News Portal

 • ओली सरकारमाथि ‘आज’ पार्टीकाे यस्ताे गम्भीर आरोप, हाेला त पुष्टी ?

  संचारकेन्द्र संवाददाता
  ९७ पटक

  काठमाडाैं । आजाद जनता पार्टी नेपालले एशिया प्यासिफिक सम्मेलनको बहानामा नेपाललाई क्रिश्यिचन राष्ट्र घोषणा गर भन्नेसम्मको दुस्साहस गर्ने अवसर दिएको भन्दै वर्तमान सरकारलाई हुत्तिहाराको संज्ञा दिँदै तुरुन्त राजीनामा दिनुपर्ने माग गरेको छ ।

  बुधबार रिपोर्टर्स क्लब नेपालमा पत्रकार सम्मेलनको आयोजना गर्दै उक्त पार्टीले दिन दहाडै नेपाल र नेपालीको अपमान हुने, धर्म, संस्कृति तथा परम्परामाथि प्रत्यक्ष प्रहार गर्ने संघीयता नेपाली जनताले सहन नसक्ने बताएको छ ।

  उक्त पार्टीले जारी गरेको प्रेस विज्ञप्तीमा भनिएको छ,‘त्यसमाथि पनि संसारमा नाम कहलाएका कुनैपनि गोरखालीले कदापी सहन सक्ने छैन् । यस्तो संघीयताले देशलाई कित्ताकाट गर्ने, जातिय युद्ध गराउन खोज्ने, धार्मिक युद्धको विजारोपण गर्ने गणतन्त्र तथा संघीयता आजैका मितिदेखि खारेज गर्न यस पार्टीको जोडदार माग रहेको छ ।’

  जारी विज्ञप्तीमा थप भनिएको छ,‘अनादिकाल देखिको इतिहास भएको देव दवादीको तपोभुमि रहेको नेपालमा भूराजनैतिक अवस्थालाई अक्षुण राख्न हामी सफल भएको सर्वविदितै छ । नेपालमा हाल राजनैतिक संसकार नभएका, नैतिक पतन भएका र अदुरदर्शी नेतृत्वको कारण सदियौंदेखि भौगोलिक रुपमा सानै भएपनि आफ्नो अस्तित्व र अस्मिता सुरक्षित राख्न सफल देशको नेतृत्वलाई पाखा लगाई विदेशी हस्क्षेप गराउन सफल दरिद्र मानसिकता भएका तत्वहरुको वर्तमान क्रियाकलापको यस आजाद जनता पार्टी घोर भत्र्सना गर्दछ।’

  पत्रकार सम्मेलनमा बोल्दै पार्टीका अध्यक्ष प्रा. सुबोध नारायण झाले र्वतमान प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली एशिया प्यासिफिक सम्मेलनको नाममा मिशनरी एजेण्ट बनेको आरोप लगाए । उनले भने,‘प्रधानमन्त्री ओली सम्मेलनको नाममा मिशनरी एजेन्ट बने । नेपाललाई नै ध्वस्त पार्ने षड्यन्त्र गर्न खोजिएको छ । कसैले षड्यन्त्र गर्दैमा केही हुँदैन, हाम्रो देश हिन्दू राष्ट्र नै रहनेछ ।’

  उनले आफ्नो पार्टी देशको रक्षाको निम्ति सदा समर्पित रहेको सुनाउँदै देशको विरुद्धमा कुनै षड्यन्त्र भए आफूहरुलाई सह्य नहुने जिकिर गरे । उनले भने,‘कम्युनिष्टहरुले हामीलाई गुलाम बनाउन खोजेका छन् । तर, हामी गुलाम बन्दैनौं ।’ वर्तमान प्रधानमन्त्री ओली ६ सय गाईको बीचमा एउटा गोरुको रुपमा उभिएको भन्दै उनले व्यंग्य गरे ।

  उनले भने,‘प्रधानमन्त्री ओलीले हाम्रो देशको स्वभिमान माटोमा मिलाउने काम गरे । सेतो छाला भएका व्यक्तिहरु हाम्रो देशको सत्रु हुन् । कम्युनिष्ट र क्रिश्यिचन हाम्रो देशका मुख्य दुश्मन हुन् ।’ पार्टीका प्रमुख सल्लाहकार डा. अवधेश कुमार ठाकुरले नेपालका वर्तमान राजनीतिक दलहरुले राजनीतिलाई लिगल माफियाजस्तै बनाईरहेको आरोप लगाए ।

  उनले मुलुकमा हिन्दूराष्ट्र र राजमुकुट परिवर्तन गर्नुहुँदैन थियो तर दलहरुले परिवर्तन गरेर गम्भिर गल्ती गरेको आरोप लगाए । कार्यक्रममा श्यामकृष्ण केसी र हाम्रो नेपाल पार्टीका अध्यक्ष भैरव कार्कीले पनि आ–आफ्नो धारणा राखेका थिए ।

  २०७५ मंसीर १९ गते प्रकाशित
  प्रतिकृया दिनुहोस्

  परिवर्तनको प्रक्रियालाई आत्मसात गर्न प्रचण्डको आग्रह

  काठमाडौँ। नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा)का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले जनतालाई सही र तथ्यपूर्ण सूचना दिने...

  कांग्रेसको केन्द्रीय कार्य समितिमा राजनीतिक प्रतिवेदन पेश

  काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसको केन्द्रीय कार्य समितिमा राजनीतिक प्रतिवेदन पेश गरिएको छ । नेपाली कांग्रेसको...

  राजस्थान, मध्यप्रदेश र छत्तीसगढमा मोदीलाई झट्का

  राजस्थान । आम चुनावको पूर्वसन्ध्यामा भएको विधानसभा चुनावले भारतीय जनता पार्टी (भाजपा) लाई झड्का लागेको...

  विराटनगरको दोस्रो जित, पोखराको लगातार तेस्रो हार

  काठमाडौं । विराटनगर वारीयर्सले पोखरा राइनोजलाई सुपर ओभरमा हराएको छ। राजधानीमा जारी एभरेष्ट प्रिमियर लिग...

  नारायणकाजीलाई थर्काउदै ओलीका प्रमुख सल्लाहकारले दिए यस्तो धम्की, नेकपाभित्र खैलाबैला

  काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी ओलीका प्रमुख राजनीतिक सल्लाहकार विष्णु रिमालले सत्तारुढ नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा)का...