News Portal

 • नेपाली काँग्रेसको उपसभापति बने बिजय गच्छदार, महासमिति बैठक सर्‍यो

  संचारकेन्द्र संवाददाता
  ४४ पटक

  काठमाडौँ । बिजयकुमार गच्छदार प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेपाली काँग्रेसको उपसभापति मनोनयन भएका छन् । मंगलबार बसेको पार्टी कार्यालय सानेपामा बसेको केन्द्रीय समिति बैठले गच्छदारलाई उपसभापति बनाउने निर्णय गरेको हो ।

  बैठकमा सभापति शेरबहादुर देउवाले गच्छदारलाई उपसभापति बनाउन गरेको प्रस्ताव पारित गरेसँगै अब काँग्रेसमा दुई जना उपसभापति भएका छन् । यसअघि विमलेन्द्र निधी उपसभापति मनोनित भइसकेका छन् । सभापति देउवाले गच्छदारलाई नेपाली कांग्रेसको मौजुदा विधानको बाधा अडकाउ फुकाउको प्रयोग गर्दै उपसभापति बनाएका हुन् ।

  नेपाली कांग्रेसको विधानमा एक उपसभापति, दुई महामन्त्री, एक सहमहामन्त्री र एक कोषाध्यक्षको व्यवस्था रहेको छ । गच्छदारलाई उपसभापति बनाउदा विधानको यो व्यवस्था मिचिने भएका कारण बाधा अडकाउ फुकाउको प्रयोग गर्दै सभापति देउवाले उपसभापति बनाएका हुन् ।

  गच्छदारले गएको प्रदेश र प्रतिनिधिसभा निर्वाचन अघि नेपाल लोकतान्त्रिक फोरमलाई काँग्रैसमा बिलय गराएका थिए ।

  मंगलबारकै केन्द्रीय समिति बैठकले आउँदो मंसिर पहिलो हप्ता तय महासमिति बैठक पनि सार्ने निर्णय गरेको छ । यसअघि मंसिर ५ देखि ९ गतेसम्म हुने भनेको महासमिति बैठक अब मंसिर २८ देखि पुस ३ गतेसम्म काठमाडौँमा गर्ने निर्णय भएको प्रवक्ता विश्वप्रकाश शर्माले जानकारी दिए । विधान संशेधन मस्यौदा समितिले विधानको मस्यौदा तयार गरी नसकेका कारण महासमितिको बैठक पछाडि धकेलिएको हो ।

  केन्द्रीय समितिको बैठकले कांग्रेससँग पार्टी एकीकरण गरेको नेपाल लोकतान्त्रिक फोरमका अन्य नेता तथा भातृ संस्थाका नेतालाई समायोजन गर्न उपसभापति विमलेन्द्र निधीको संयोजकत्वमा ५ सदस्यीय समिति समेत गठन गरेको छ ।

  २०७५ कात्तिक २० गते प्रकाशित
  प्रतिकृया दिनुहोस्

  आज हरिबोधिनी एकादशी, तुलसीको विवाह गरिँदै

  काठमाडौं । आज हरिबोधिनी एकादशी । भगवान् विष्णुको प्रतीकका रुपमा तुलसीको विवाह र विशेष पूजा...

  शहरमा मर्निङवाक खतरापूर्ण, वीर अस्पतालका डा. पौडेलले दिए यस्तो सुझाव

  काठमाडौँ । सहरका सडक छेउछाउ मर्निङ वाक गर्दै हुनुहुन्छ रु त्यसो हो भने ख्याल गर्नुहोस्...

  बनमन्त्री शक्ति बस्नेतलाई गृहजिल्ला बासिले हाने यस्तो झापड

  जाजरकोट । छ महिनापछि गृह जिल्ला जाजरकोट पुगेका वन तथा वातावरण मन्त्री शक्तिबहादुर बस्नेतलाई सरम...

  मिराज होटलको कोठा नम्बर ५०२: मारवाडी व्यापारीकाे यस्ताे हर्कत, प्रहरी नै चकित

  काठमाडौं । काठमाडौंको बत्तीसपुतलीको मिराज होटल लर्डस् इनमा जुवा खेलिरहेका १३ जनालाई पक्राउ गरेको छ...

  प्रचण्डले बादललाई साेधे- गृहमन्त्री हुने की सिंघम बन्ने ? के अायाे बादलकाे जवाफ ?

  काठमाडाैं । राजनीतिक विश्लेषक डा. सुरेन्द्र केसीले वर्तमान सरकारको ९ महिने कार्यकाल पूर्ण रुपमा असफल भएको...