News Portal

 • ‘३ नम्बर प्रदेशका मुख्यमन्त्री पौडेल सिआईएको एजेण्ट हुन्, भैसेपाटीको गोप्य घरमा रसपान गर्छन्’

  संचारकेन्द्र संवाददाता
  ४०२ पटक

  काठमाडौं । ३ नम्बर प्रदेशका मुख्यमन्त्री डोरमणि पौडेल अमेरिकी गुप्तचर संस्था सिआईएको एजेण्ट भएको आरोप लागेको छ । मुख्यमन्त्री पौडेल आफ्नो योजनमा भन्दा एसिया फाण्डेशनको योजनामा प्रदेश सरकार चलाउन लागेको आरोप पनि लागेको छ ।

  यो आरोप सर्वसाधारण नभएर प्रदेशकै सांसद केशव स्थापितले लगाएका हुन् । उनलाई मुख्यमन्त्री पौडेलले हालै मात्र बर्खास्त गरेका थिए । स्थापितले मंगलबार काठमाडौँमा पत्रकार सम्मेलन गरेर मुख्यमन्त्री पौडेलले सिआईएको पैसा लिएर कार्यक्रम सञ्चालन गर्ने र सूचना बेच्ने गरेको बताए ।

  सांसद स्थापितले ‘द एशिया फाउण्डेशन’ मार्फत सिआईएले लगानी मुख्यमन्त्री पौडेलले भित्र्याएको बताए । मुख्मन्त्री पौडेललाई ललितपुरको भैसेपाटीमा गोप्य सुत्न प्रयोग गरेको घरमा फाण्डेशनले नै फण्डिङ गरेको दाबी स्थापितको छ ।

  “ललितपुरको भैसेंपाटीमा उनको सयन कक्ष छ । उहाँको त्यो कार्यालय द एशिया फाउण्डेशनको फण्डिङमा फर्निसिङ गरिएको छ । त्यही भैंसेपाटीको घरमा उहाँले रसगुल्ला र रसपान गर्नुहुन्छ भन्छन् । तर, त्यो रसगुल्ला र रसपान के हो ? मलाई थाहा छैन् । त्यो अफिसको सबै स्टाफ र फर्निचरको फण्डिङ द एशिया फाउण्डेशनले गरेको छ” स्थापितले भने ।

  प्रदेशको अवधारणापत्र बनाउनको लागि पनि मुख्यमन्त्री पौडेलले एशिया फाउण्डेशनकै आर्थिक सहयोग लिएको बताउँदै स्थापितले भने, “यत्रो पैसा लिनुभन्दा पहिले केन्द्र सरकारको अर्थ मन्त्रालय र परराष्ट्र मन्त्रालयबाट स्विकृति लिनुपर्दैन् ? यो विषय मन्त्रालयमा छलफल भएको छैन । मुख्यमन्त्रीले अहिले प्रदेश नम्बर ३ को योजना आयोगको शाखा कार्यालय त्यही भैंसेपाटीको घरलाई बनाएका छन् ।” यो विषयलाई आफूले संसदमा कुरा उठाउने बताए ।

  पौडेल मुख्यमन्त्री हुन सक्ने हैसियत नभएको व्यक्ति भएको बताउँदै स्थापितले पार्टीभित्रको गुटबन्दीको कारण यो ठाउँमा पुगेको बताउ । पौडेल हेटौंको १० वर्षसम्म मेयर भएको तर कुनै विकास गर्न नसकेको बताए ।

  कार्यक्रममा स्थापितले मुख्यमन्त्री पौडेलले सिआईको पैसा लिएर जिल्ला–जिल्ला र क्षेत्र–क्षेत्रमा गएर कार्यक्रम सञ्चालन गरेको पनि बताए । सिआईएको पैसामा कार्यक्रम सञ्चालन गर्ने मात्र नभएर सबै सूचना लिएर अनि सिआईलाई दिने व्यक्ति (नेकपा)का सदस्य हुन सक्छ ? भन्ने प्रश्न समेत गरे ।

  २०७५ कात्तिक २१ गते प्रकाशित
  प्रतिकृया दिनुहोस्

  वाईसीएलका नेतामाथि प्रहरीकाे इन्काउन्टर, खुल्यो यस्तो रहस्य

  काठमाडौं । प्रहरीले गोंगबुस्थित एक होटलमा हतियार कारोबारी भनेर गोली हानेका व्यक्ति वाईसीएल काभ्रेका नेता...

  उपत्यकासहित देशभरि सिमसिम वर्षा- कतै हिमपात त कतै चट्याङ, दुईको मृत्यु ,चार घाइते

  काठमाडौं । उपत्यकासहित देशका विभिन्न स्थानमा बुधबार बिहानदेखि नै वर्षा भैरहेको छ । पश्चिमी वायुको...

  यौनकर्मीको आत्मकथा- ग्राहक सांसद, पुलिस र आर्मी, एक जना भनेर तीन जना आउँदा नमज्जा लाग्यो

  काठमाडौं । रातोपुलको एउटा क्याफेमा सेतो पेन्ट, कालो र नीलो छिर्केमिर्के टिसर्टमा आइपुगिन् उनी ।...

  नेकपाले सिमानामा लगायो काँडेतार, सिंहदरवारदेखि दिल्लीसम्म हलचल

  काठमाडौँ । अखिल क्रान्तिकारीले नेपाल–भारत सीमानामा काँडेतार लगाउने अभियान सुरु गरेको छ । क्रान्तिकारीले भारतले...

  काठमाडौंपछि भोजपुर केन्द्रबिन्दु बनाएर मध्यरातमा भूकम्प, कस्तो छ क्षतिको अवस्था ?

  काठमाडाैं । प्रदेश नम्बर एकको पहाडी जिल्लाहरूमा मंगलबार राति भूकम्पको धक्का महसुस भएको छ ।...