• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  रोचक-विचित्र

  कोरोनाविरुद्धको खोप बनाउने वैज्ञानिकलाई यी महिलाले दिइन यस्तो अनौठो अफर

  एजेन्सी । चीनको वुहानबाट सुरु भइ विश्वभर तहल्का मच्चाईरहेको कोरोनाभाइरस (कोभिड १९) का कारण ५० हजारभन्दा बढीको ज्यान लिइसकेको छ भने लाखौ संक्रमित भइसकेका छन्।

  उक्त प्राणघातक कोरोनाको महामारीबाट बच्न  धेरै देशमा लकडाउन गरिएको छ। सबै देश यो संक्रमणबाट बाँच्ने भ्याक्सिनको खोजीमा जुटेका छन् तर अहिलेसम्म कसैलाई सफलता प्राप्त भएको छैन।  कोरोनाको प्रकोप अहिले विश्वका २ सय बढी देशमा फैलिइसकेको छ र अझैं पनि बढ्दो क्रममै रहेको छ।

  विभिन्न देशका बैज्ञानिकहरुले कोरोनाको भ्याक्सिन खोज पत्ता लगाउन लागिपरेका छन । तर अहिलेसम्म सफलता मिलन सकेको छैन । यहींँ सन्दर्भमा कोरोनाभाइरस विरुद्धको खोप बनाउन तल्लीन वैज्ञानिक, डाक्टर तथा अनुसन्धानकर्ताहरुलाई प्रोत्साहित गर्न भन्दै एक पोर्न स्टारले अनौठो प्रस्ताव गरेकी छिन्।

  उनको त्यस्तो अनौठो प्रस्तावलाई वेलायतबाट सञ्चालित डेलीस्टार डट को डट युकेले प्रकाशन गरेको छ। डेलीस्टारमा प्रकाशित खबरले सबैलाई चकित बनाएको छ। वेभसाइटमा पोर्न इन्डस्ट्रीकी चर्चित रसियन पोर्न स्टार लोला टेलरले अनौठो घोषणा गरेकी छन्।

  लोला टेलरले भनेकी छिन्, ‘जुन डाक्टर या शोधकर्ताले कोरोना भाइरस नष्ट गर्ने भ्याक्सिन बनाउँछ म उसको ओच्छ्यानमा जान तयार छु।’ उनका अनुसार यो भाइरसका कारण पोर्न इन्डस्ट्रीको ९० प्रतिशत काम बन्द भएको छ।

  सबैजना चिन्तित छन्। उनी आफैं पनि घरबाहिर जान पाएकी छैनन्। बाहिर निस्किए आफू पक्राउ पर्ने भएकाले कोठाभित्रै बस्नुपरेको बताएकी छिन्। सबैतिर लकडाउनका कारण विश्वका करोडौं मानिस बन्द कोठाभित्र बस्न बाध्य छन्। उनी मास्कोमा एक्लै बस्दै आएकी छन्।

  लोला टेलरको खास नाम ल्‍युबोभ बुसुयेवा हो। उनी पोर्न इन्डस्ट्रीमा लोला टेलरको नामबाट चिनिन्छिन्। लोला रूसकी हुन्। अहिले उनी यो घोषणाको कारण चर्चामा छिन्।

  यस्तै अमेरिकामा कोरोनाभाइरस (कोभिड १९) को संक्रमणबाट ज्यान गुमाउनेको संख्या १६ हजार ६८६ पुगेको छ । यसमध्ये आधा न्यूयोर्क सहरका रहेका छन् । त्यस्तै, देशमा ४ लाख ६६ हजार २९९ जना कूल संक्रमित रहेको मध्ये १ लाख ६२ हजार न्युयोर्कमा रहेको जोन्स हप्किन्स विश्वविद्यालयले जनाएको छ ।

  अहिले न्युयोर्क सहर एक्लैमा विश्वका अन्य कुनै देशभन्दा बढी संक्रमित रहेका छन् । अमेरिकापछि स्पेनमा १ लाख ५७ हजार संक्रमित रहेका छन् भने इटालीमा १ लाख ४३ हजार संक्रमित रहेका छन् । महामारी पहिलो पटक देखिएको चीनमा यो संख्या ८२ हजार रहेको छ ।

  अमेरिकामा कोभिड–१९ बाट मृत्यु हुनेको चरमविन्दु आइतबारसम्म पुग्ने अनुमान गरिएको छ । सामाजिक दुरीको नीति मे महिनासम्म जारी राखेको खण्डमा अमेरिकामा अगस्त महिनासम्ममा ६० हजार ४१५ जनाले ज्यान गुमाउने अनुमान गरिएको छ । यसअघि यो संख्या ८२ हजार पुग्ने प्रक्षेपण गरिएको थियो ।

  अहिले सबै राज्यहरु कोरोनाभाइरस संक्रमण चरम विन्दुमा पुग्ने अपेक्षाका साथ तयारीमा छन् । तर, विज्ञहरु सामाजिक दुरीको उपायले सकारात्मक परीणाम दिइरहेको बताएका छन् ।

  कोरोनाले थला परेको स्पेनबाट अहिलेसम्मकै खुसीको खबर आएको छ। स्पेनमा कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) का निको हुन बाँकी संक्रमित र मृत्यु हुनेको संख्यामा पनि कमी आउन थालेको छ ।

  शुक्रबार स्पेनको स्वास्थ्य मन्त्रालयले दिएको जानकारी अनुसार पछिल्लो २४ घण्टामा स्पेनमा कोरोना भाइरसको कारण छ सय पाँच जनाको मृत्यु भएको छ । दैनिक मृत्यु हुनेको यो संख्या मार्च २३ यताकै कम हो । स्पेनमा समग्रमा मृतकको संख्या १५ हजार आठ सय ४३ पुगेको छ ।

  अलजजिराकाअनुसार शुक्रबार स्पेनको स्वास्थ्य मन्त्रालयले पछिल्लो २४ घण्टामा चार सय ६८ संक्रमित थपिएको जानकारी दिएको छ । यो वृद्धि मार्च ११ यताकै कम हो । यससँगै स्पेनमा निको हुन बाँकी रहेका संक्रमितको संख्या ८५ हजार पाँच सय ११ पुगेको छ । स्पेनमा पछिल्लो २४ घण्टामा चार हजार पाँच सय ७६ नयाँ संक्रमित फेला परेका छन् । यससँगै संक्रमित हुने मानिसको संख्या एक लाख ५७ हजार २२ पुगेको छ ।

  बिहीबार प्रधानमन्त्री पेड्रो सान्चेजले स्पेनमा महामारी नियन्त्रणतर्फ अघि बढिरहेको बताएका थिए । भाइरस नियन्त्रणको लागि सरकारले मुलुकभर लगाएको आपतकालीन अवस्था अप्रिल २६ सम्म लम्ब्याइएको छ । आपतकालीन अवस्था हटाउँदा मुलुकमा पुनः भाइरस फैलिने खतरा रहेको भन्दै स्पेनले यस्तो निर्णय गरेको हो ।

  प्रतिक्रिया

  संचारकेन्द्र ट्रेन्डिङ