• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  Corona Update Highlights

  कोरोनाको आशङ्कामा आइसोलेसनमा उपचार गर्दागर्दै फेरी १ जनाको मृत्यु, के भन्छन डाक्टर ?

  1.7K
  SHARES

  काठमाडौँ । कोरोना आशंकामा आइसोलेसनमा उपचार गरिरहेका फेरी एक जनाको मृत्यु भएको छ।सेती प्रादेशिक अस्पताल धनगढीको आइसोलेसन वार्डमा भर्ना भएका एक व्यक्तिको आज मृत्यु भएको हो । गौरीफन्टा सीमानाकाबाट हिजो मङ्गलवार अस्पताल पु¥याइएका कैलालीको गौरीगङ्गा नगरपालिका स्थायी घर ठेगाना भएका ५५ वर्षीय पुरुषको बिहान मृत्यु भएको अस्पतालका मेडिकल सुपरिटेन्डेन्ट डा हेमराज पाण्डेयले बताए ।

  उहाँलाई कोरोनाको आशङ्का गरिएका बिरामी बस्न बनाइएको छुट्टै आइसोलेसन वार्डमा राखिएकामा बिहान मृत्यु भएको खबर आएको छ, डा पाण्डेयले भने , “कोरोनाको पोजेटिभ हो या होइन भन्नेबारेमा यकिन हुन बाँकी छ ।” भारतको महाराष्ट्रबाट फर्किँदै गर्दा मङ्गलबार गौरीफन्टा सीमानाकामा बेहोस भएपछि उनलाई उपचारका लागि अस्पताल पु¥याइएको अस्पतालका सूचना अधिकारी दिलीप श्रेष्ठले बताए ।

  उपचारका क्रममा शुरुमा उनलाई  अस्पतालको आकस्मिककक्षमा र केही समयपछि आइसोलेसन वार्डमा भर्ना गरिएको थियो । मृतकको स्वाबको नमूना सङ्कलन गरी परीक्षण गर्न लागिएको छ । कोभिड–१९को डेडिकेटेड अस्पतालका रूपमा रहेको सेती प्रादेशिक अस्पतालको ‘कोरोना पोजेटिभ’ आइसोलेसन वार्डमा छ जना सङ्क्रमित उपचाररत छन्। उनिहरुको स्वास्थ्य अवस्था सामान्य छ।

  यस्तै बर्दियामा क्वारेन्टाइनमा बसेका एक व्यक्तिको मृत्यु भएको छ । मृत्यु हुनेमा गुलरिया नगरपालिका वडा नम्बर ९ का ५५ वर्षीय पुरुष व्यक्ति रहेका छन् । उनी मंगलबार राति ११ बजे अछामबाट गुलरिया आएका थिए । नगर प्रमुख मुक्तिनाथ यादवका अनुसार उनी छोरासँगै अछामबाट मजदुरी गरी फर्किएका थिए । अछामबाट आएका उनीसहित १३ जना व्यक्तिहरु गुलरिया–४ स्थित बबई बहुमुखी क्याम्पसमा रहेको क्वारेन्टाइनमा बसेका थिए ।

  झण्डै सात घण्टा क्वारेन्टाइनमा बसेका उनको स्वास्थ्य अवस्था गम्भीर भएपछि उपचारका लागि जिल्ला अस्पताल गुलरिया लैजाने क्रममा बाटोमा नै मृत्यु भएका नगरप्रमुख यादवले बताए । नगरप्रमुख यादवले भने, ‘उनी दमका रोगी थिए । अछामबाट डोटीसम्म पैदल आएका रहेछन् ।

  डोटीबाट भने गाडी चढेर गुलरिया आइपुगेका थिए । बिहान अचानक स्वाश्प्रश्वासमा समस्या आएपछि उनलाई अस्पताल लगिएको थियो । तर अस्पताल पुग्न नपाउँदै उनको मृत्यु भयो ।’ कोरोना परीक्षणका लागि उनको स्वाब संकल कार्य भइसकेको उनले बताए । उनको मृत्युपछि बबई क्याम्पस सिल गरिएको छ ।

  सञ्चारकेन्द्र
  [email protected]

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +
  प्रतिक्रिया

  आजको ट्रेन्डिङ