमा बैंकले १ अर्ब २४ करोड नाफा गरेको छ । बैंकमा अघिल्लो वर्ष निक्षेप भने ८५ अर्ब १९ करोड रुपैयाँ थियो । बैंकले चैत मसान्तसम्ममा ९२ अर्ब ४९ करोड रुपैयाँ ऋण दिएको छ । पूँजीकोष अनुपात १२.८० प्रतिशत रहेको माछापुच्छ्र्रे बैंकको खराब कर्जा अनुपात(एनपीएल) ०.४५ प्रतिशत रहेको छ ।

  बैंकको कर्जा निक्षेप अनुपात(सीसीडी रेसियो) ७७.६५ प्रतिशत रहेको छ । बैंकको बसेरेट ९.९७ प्रतिशत रहेको छ भने ब्याजदर अन्तर(स्प्रेडदर) ५.४१ प्रतिशत रहेको छ । अघिल्लो वर्षको भन्दा बेसरेट घटाएपनि माछापुच्छ्रे बैंकले यो वर्ष स्प्रेडदर भने बढी राखेको छ ।

  बैंकले चैत मसान्तसम्ममा ३ अर्ब ३ करोड रुपैयाँ ब्याज आम्दानीबाट कमाएको छ । बैंकले चैत मसान्तसम्मको नाफाबाट सेयरधनीलाई बाड्न मिल्ने नाफा १८ करोड ८२ करोड रुपैयाँ मात्र गरेको वित्तीय विवरणमा उल्लेख गरेको छ । बैंकले नियामकिय व्यवस्थाका लागि ७१ करोड रुपैयाँ छुट्याएको हुँदा वितरण योग्य मुनाफा कम भएको हो ।
  ८ अर्ब ४५ कराड रुपैयाँ पूँजी रहेको बैंकको रिजर्बमा मात्र २ अर्ब ७९ करोड रुपैयाँ रहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्र
  emailsanchar@gmail.com

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +
  प्रतिक्रिया

  आजको ट्रेन्डिङ