• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  Highlights राजनीति

  मंसिर ८ को जनसभा गर्न नदिए सरकारले ठुलो मूल्य चकाउनुपर्छ: लोहनी

  6.1K
  SHARES

  काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका केन्द्रीय सदस्य गुणराज लोहनीले यही मंसिर ८ गते आयोजना गरिएको जनसभा गर्न नदिए सरकारलाई नै घातक हुने बताएका छन् । उनले आफ्नो पार्टीले शान्तिपूर्ण जनसभा गर्न लागेको बताउँदै बिथोल्ने प्रयास गरे सरकार र सत्ताधारी पार्टीकै लागि प्रतिउत्पादक हुने चेतावनी दिए ।

  विहीबार संवाद डबलीमा पार्टी निकट अखिल नेपाल जनसांस्कृतिक महासंघले राष्ट्रियता, जनतन्त्र र जनजिविकाका लागि ‘बृहत कविता गोष्ठी’ मा बोल्दै लोहनीले नेकपाले गर्न लागेको कार्यक्रमलाई देशभित्र र बाहिर विशेष महत्वका साथ हेरिएकोले सरकार पनि गम्भीर भएर शान्तिपूर्ण कार्यक्रममा कुनै अबरोध नगर्न सरकारलाई सुझाव समेत दिए ।

  शान्तिपूर्ण कार्यक्र गर्न पाउने अधिकार संविधानले नै सुनिश्चित गरेपनि नेकपाका शान्तिपूर्ण कार्यक्रममा रोक लगाएको भन्दै लोहनीले भने “तिमीहरु आफैले निर्माण गरेको संबिधान आफै च्यातेर हामीलाई सहयोग गर्नेछौं ।”

  पार्टी पुर्नगठनको अबसर पारेर नेकपाले यही मंसिर ८ गते काठमाडौंमा विशाल जनसभाको अायोजना गरेको छ । जनसभलाई पार्टीका प्रवक्ता प्रकाण्डले सम्बोधन गर्दैछन् ।

  कार्यक्रममा आयोजक संगठनका महासचिव खेम थपलियाले बुर्जूवाहरु पनि क्रान्तिकारी साहित्यकार भएको र उनीहरुले क्रान्तिकारी तथा न्यायपूर्ण आन्दोलनको घाँटी रेट्ने लेख रचनाविरुद्ध धावा बोल्ने उद्घोष गर्दै भने,“अब हामी क्रान्ति विरोधी किताब तथा साहित्यहरुलाई जलाएर विकृतिको सफईमा लग्ने छौं ।”

  त्यस्तै सचिव अशोक सुवेदीले साहित्यकारहरु भावना एकातिर र काम अर्कोतिर गर्ने प्रवृत्तिबाट मुक्त हुनु पर्ने धारणा व्यक्त गरे । गोष्ठीमा रामप्रसाद ज्ञवाली, बलराम तिमिल्सिना, युवराज नास्तिक, बन्धु चन्द, खुमा सुवेदी, खम्बु चन्द, मुक्तान थेवा, वैरागी जेठा, संगिता पनेरु, उमाकान्त यूकेलगायत ४० जना कविहरुले अाफ्ना रचना वाचन गरेका थिए । उनीहरुले कवितामार्फत अन्यायपूर्ण राज्य व्यवस्थाको विकल्पमा आवाज उठाएका थिए ।

  प्रतिक्रिया