News Portal

 • मिठो फलभित्र भेटियो अचम्मको बस्तु, मन्त्रीले भने- जघन्य अपराध भो

  संचारकेन्द्र संवाददाता
  २८८ पटक

  एजेन्सी । अस्ट्रेलियाको विभिन्न राज्यहरूमा स्ट्रबेरीमा सियो पाइएपछि मानिसहरू त्रासित भएका छन् । त्यहाँका विभिन्न ६ वटा राज्यहरूमा बेच्न राखिएको स्ट्रबेरीभित्र सियो भेटिएको हो । यसलाई त्यहाँका एक जना मन्त्रीले ‘जघन्य अपराध’ भनेका छन् ।

  स्ट्रबेरीसँगै सियो निलेपछि एक जना व्यक्तिलाई अस्पताल पुर्‍याइएको छ । न्यूजिल्याण्डका बिक्रेताले आयतित स्ट्रबेरीहरू बेच्न छाडेको जनाएका छन् ।

  अष्ट्रेलियाका स्वास्थ्य मन्त्री ग्रग हन्टले खाद्य अधिकारीहरुलाई उक्त घटनाको अनुसन्धान गर्न निर्देशन दिएका छन् । ‘यो एउटा जघन्य अपराध हो । सर्वसाधारणमाथि सीधै आक्रमणको प्रयास हो’, उनले भने । स्थानीय अधिकारीहरुले घटनाको बारेमा अनुसन्धान गरेपनि हालसम्म कुनै शंकास्पद व्यक्तिहरु पक्राउ नपरेको जनाएको छ ।

  यो घटना गतसाता क्वीन्सल्याण्डमा घटेको थियो । त्यसपछि न्यू साउथ वेल्स, भिक्टोरिया, दक्षिण अस्ट्रेलिया र तास्मनियामा फैलिएको थियो । उत्पादक र प्रहरीले केही घटना नक्कल गरेको समेत भएको उल्लेख गरेका छन् ।

  क्वीन्सल्याण्ड राज्य सरकारले उक्त घटना बारे जानकारी दिनेलाई एक लाख अष्ट्रेलियन डलरले पुरस्कृत गर्ने जनाएको छ । गत बिहीबार क्वीन्सल्याण्डका स्ट्रबेरी उत्पादक संघले ‘असन्तुष्ट कर्मचारी’ले स्ट्रबेरीमा सियो घोचेको हुनसक्ने बताएको थियो । तर प्रहरीले उनीहरूको भनाइलाई पत्याएको छैन ।

  हालसम्म स्ट्रबेरी बेच्ने विभिन्न ६ वटा ब्राण्डलाई छानबिनको दायरमा ल्याइएको छ । प्रहरीले बेरी ओपि ओवेशन, बेरी लिसियस, लब बेरी, डोनी ब्रकु बेरिज, डिलाइटफूल स्ट्रबेरिज र ओआसिस ब्राण्डमाथि अनुसन्धान गरिरहेको छ । यस्तै, स्वास्थ्य अधिकारीले स्ट्रबेरी काटेर मात्र खान सचेत गराएका छन् ।

  स्ट्रबेरी उत्पादकहरुले उक्त घटनाको कारण व्यपारमा नकारत्मक असर पार्ने जनाएका छन् । अस्ट्रेलियमा वार्षिक एक सय ३० मिलियन अष्ट्रेलियन डलर बराबरको स्ट्रबेरी बिक्री हुन्छ ।

  स्ट्रबेरी सेवन गर्नुका फाइदाहरू धेरै छन् । स्ट्रबेरी यौन शक्ति बढाउने सबै भन्दा राम्रो फल मानिन्छ । स्ट्रबेरीमा पाइने एन्टिअक्सिडेन्ट र एन्टी इन्फामेटरी तत्व हुन्छ जसले क्यान्सरसंग लड्न मद्धत गर्छ । यो आँखाका लागि फाइदाजनक हुन्छ । स्ट्रबेरी भिटामिन सी महत्वपूर्ण स्रोत हो । १०० ग्राम स्ट्रबेरीमा ३२ क्यालोरी प्राप्त हुन्छ । यसले चाउरीपना कम गर्छ र अनुहारमा चमक पनि ल्याउँछ ।

  सेक्स र सुन्दरताका लागि स्ट्रबेरी निकै उत्कृष्ठ मानिन्छ । यसले मुटु रोगबाट पनि बचाउँछ । यसले रगतमा नराम्रो कालेस्टेरोल कम गर्छ । स्ट्रबेरीले जोर्नी दुखेको कम गर्छ । यसले रक्तचाप नियन्त्रण गर्न पनि मद्धत गर्छ । स्ट्रबेरीमा फाइबरको मात्रा पनि बढी हुन्छ । बीबीसी

  २०७५ कात्तिक २० गते प्रकाशित
  प्रतिकृया दिनुहोस्

  वाईसीएलका नेतामाथि प्रहरीकाे इन्काउन्टर, खुल्यो यस्तो रहस्य

  काठमाडौं । प्रहरीले गोंगबुस्थित एक होटलमा हतियार कारोबारी भनेर गोली हानेका व्यक्ति वाईसीएल काभ्रेका नेता...

  उपत्यकासहित देशभरि सिमसिम वर्षा- कतै हिमपात त कतै चट्याङ, दुईको मृत्यु ,चार घाइते

  काठमाडौं । उपत्यकासहित देशका विभिन्न स्थानमा बुधबार बिहानदेखि नै वर्षा भैरहेको छ । पश्चिमी वायुको...

  यौनकर्मीको आत्मकथा- ग्राहक सांसद, पुलिस र आर्मी, एक जना भनेर तीन जना आउँदा नमज्जा लाग्यो

  काठमाडौं । रातोपुलको एउटा क्याफेमा सेतो पेन्ट, कालो र नीलो छिर्केमिर्के टिसर्टमा आइपुगिन् उनी ।...

  नेकपाले सिमानामा लगायो काँडेतार, सिंहदरवारदेखि दिल्लीसम्म हलचल

  काठमाडौँ । अखिल क्रान्तिकारीले नेपाल–भारत सीमानामा काँडेतार लगाउने अभियान सुरु गरेको छ । क्रान्तिकारीले भारतले...

  काठमाडौंपछि भोजपुर केन्द्रबिन्दु बनाएर मध्यरातमा भूकम्प, कस्तो छ क्षतिको अवस्था ?

  काठमाडाैं । प्रदेश नम्बर एकको पहाडी जिल्लाहरूमा मंगलबार राति भूकम्पको धक्का महसुस भएको छ ।...