News Portal

 • मितेरी दाजुको सल्लाहमा मन्त्री बिना मगरका यस्ता अप्रिय निर्णयहरू, चौतर्फी आलोचना सुरु

  संचारकेन्द्र संवाददाता
  ४४७ पटक

  काठमाडौं । खानेपानी तथा ढल व्यवस्थापन मन्त्री बिना मगरले आफ्ना मितेरी दाजुको सल्लाहमा मन्त्रालयभित्र अप्रिय निर्णयहरू गर्न थालेकी छन् ।

  योङ कम्युनिस्ट लिगका पूर्व सदस्य भाइकाजी घिमिरे मन्त्री मगरका मितेरी साइनोमा दाजु हुन् । उनैको सल्लाहमा मन्त्रालय अन्तर्गतका विभिन्न संस्थान, विभाग र कार्यक्रममा मन्त्री मगरले हस्तक्षेप बढाएकी हुन् ।

  पछिल्लो पटक मन्त्रालय अन्तर्गतको खानेपानी विभागमा रहेका करारका कर्मचारीलाई एकै साथ हटाउने फाइलको टिप्पणी उनले उठाएकी छन् । घिमिरेको सल्लाहका आधारमा नै उनले यस्तो टिप्पणी उठाएको स्रोतले जनाएको छ ।

  ‘१७/१८ बर्षदेखि निरन्तर काम गरिरहेका करारका कर्मचारीलाई हटाउने तयारी गरिएको छ, यस्तो अप्रिय निर्णय गर्दै पूर्वमाओवादीका कार्यकर्ता र आफ्ना नजिकका मान्छे राख्ने रणनीतिमा मन्त्री पुगेकी छन् । उनलाई यो सल्लाहका घिमिरेले दिएका हुन् ।’

  त्यसका लागि मन्त्री मगरले विभागका महानिर्देशक पनि आफु अनुकुलतालाई नै बनाएकी छन् । उनले अघिल्लो सातामात्र विभागको महानिर्देशकमा सुनिलकुमार दासलाई नियुक्त गरेकी थिइन् । यसअघिका महानिर्देशक तेजराज भट्टले भनेजस्तो काम नदिएको भन्दै मन्त्रालय तानेकी छन् । मन्त्री मगरले महानिर्देशक दासलाई विभागका करारका कर्मचारीको लिष्ट तयार पारी हटाउनका लागि ठाडो निर्देशन दिएकी छन् ।

  ‘लामो समयदेखि काम गरेकालाई स्थापित गराउनुको साटो निष्काशन गर्ने अप्रिय निर्णय भएको छ । कर्मचारी अभाव भएका बेला काम गरिरहेकालाई किन निकाल्नु ?’, विभाग स्रोतले भन्यो ।

  घिमिरे विभिन्न विषयमा विवादमा तानिने गरेका व्यक्ति हुन् । उनको मन्त्री मगरसँगको दाजुबहिनीको सम्बन्ध प्रकाश दाहालले बनाइ दिएका थिए । त्यसैले तिहारका बेला मन्त्री मगरले घिमिरेलाई भाइटिका समेत लगाइदिने गरेकी छन् ।

  त्यसो त मगरले मन्त्री भएका दिनदेखि नै विवादीत घोषणा र निर्णय गर्न थालेकी थिइन् । मन्त्री हुनासाथ गएको दशैंभित्र काठमाडौंमा मेलम्ची खानेपानी झार्ने घोषणा गरेकी मन्त्रीले केही समयमा नै सचिव हेरफेर गरिन् ।

  आफू अनुकुलताको निर्णय गराउनका लागि मन्त्री मगरले सचिव गजेन्द्र ठाकुलाई ल्याइन् । ठाकुरको लविङ पनि उनै घिमिरेले गरेका थिए । सचिवालयको घेरामा नबसे पनि घिमिरेले मन्त्री मगरबाट आफू अनुकुलताका काम गराउँदै आएका छन् ।

  यता, खानेपानी संस्थानमा पनि उनले हस्तक्षेप गरेकी छन् । संस्थानका महाप्रबन्धक भुपेन्द्र प्रसादलाई मन्त्रालयमा हाजिर गराएर अर्कै व्यक्तिलाई सो ठाउँमा नियुक्त गरेकी छन् । यसमा पनि घिमिरेको सल्लाहले नै काम गरेको स्रोतको दाबी रहेको दैनिक नेपालले संचार लेखेको छ ।

  २०७५ मंसीर २० गते प्रकाशित
  प्रतिकृया दिनुहोस्

  परिवर्तनको प्रक्रियालाई आत्मसात गर्न प्रचण्डको आग्रह

  काठमाडौँ। नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा)का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले जनतालाई सही र तथ्यपूर्ण सूचना दिने...

  कांग्रेसको केन्द्रीय कार्य समितिमा राजनीतिक प्रतिवेदन पेश

  काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसको केन्द्रीय कार्य समितिमा राजनीतिक प्रतिवेदन पेश गरिएको छ । नेपाली कांग्रेसको...

  राजस्थान, मध्यप्रदेश र छत्तीसगढमा मोदीलाई झट्का

  राजस्थान । आम चुनावको पूर्वसन्ध्यामा भएको विधानसभा चुनावले भारतीय जनता पार्टी (भाजपा) लाई झड्का लागेको...

  विराटनगरको दोस्रो जित, पोखराको लगातार तेस्रो हार

  काठमाडौं । विराटनगर वारीयर्सले पोखरा राइनोजलाई सुपर ओभरमा हराएको छ। राजधानीमा जारी एभरेष्ट प्रिमियर लिग...

  नारायणकाजीलाई थर्काउदै ओलीका प्रमुख सल्लाहकारले दिए यस्तो धम्की, नेकपाभित्र खैलाबैला

  काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी ओलीका प्रमुख राजनीतिक सल्लाहकार विष्णु रिमालले सत्तारुढ नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा)का...