• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  Highlights राजनीति

  नेकपा कास्कीका सेक्रेटरी सुजन पक्राउ

  5K
  SHARES


  राजकुमार घिमिरे, कास्की । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी कास्कीका सेक्रेटरी लोकेन्द्र बिक ‘सुजन’ गिरफ्तार परेका छन् । उनलाई जिल्ला प्रहरी कार्यालय कास्कीको टोलीले दिसो साढे ३ तिर पोखराको मालेपाटनवाट गिरफ्तार गरेको जनाइएको छ ।

  पार्टी कामको शिलशिलामा रहेका सेक्रेटरी सुजनलाई जिल्ला प्रहरी कार्यालय कास्कीको टोलीले पोखराको मालेपाटन वाट गिरफ्तार गरेर अबस्था अज्ञात राखेको नेकपा कास्कीले जनाएको छ । यस अघि तनहुँ जिल्लाको सेक्रेटरी रहेका सुजन कास्कीका सेक्रेटरी आक्रोश गिरफ्तार परेपछि भर्खरै मात्र सरुवा भएर कास्की आएका थिए ।

  यसअघिका सेक्रेटरी आक्रोशसंगै प्रहरी अखिल क्रान्तिकारीका २२ जना नेता कार्यकर्तालाई एकै पटक कास्कीको घान्द्रुकवाट गिरफ्तार गरेको थियो । गिरतार परेका केही कार्यकर्ता छुटिसकेका छन् भने आक्रोशसहित ५ जना अझै प्रहरी हिरासतमा रहेका छन् । यसैबीच सरकारले नेकपामाथिको धरपकड व्यापक बनाएको छ । शुक्रबार मात्रै पनि नेकपानिकट युवा सङ्गठनका २ जना नेता कार्यकर्तालाई गिरफ्तार गरेको छ।

  युवा संगठन जाजरकोटका अध्यक्ष खड्क बहादुर सिंह र सुर्खेत जिल्ला सदस्य हिरु सिंहलाई शुक्रबार प्रहरीले गिरफ्तार गरेको उक्त पार्टीले जनाएको छ । दुवै जनालाई शुक्रबार सुर्खेतबाट पक्राउ गरिएको बुझिएको छ । जिल्ला प्रहरी कार्यालय सुर्खेतले पनि २ जना कार्यकर्ता गिरफ्तार गरेको पुष्टि गरेको छ। सांगठनिक कामको सिलसिलामा वीरेन्द्रनगरमा रहेक ३२ वर्षीय जिल्लाअध्यक्ष सिंहलाई गोप्य सूचनाको आधारमा पिपिराबाट पक्राउ गरिएको प्रहरीले जनाएको छ।

  प्रदेश प्रहरी कार्यालय सुर्खेतबाट खटिएको टोलीले उनलाई पक्राउ गरेको हो। यस्तै नेकपाका सुर्खेत जिल्ला सदस्य हिरु सिंहलाई पनि प्रहरीले गिरफ्तार गएको छ । उनलाई सुर्खेतको लेकवेशीबाट पक्राउ गरिएको प्रहरीले जनाएको छ। लेकवेशी–५ नेटा निवासी शाहीलाई घरबाट दशरथपूर जाने क्रममा गिरफ्तार गरिएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय सुर्खेतका प्रहरी नायव उपरीक्षक प्रदीपबहादुर क्षेत्रीले जानकारी दिएका छन्।

  यस्तै नेकपाका धनकुटा-मोरङ सेक्रेटरी ४५ वर्षीय दिपक राईलाई प्रहरीले गिरफ्तार गरेको छ । मोरङको केराबारी गाउँपालिका-३ घर भएका राईलाई बिहीबार बिहान गिरफ्तार गरिएको मोरङ प्रहरी प्रमुख तथा प्रहरी उपरीक्षक विश्व अधिकारीले बताए । केराबारीकै एउटा घरमाबसीरहेको अवस्थामा उनलाई गिरफ्तार गरिएको उपरीक्षक अधिकारीले जानकारी दिए ।

  प्रतिक्रिया