News Portal

 • पार्टीबाट निलम्बित भए-नभएको बारे जनगायक जीवन शर्माले मुख खोले

  संचारकेन्द्र संवाददाता
  १३६६ पटक

  काठमाडौं । जनवादी गायक जीवन शर्माले मातृपार्टीले कारवाही गरेको भन्ने विषयमा आफुलाई कुनै जानकारी नभएको प्रतिक्रिया दिएका छन् ।

  ६ महिनाका लागि पार्टीबाट निलम्बन परेको समाचार बाहिरीएपछि संचारकेन्द्रसँग कुरा गर्दै शर्माले आफु अहिले राष्ट्रिय सम्मेलनको तयारीका लागि रुपन्देहीमा रहेको जानकारी दिंदै यस विषयमा आफुलाई अहिलेसम्म कुनै जानकारी प्राप्त नभएको बताए ।

  ‘यसविषयमा अहिलेसम्म आधिकारिकरुपमा केहि जानकारी पाएको छैन ।’ संचारकेन्द्रसँग टेलिफोनका क्रममा उनले भने- ‘राष्ट्रिय सम्मेलनको सिलसिलामा बुटवलतिर आएको छु । गाउँति सङ्गठन निर्माणमा छु । यहाँ नेट पनि चल्ने अवस्था छैन । खासमा केहि बुझ्न पाएको छैन ।’

  राष्ट्रिय सम्मेल्का लागि आफुहरु प्रचारप्रसार, पम्पलेटिङमा रहेको जानकारी दिंदै शर्माले अगाडि भने- ‘फागुन १देखि ३ गतेसम्म राष्ट्रिय सम्मेलन गर्ने भन्ने निर्णय भएअनुसार नि यता आएको हो । मैले राष्ट्र, देश र जनताको लागि तस्तो कुनै गम्भीर प्रकारको गल्ती गरेको जस्तो मलाई लाग्दैन, मेरो जीवन खुल्ला किताबजस्तै छ, सबैलाई थाहा भएकै कुरा हो । तर बैचारिक कारण कुनै भए जानकारी पाएको छैन ।’

  मोहनविक्रम सिंह नेतृत्वको नेकपा (मसाल) अहिले आठौं महाधिवेशनको तयारीमा छ । यहिबेला शर्मालाई निलम्बन गरेको खबरले उनका शुभचिन्तकहरुलाई दुखि तुल्याएको स्रोतले बतायो । शर्मा रक्तिम सांस्कृतिक अभियानको केन्द्रीय अध्यक्षसमेत हुन् ।

  पार्टी केन्द्रीय कार्यलयको बैठकले शर्मालाई पार्टी केन्द्रीय सल्लाहकार र सदस्यबाट ६ महिनाका लागि निलम्बन गर्नुका साथै रक्तिम सांस्कृतिक अभियानको केन्द्रीय अध्यक्षबाट पनि हटाएको समाचार बाहिरिएको थियो । यद्धपि यसविषयमा पार्टीले कुनै आधिकारिक धारणा सार्वजनिक गरेको छैन ।

  शर्माले महाधिवेशनको अवसरमा चलेको दुईलाइन सघर्षमा अल्पमत पक्षको राजनितिक कार्यदिशालाई समर्थन गरेका कारण कारवाही गरिएको हुनसक्ने बताइएको छ ।

  सम्मेलनको पूर्वसन्ध्यामा गरिएको उनीमाथीको कारवाहीले पार्टीभित्र मात्रै नभएर उनलाई माया गर्ने अन्य कम्युनिष्ट पार्टीहरुले पनि चासो व्यक्त गरेका छन् । सामाजिक सञ्जाल फेसबुकमा भने शर्मा जनताको मुक्ति र क्रान्तिका लागि संगीतको माध्यमबाट महत्वपूर्ण योहदन पुर्याउने जनताका प्रिय गायक रहेकाे चर्चा व्यापक बनेको छ ।

  २०७५ माघ २३ गते प्रकाशित
  प्रतिकृया दिनुहोस्

  वामपन्थी नेता कृष्णदासको निधनले विप्लव र बैद्य स्तब्ध, निकाले यस्तो विज्ञप्ति

  काठमाडौं । नेपालका पुराना वामपन्थी नेता कृष्णदास श्रेष्ठको निधनले नेकपा महासचिव विप्लव र नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी...

  लिटिल ब्वाइ मेस्सीले गरे ५० औं ह्याट्रिक, सेभिया ४-३ पराजित

  काठमाडाैं । अर्जेन्टिनी फुटबल भेट्रान लियोनल मेस्सीले करिअरको ६५० औं गोल तथा ५० औं ह्याट्रिक...

  यसरी खुल्यो विदेश पठाउने कन्सल्टेन्सीको ठगी धन्दा, सञ्चालकहरू विदेश टाप

  काठमाडौं । मिनी म्यानपावरको रुपमा खुलेका शैक्षिक परामर्शदाताको कमजोरीका कारण अस्ट्रेलियामा ७ सय ४३ विद्यार्थीको...

  बम बिस्फोटको घटनापछि के बादलले गृहमन्त्रीको पदबाट राजीनामा दिदैछन् ?

  काठमाडौं । शुक्रबार राति भएको शृंखलाबद्ध बम बिस्फोटपछि शनिबार काठमाडौंमा गाईंगुईं हल्ला चल्यो, गृहमन्त्री रामबहादुर...

  सरकारको कामबारे प्रतिक्रिया दिएपछि दैनिक पत्रिकाका प्रधान सम्पादक निवासबाटै पक्राउ

  एजेन्सी । सुडानको सुरक्षा निकायले यहाँको प्रसिद्ध पत्रिकाका सम्पादकलाई राष्ट्रपति अमेमार अल–बासिरद्वारा देशमा सङ्कटकालको घोषणा...