• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  Highlights

  यी हुन् कोरोनाले अहिलेसम्म नछोएका नेपालका ५ जिल्ला

  1.6K
  SHARES

  काठमाडौं । नेपालमा कोरोना भाइरसको संक्रमणबाट अब ५ जिल्ला मात्र सुरक्षित रहेका छन् । मंगलबार इलाममा पनि संक्रमण पुष्टि भएपछि अब नेपालका ५ जिल्लामा मात्र कोरोना नफैलिएको पुष्टि भएको हो ।

  स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आज (मंगलबार) दिएको जानकारी अनुसार इलामका एक जना पुरुषमा कोरोना संक्रमण देखिएसँगै नेपालका ७२ जिल्लामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ ।

  हालसम्म प्रदेश नम्बर १ को ओखलढुंगामा कोरोना संक्रमण देखिएको छैन । प्रदेश नम्बर १ का अन्य १३ जिल्लामा संक्रमण पुष्टि भएको छ । यस्तै बागमती प्रदेशका १३ जिल्लामध्ये १२ जिल्लामा संक्रमण देखिएको छ । बागमती प्रदेशको रसुवा जिल्लामा पनि संक्रमण देखिएको छैन ।

  गण्डकी प्रदेशका ११ जिल्लामध्ये ९ जिल्लामा संक्रमण पुष्टि हुँदा मनाङ र मुस्ताङ अहिलेसम्म संक्रमित देखिएको छैन । यस्तै कर्णाली प्रदेशका १० जिल्लामध्ये रुकुम पश्चिममा पनि कोरोना संक्रमण देखिएको छैन ।

  यस्तै प्रदेश नम्बर २ का सबै ८ जिल्लामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ । यस्तै प्रदेश नम्बर ५ का सबै १२ जिल्लामा पनि कोरोना संक्रमण देखिएको छ । यस्तै सुदुरपश्चिमका सबै ९ जिल्लामा पनि कोरोना संक्रमण देखिएको छ ।

  यस्तै नेपालमा थप एक जनाको कोरोना भाइरसको संक्रमणका कारण मृत्यु भएको पुष्टि भएको छ । चितवनका एक जना पुरुषको कोरोनाका कारण मृत्यु भएको स्थ्य मन्त्रालयले पुष्टि गरेसँगै नेपालमा ज्यान गुमाउनेको संख्या १५ पुगेको छ । भरतपुर नगरपालिका-११ बस्ने ६८ पुरुषको आज विहान मृत्यु भएको मन्त्रालयले पुष्टि गरेको हो ।

  गत शुक्रबारदेखि नारायणी सामुदायिक अस्पतालको आइ.सी.यूमा उपचाररत उनलाई कोरोना पोजेटिभ देखिएपछि सोमबार बेलुकामात्र भरतपुर अस्पतालमा भर्ना गरी उपचार थालिएको थियो । उपचारका क्रममा आज बिहान उनको मृत्यु भएको मन्त्रालयले जानकारी दिएको हो ।

  स्वास्थ्य मन्त्रालयलका प्रवक्ता जागेश्वर गौतमका अनुसार उनलाई सुगर, प्रेसर लगायत निमोनियाको समस्या सममेत रहेको थियो । यसअघि नेपालमा कोरोनाका कारण सिन्धुपाल्चोककी २९ वर्षीया महिला, बाँके नरैनापुरका २५ वर्षीय युवक, गुल्मीका ४१ वर्षीय पुरुष, बारा कलैयाका ७० वर्षीय वृद्धको मृत्यु भएको छ ।

  त्यसैगरी ललितपुर महानगरपालिका वडा नं. २२ का एक जना पुरुष, अर्घाखाँची भुमिकास्थान नगरपालिका-९ पुरुष, दैलेखको दुल्लु–११ का ३५ वर्षीय पुरुष, बाजुराकी २ वर्षीया बालिका, दोलखाका दोलखाका ७६ वर्षीय पुरुष, पाल्पाका पुर्वखोला गाउँपालिका सिलुवाका ४५ वर्षका पुरुषको पनि कोरोनाका कारण ज्यान गएको छ ।

  यसैगरी डोल्पाको जगदुल्ला गाउँपालिका ३ निवासी ५८ वर्षका पुरुष, सुर्खेतको पञ्चपुरी नगरपालिका-१ हाँसेका २८ वर्षीय पुरुष, कैलाली धनगढी उपमहानगरपालिका वडा नम्बर ४ की ५५ वर्षीया महिला र स्याङ्जाका ५८ वर्षीय पुरुष गरी १४ जनाको कोरोनाका कारण मृत्यु भएको स्वास्थ्य मन्त्रालयले जानकारी दिएको छ ।

  मंगलबार थप ३ सय २३ जनामा कोरोना भाइरसको संक्रमण पुष्टि भएको छ । यो सँगै नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या ४ हजार ८५ पुगेको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले नियमित लाइभ अपडेटमा नेपालमा हालसम्म ४ हजार ८५ जनामा कोरोना भाइरसको संक्रमण पुष्टि भएको जानकारी दिएको हो । स्वास्थ्य मन्त्रालयका प्रवक्ता डा. जागेश्वर गौतमले अहिलेसम्म कोभिड-१९ पुष्टि भएका व्यक्तिको संख्या ४ हजार ८५ पुगेको जानकारी दिएका हुन् ।

  डा गौतमका अनुसार प्रादेशिक जनस्वास्थ्य प्रयोगशाला विराटनगरमा गरिएको परीक्षणमा ३ जना पुरुषको पोजेटिभ देखिएको छ । यस्तै कोशी अस्पतालको प्रयोगशालमा गरिएको परीक्षणमा इलामका एक जना पुरुष, बीपी कोइराला स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान धरानको प्रयोगशालामा गरिएको परीक्षणमा सुनसरीका एकजना पुरुष र सप्तरीका ६ जना रहेका छन् । सप्तरीका ६ जना मध्ये ५ जना पुरुष र एकजना महिला संक्रमति रहेका छन् ।

  यसैगरी प्रादेशिक जनस्वास्थ्य प्रयोगशाला भरतपुरमा ३० जनाको पोजेटिभ आएको छ । उनीहरु मध्ये २४ जना चितवनका ४ जना महिला र २० जना पुरुष, नवलपुरका ३ जना मध्येएकजना महिला र २ जना पुरुष, धादिङकी एकजना महिला, कपिलवस्तुकी एकजना महिला र सप्तरीकी एकजना महिला रहेकी छन् । यस्तै प्रादेशिक जनस्वास्थ्य प्रयोगशाला पोखरामा गरिएको परीक्षणमा २४ जनाको पोजेटिभ आएको छ । उनीहरु मध्ये म्याग्दीका एकजना, नवलपुरका १२ जना पुरुष र बाग्लुङका ११ जना पुरुषहरु रहेका छन् ।

  यस्तै प्रादेशिक प्रयोगशाला जनकपुरमा ४१ जनाको पोजेटिभ दखिएको छ । उनीहरु मध्ये धनुषाका २ जना महिला र १९ जना पुरुष गरी २१ जना रहेका छन् । यस्तै महोत्तरीका एकजना महिला र १८ जना पुरक्ष गरी १९ जना र सर्लाहीका एकजना पुरुष रहेका छन् । यस्तै राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान दाङको प्रयोगशालामा ६ जनाको रिपोर्ट कोरोना पोजेटिभ आएको छ । उनीहरु सबै दाङका पुरुषहरु रहेका छन् ।

  यस्तै भेरी अस्पतालको प्रयोगशालमा गरिएको परीक्षणमा ९ जनाको कोरोना पोजेटिभ देखिएको छ । उनीहरु मध्ये बाँकेका २ जना महिला र ७ जना पुरुष रहेका छन् । यस्तै कर्णाली स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा २ जनाको पोजेटिभ आएको छ । उनीहरु मध्ये एकजना पुरुष र एकजना महिला छन् ।

  यस्तै सुर्खेत प्रादेशिक अस्पताल तथा पशुपन्छी रोग अन्वेशण प्रयोगशालमा १६ जनाको रिपोर्ट पोजेटिभ आएको छ। उनीहरु सल्यानका १२ र सुर्खेतका ४ जना छन् । यसैगरी सेती प्रादेशिक अस्पतालको प्रयोगशालामा गरिएको परिक्षणमा ३७ जनामा कोरोना पोजेटिभ देखिएको छ ।उनीहरु दार्चुलाका १० जना पुरुष, कन्चनपुरका १९ जना, डडेल्धुराका ७ जना र कैलालीका एकजना रहेका छन् ।

  यस्तै प्रादेशिक अस्पताल रुपन्देहीमा २२ जनाको पोजेटिभ देखिएहो स्वास्थ्य मन्त्रालयले जानकारी दिएको छ ।उनीहरु मध्ये रुपन्देहीका २० जना पुरुष र कपिलवस्तुका २ जना पुरुष रहेका छन् । प्रवक्ता डा गौतमका अनुसार राष्ट्रिय जनस्वास्थ्य प्रयोगशाला टेकुमा गरिएको परीक्षणमा १ सय २५ जनाको रिपोर्ट पोजेटिभ आएको छ ।

  उनीहरु मध्ये २४ जना धनुषा, कपिलवस्तुका ७ जना, महोत्तरीका ३१ जना, नवलपरासी पश्चिमका १२ जना पुरुष, नुवाकोटका २ जना, रौतहटका २१ जना, सर्लाहीका १६ जना र सिराहाका १२ जना रहेका छन् । डा गौतमका अनुसार इलाममा पनि संक्रमित भेटिएसँगै हालसम्म नेपालका ७२ जिल्लामा कोरोना भाइसरसको संक्रमण फैलिएको छ ।

  सञ्चारकेन्द्र
  [email protected]

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +
  प्रतिक्रिया

  आजको ट्रेन्डिङ