News Portal

 • यी हुन् १४ श्रीमतीका धनि नक्कली क्याप्टेन, नेपालमै गर्थे यस्तो गज्जबको धन्दा

  संचारकेन्द्र संवाददाता
  २९८ पटक

  काठमाडौं । ओखलढुंगा बस चलाउने कपिल पौडेलको करिब चार वर्ष अघि बसमा यात्रारत धनबहादुरसँग चिजजान भएको थियो । धनबहादुरले आफू सेना भएको परिचय दिएका थिए ।

  उनीहरुवीच सम्पर्क नम्बर साटासाट भयो । र, सुरुको एक वर्ष जति त लगातार कुराकानी भइरहृयो । तर, पछि सेना भनिएका व्यक्ति अर्थात धनबहादुर परियार गायब भए । २ वर्ष अघि एकाएक धनहादुरलाई कपिलले उदयपुरमा देखे ।

  मोटरसाइकलमा हुइँकिएका धनबहादुर सेनाको पोशाकमै थिए । कपिललाई उनले आफू सेकेण्ड लप्टन भएको सुनाए । आफ्नै साथी सेकेण्ड लप्टन भएको देखेपछि कपिलले आफ्नी बहिनीलाई पनि सेनामा भर्ना गरिदिन भने । ठगलाई के चाहियो । उनले तुरुन्तै हुन्छ भनिदिए र उनीहरुको टुटेको सम्पर्क फेरि जोडियो ।

  गत भदौमा नेपाली सेनामा भर्ना खुल्यो । कपिलले बहिनीलाई सेनामा भर्ना गराउन उनै धनबहादुरलाई सम्भिए । उनले पनि केही पैसा खर्च गरे सैनिक बनाइदिने आश्वासन दिए । कपिलले आफ्नी बहिनी भवानी खड्कालाई काठमाडौंस्थित सैनिक मुख्यालयमा सेनाको लागि आवेदन दिन पठाए । उनी आफू मात्रै आइनन्, आफ्नी साथी कल्पना ओलीलाई पनि पैसा खर्च गरेपछि सेना बन्न सकिने भन्दै सँगै ल्याइन् ।

  दुवैले आवेदन भर्ना फारम भरे ।नबहादुरले भर्ना छनोटमा जानु अघि आाफूभन्दा माथिल्लो तहमा पनि पैसा बुझाउनु पर्ने भनेपछि भवानीले ७५ हजार र कल्पनाले एक लाख पचास हजार रुपैयाँ लगेर बुझाए ।

  अनि खुल्यो ठगको धन्दा मंसिर १५ गते भवानी र कल्पना दुवै जना छनोटका लागि भद्रकाली पुगे । दुवैजना दौडमा सामेल भए । दौडमा भवानी पास भए पनि कल्पना फेल भइन् । पैसा बुझाएर सेना हुने सपना देखेकी कल्पनाले फेल हुने वित्तिकै तिनै धनबहादुर (नक्कली क्याप्टेन)लाई फोन गरिन् । उसले जसरी पनि पास गर्दिने आश्वासन दियो ।

  दौडमा पास भएकी भवानीलाई पनि अन्तर्वार्तामा जान नपर्ने भन्दै रोकेर राखे । जब सेनाको नतिजामा उनीहरु कसैको पनि नाम देखिएन, त्यसपछि दुई युवतीहरुले आफू ठगिएको थाहा पाए । र्फम भर्ना जाँदा भेटिएकी मनिषा खड्काले पनि नक्कली क्याप्टेन अर्थात धनहादुर परियारलाई ८० हजार बुझाएकी रहिछन् । तर, सबै जना ठगको चंगुलमा फसेपछि कसरी सैनिक बन्थे र ?

  अपराध महाशाखाको नियन्त्रणमा रहेका नक्कली क्याप्टेन धनबहादुरका १४ वटी श्रीमती रहेको पनि खुलेको छ । विभिन्न बहानामा ठगी गर्दै हिँड्ने धनबहादुरले १४ वटा श्रीमती बनाएका थिए ।

  धनबहादुर पक्राउ परेलगत्तै कान्छी श्रीमतीले पनि छाडेकी छिन् । धनबहादुरले श्रीमती बनाइएकीहरुलाई पनि ठगेको हुन सक्ने प्रहरीले जनाएको छ । पराध महाशाखाका एसएसपी दिनेश अमात्यले सेना बनाइदिन्छु भन्दै कोही ठगिएको भए अपराध महाशाखाको सम्पर्कमा आउन आग्रह गरेका छन् ।

  उनले भने ‘अहिलेसम्म चार जना पीडितहरु उजुरी लिएर आउनुभएको छ । अरुलाई पनि यसरी नै ठगेको हुन सक्छ । कोही पीडित हुनुहुन्छ भने अपराध महाशाखामा उजुरी गर्न सक्नुहुन्छ ।’ त्यस्तै सेना तथा प्रहरीमा भर्ना गराइदिने नाममा यस्ता थुपै्र ठगहरु सक्रिय भैरहेकाले सचेत रहन पनि एसएसपी अमात्यले आग्रह गरेका छन् । विभिन्न अनलाइनहरुबाट साभार ।

  २०७५ पुष १३ गते प्रकाशित
  प्रतिकृया दिनुहोस्

  वाईसीएलका नेतामाथि प्रहरीकाे इन्काउन्टर, खुल्यो यस्तो रहस्य

  काठमाडौं । प्रहरीले गोंगबुस्थित एक होटलमा हतियार कारोबारी भनेर गोली हानेका व्यक्ति वाईसीएल काभ्रेका नेता...

  उपत्यकासहित देशभरि सिमसिम वर्षा- कतै हिमपात त कतै चट्याङ, दुईको मृत्यु ,चार घाइते

  काठमाडौं । उपत्यकासहित देशका विभिन्न स्थानमा बुधबार बिहानदेखि नै वर्षा भैरहेको छ । पश्चिमी वायुको...

  यौनकर्मीको आत्मकथा- ग्राहक सांसद, पुलिस र आर्मी, एक जना भनेर तीन जना आउँदा नमज्जा लाग्यो

  काठमाडौं । रातोपुलको एउटा क्याफेमा सेतो पेन्ट, कालो र नीलो छिर्केमिर्के टिसर्टमा आइपुगिन् उनी ।...

  नेकपाले सिमानामा लगायो काँडेतार, सिंहदरवारदेखि दिल्लीसम्म हलचल

  काठमाडौँ । अखिल क्रान्तिकारीले नेपाल–भारत सीमानामा काँडेतार लगाउने अभियान सुरु गरेको छ । क्रान्तिकारीले भारतले...

  काठमाडौंपछि भोजपुर केन्द्रबिन्दु बनाएर मध्यरातमा भूकम्प, कस्तो छ क्षतिको अवस्था ?

  काठमाडाैं । प्रदेश नम्बर एकको पहाडी जिल्लाहरूमा मंगलबार राति भूकम्पको धक्का महसुस भएको छ ।...