• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  पत्रपत्रिका

  आफैले आत्मसमर्पण गरेकी आस्था राउतलाई हुनसक्छ यस्तो कठोर सजाय

  10.3K
  SHARES

  काठमाडौं ।  विमानस्थलमा सुरक्षार्थ खटिएकी महिला प्रहरीमाथि अभद्र व्यवहार गरेको आरोपमा प्रहरी नियन्त्रणमा रहेकी गायिका आस्था राउतविरुद्ध कानूनी प्रक्रिया शुरु गरिएको छ ।

  त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलको आन्तरिक उडानतर्फको भवनमा सुरक्षार्थ तैनाथ प्रहरी जवान रमिता श्रेष्ठले आफूमाथि अभद्र व्यवहार गरेको भन्दै दिएको उजुरीका आधारमा पक्राउ पूर्जी जारी भएपछि आस्था आज (सोमबार) आफैं प्रहरी कार्यालयमा उपस्थित भएकी थिइन् ।

  प्रहरी जवान श्रेष्ठको जाहेरीका आधारमा जिल्ला प्रशासन कार्यालय काठमाडौंले माघ ५ गते (आइतबार) आस्थाविरुद्ध पक्राउ पूर्जी जारी गरेको थियो ।

  भारतको सिक्किममा तय भएको एउटा सांस्कृतिक कार्यक्रममा प्रस्तुती दिने गरी झापाको भद्रपुर विमानस्थलका लागि विमान चढ्न त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल पुगेकी आस्थाले सुरक्षार्थ तैनाथ महिला प्रहरी जवानमाथि अभद्र व्यवहार गरेको विषय सार्वजनिक भएको थियो ।

  करिब २ हप्ताको सिक्किम बसाईपछि नेपाल फर्किएकी आस्था ‘सम्पर्क’मा आएसँगै प्रहरीले उनीविरुद्ध कानूनी प्रक्रिया शुरु गरेको हो । यद्यपि, राउत पक्षले भने ‘सहमति’मै मुद्दा टुंग्याउने प्रयास थालेको छ ।

  प्रहरी जवान श्रेष्ठलाई उजुरी फिर्ता लिन लगाएर सहमतिकै आधारमा मुद्दा टुंग्याउने प्रयास भइरहेको आस्था निकट स्रोतको भनाइ छ । महानगरीय प्रहरी परिसर काठमाडौं स्रोतले पनि अहिले दुवै पक्षबीच आपसी ‘सर–सल्लाह’ भइरहेको जनाएको छ ।

  ‘उजुरीकर्ताले उजुरी फिर्ता लिन्छु भने पछि कुनै पनि आरोपितलाई प्रहरीले थुनेर राख्ने भन्ने हुँदैन,’ महानगरीय प्रहरी परिसर स्रोतले भन्यो, ‘आस्थाजीको केसमा पनि अहिले उहाँहरु छलफलमा हुनुहुन्छ । पीडित पक्षले मुद्दा फिर्ता लिन चाहेमा उहाँ आजै पनि छुट्न सक्नुहुन्छ ।’

  यद्यपि, महानगरीय प्रहरी परिसर काठमाडौंका प्रवक्ता डिएसपी होविन्द्र बोगटी भने आस्था राउतविरुद्ध कानूनी प्रक्रिया शुरु गरिएको बताउँछन् ।

  ‘प्रहरीले कुनै पनि मुद्दामा प्रहरीले कानूनानुसार नै प्रक्रिया अगाडि बढाउने हो । हामीले पनि कानूनी प्रक्रिया अगाडि बढाएका छौं,’ डिएसपी बोगटीले भने ।

  यस्तै प्रहरी नियन्त्रणमा रहेकी गायिका आस्था राउतले कानूनभन्दा माथि कोही नभएको बताएकी छन् । राउत सिक्कम जाने क्रममा त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलमा चेकजाँच गर्ने महिला सुरक्षाकर्मीसँग विवाद भएको थियो । त्यसलाई लिएर उनले फेसबुक लाइभमा प्रहरी संगठनलाई गालीगलौज गरेपछि उनको चर्को आलोचना भयो । उनले सामाजिक सञ्जालबाटै माफी समेत मागेकी थिइन् ।

  तर प्रहरीले भने अभद्र व्यवहारको मुद्दा चलाउने भन्दै जिल्ला प्रशासनबाट पक्राउ अनुमति लियो । त्यसपछि नागरिकसँग बदला लिन खोजेको भन्दै आलोचना भएपछि प्रहरीले परिवारले उपस्थित गराए पक्राउ नगर्न सकिने अभिव्यक्ति दियो । त्यसअनुसार सिक्किमबाट फर्किएपछि राउत आफैं महानगरीय प्रहरी परिसर टेकुमा उपस्थित भइन् ।

  प्रहरीले उनीसँग सोधपुछ गरेको छ र अहिले जिल्ला प्रशासन कार्यालय काठमाडौंमा उपस्थित गराउँदैछ । त्यसक्रममा सञ्चारकर्मीहरुसँग कुरा गर्दै राउतले ‘कोअपरेट’ गर्न नै आफू प्रहरीमा उपस्थित भएको बताइन् । उनले भनिन्, ‘कानूनभन्दा माथि कोही पनि छैन, म पनि छैन । कानूनका हिसाबले जे मलाई हुन्छ, त्यो सहर्ष स्वीकार गर्छु ।’

  यो घटनाले आफूलाई संयमित हुनुपर्छ भन्ने पाठ सिकाएको समेत उनले बताइन् । प्रहरीले आफूलाई सौहादपूर्ण वातावरणमा आफ्नो कुरा राख्न दिएको समेत गायिका राउतले बताएकी छन् ।

  प्रतिक्रिया

  आजको ट्रेन्डिङ