News Portal

 • नेपाली काँग्रेसको उपसभापति बने बिजय गच्छदार, महासमिति बैठक सर्‍यो

  संचारकेन्द्र संवाददाता
  ६७ पटक

  काठमाडौँ । बिजयकुमार गच्छदार प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेपाली काँग्रेसको उपसभापति मनोनयन भएका छन् । मंगलबार बसेको पार्टी कार्यालय सानेपामा बसेको केन्द्रीय समिति बैठले गच्छदारलाई उपसभापति बनाउने निर्णय गरेको हो ।

  बैठकमा सभापति शेरबहादुर देउवाले गच्छदारलाई उपसभापति बनाउन गरेको प्रस्ताव पारित गरेसँगै अब काँग्रेसमा दुई जना उपसभापति भएका छन् । यसअघि विमलेन्द्र निधी उपसभापति मनोनित भइसकेका छन् । सभापति देउवाले गच्छदारलाई नेपाली कांग्रेसको मौजुदा विधानको बाधा अडकाउ फुकाउको प्रयोग गर्दै उपसभापति बनाएका हुन् ।

  नेपाली कांग्रेसको विधानमा एक उपसभापति, दुई महामन्त्री, एक सहमहामन्त्री र एक कोषाध्यक्षको व्यवस्था रहेको छ । गच्छदारलाई उपसभापति बनाउदा विधानको यो व्यवस्था मिचिने भएका कारण बाधा अडकाउ फुकाउको प्रयोग गर्दै सभापति देउवाले उपसभापति बनाएका हुन् ।

  गच्छदारले गएको प्रदेश र प्रतिनिधिसभा निर्वाचन अघि नेपाल लोकतान्त्रिक फोरमलाई काँग्रैसमा बिलय गराएका थिए ।

  मंगलबारकै केन्द्रीय समिति बैठकले आउँदो मंसिर पहिलो हप्ता तय महासमिति बैठक पनि सार्ने निर्णय गरेको छ । यसअघि मंसिर ५ देखि ९ गतेसम्म हुने भनेको महासमिति बैठक अब मंसिर २८ देखि पुस ३ गतेसम्म काठमाडौँमा गर्ने निर्णय भएको प्रवक्ता विश्वप्रकाश शर्माले जानकारी दिए । विधान संशेधन मस्यौदा समितिले विधानको मस्यौदा तयार गरी नसकेका कारण महासमितिको बैठक पछाडि धकेलिएको हो ।

  केन्द्रीय समितिको बैठकले कांग्रेससँग पार्टी एकीकरण गरेको नेपाल लोकतान्त्रिक फोरमका अन्य नेता तथा भातृ संस्थाका नेतालाई समायोजन गर्न उपसभापति विमलेन्द्र निधीको संयोजकत्वमा ५ सदस्यीय समिति समेत गठन गरेको छ ।

  २०७५ कात्तिक २० गते प्रकाशित
  प्रतिकृया दिनुहोस्

  वाईसीएलका नेतामाथि प्रहरीकाे इन्काउन्टर, खुल्यो यस्तो रहस्य

  काठमाडौं । प्रहरीले गोंगबुस्थित एक होटलमा हतियार कारोबारी भनेर गोली हानेका व्यक्ति वाईसीएल काभ्रेका नेता...

  उपत्यकासहित देशभरि सिमसिम वर्षा- कतै हिमपात त कतै चट्याङ, दुईको मृत्यु ,चार घाइते

  काठमाडौं । उपत्यकासहित देशका विभिन्न स्थानमा बुधबार बिहानदेखि नै वर्षा भैरहेको छ । पश्चिमी वायुको...

  यौनकर्मीको आत्मकथा- ग्राहक सांसद, पुलिस र आर्मी, एक जना भनेर तीन जना आउँदा नमज्जा लाग्यो

  काठमाडौं । रातोपुलको एउटा क्याफेमा सेतो पेन्ट, कालो र नीलो छिर्केमिर्के टिसर्टमा आइपुगिन् उनी ।...

  नेकपाले सिमानामा लगायो काँडेतार, सिंहदरवारदेखि दिल्लीसम्म हलचल

  काठमाडौँ । अखिल क्रान्तिकारीले नेपाल–भारत सीमानामा काँडेतार लगाउने अभियान सुरु गरेको छ । क्रान्तिकारीले भारतले...

  काठमाडौंपछि भोजपुर केन्द्रबिन्दु बनाएर मध्यरातमा भूकम्प, कस्तो छ क्षतिको अवस्था ?

  काठमाडाैं । प्रदेश नम्बर एकको पहाडी जिल्लाहरूमा मंगलबार राति भूकम्पको धक्का महसुस भएको छ ।...