News Portal

 • मनपरी शूल्क असुल्न विद्यार्थी नेता किन्ने कलेज क्रान्तिकारीको पहलमा खारेज, बुझायो ३ बुँदे मागपत्र

  संचारकेन्द्र संवाददाता
  ११५ पटक

  काठमाडौं । प्राविधिक शिक्षा तथा व्यवसायीकक तालिम परिषद् (सिटिईभिटी)ले स्वीकृत शर्तहरु र तोकिएको शूल्क भन्दा बढी असुल कार्य नरोकेपछि भक्तपुरको एक शैक्षिक संस्थालाई खारेज गरेको छ । सिटिईभिटीबाट सम्बन्धन लिएको भक्तपुर प्राविधिक तामिल केन्द्र, बालकोट खारेजीमा परेको हो ।

  अनमी कार्यक्रम संचालन गरिरहेको उक्त शैक्षिक संस्थालाई पटकपटक अनुगमन गरी औल्याइएका कमीकमजोरी सुधार गर्न दिइएको निर्देशन एवं प्रतिवद्धता पालना नगरेको भन्दै सिटिईभिटी स्थत निर्धारण महाशाखाले पुस २५ गतेको निर्णयअनुसार गद्द गरेको जनाएको छ । सात दिन र तीन दिन गरी दुई पटक उक्त तामिल केन्द्रलाई लिखित रुपमा स्पष्टिकरण सोधिएको तर जवाफ चित्त बुझ्दो नभएकोले खारेज गरेको सिटिईभिटीले जनाएको छ ।

  उक्त शैशिक्ष संस्थाले आफ्नो कमजोरी ढाकछोप गर्न केही दिन पहिला विद्यार्थी नेताहरुलाई चार लाख दिएको विषय सार्वजनिक भएको थियो । विद्यार्थीहरुबाट दुई लाख चालिस हजारसम्म शूल्क असुल गरेको, छात्राबास बस्नुपर्ने बाध्य बनाउँदै आएको थियो । कमजोरी लुकाउन केही विद्यार्थी नेताहरुलाई रुपैयाँ खुवाएको भन्दै अखिल क्रान्तिकारीको अगुवाईमा तीन विद्यार्थी संगठनले आन्दोलन गरेका थिए ।

  नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी निकट अखिल क्रान्तिकारी सिटीईभिटी समन्वय समिति अन्तरगत उपत्यका विशेष जिल्ला समितिका अध्यक्ष प्रज्वल शाहीले सिटिईभिटीको निर्णयलाई सही कदम भन्दै धन्यवाद थिए । उनले आफ्नो संगठनको पहलमा भएको आन्दोलन सफल भएको बताए । उनले अरु यस्तै मापदण्ड विपरित र मनपरी शूल्क असुली गर्ने शैक्षिक संस्थामाथि संगठनले अनुगमन गरिरहेको बताए ।

  यसैबीच बिहिबार मात्रै समन्वय समितिले तीन बुँदे मागपत्र सिटिईभिटीलाई बुझाएको छ । क्रान्तिकारीले गत कार्तिक १४ भएको बार्तामा शूल्क वृद्धि नगर्ने, सस्थाहरुको प्रभावकारी अनुगमन गर्ने, आंगिक सस्थाहरुमा छात्रवृत्तिकोटा १५ प्रतिशत पुर्याउने, ब्याक परीक्षाको ब्यबस्थापन गर्न कार्यदल हथान गर्ने लगायतका ५ बुँदे सहमति भएकोमा उक्त सहमति कार्यन्वयनका लागि आवश्यक प्रक्रिया यथासिघ्र अगाडि बढाउन माग गरेको छ ।

  त्यस्तै फोरम फर हेल्थको आडमा बिभिन्न कलेजहरुले गरेको शूल्कवृद्धिप्रति गम्भीर ध्यानाकर्षण भएको समते क्रान्तिकारीले मागपत्र मार्फत बताएको छ । समितिका संयोजक हर्कबहादुर बिकले हस्ताक्षर गरेको मागपत्र बुझाएर फर्कदै गर्दा विहीबार बिकसहित उपत्यका अध्यक्ष शाहीलाई प्रहरीले गिरफ्तार समेत गरेको थियो । तर, साँझै प्रहरीले छोडिसकेको छ ।

  हेर्नुहोस् मागपत्र

  २०७५ पुष २७ गते प्रकाशित
  प्रतिकृया दिनुहोस्

  वाईसीएलका नेतामाथि प्रहरीकाे इन्काउन्टर, खुल्यो यस्तो रहस्य

  काठमाडौं । प्रहरीले गोंगबुस्थित एक होटलमा हतियार कारोबारी भनेर गोली हानेका व्यक्ति वाईसीएल काभ्रेका नेता...

  उपत्यकासहित देशभरि सिमसिम वर्षा- कतै हिमपात त कतै चट्याङ, दुईको मृत्यु ,चार घाइते

  काठमाडौं । उपत्यकासहित देशका विभिन्न स्थानमा बुधबार बिहानदेखि नै वर्षा भैरहेको छ । पश्चिमी वायुको...

  यौनकर्मीको आत्मकथा- ग्राहक सांसद, पुलिस र आर्मी, एक जना भनेर तीन जना आउँदा नमज्जा लाग्यो

  काठमाडौं । रातोपुलको एउटा क्याफेमा सेतो पेन्ट, कालो र नीलो छिर्केमिर्के टिसर्टमा आइपुगिन् उनी ।...

  नेकपाले सिमानामा लगायो काँडेतार, सिंहदरवारदेखि दिल्लीसम्म हलचल

  काठमाडौँ । अखिल क्रान्तिकारीले नेपाल–भारत सीमानामा काँडेतार लगाउने अभियान सुरु गरेको छ । क्रान्तिकारीले भारतले...

  काठमाडौंपछि भोजपुर केन्द्रबिन्दु बनाएर मध्यरातमा भूकम्प, कस्तो छ क्षतिको अवस्था ?

  काठमाडाैं । प्रदेश नम्बर एकको पहाडी जिल्लाहरूमा मंगलबार राति भूकम्पको धक्का महसुस भएको छ ।...