• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  Highlights विशेष

  अपडेट: चौकी छोडेर भागेका प्रहरीको बर्दी खोसियो, भागेका अभियुक्तलाई पनि छोडिन्न: डिएसपी खिउजु

  20.3K
  SHARES

  अंग्रिसा केसी, काठमाडौं ।

  ललितपुर महानगरीय प्रहरी वृत चापागाउँका डिएसपी राजकुमार खिउजुले इलाका प्रहरी कार्यालय टंगोल छोडेर हिडेका प्रहरीहरुको बर्दी थुतेर थुनामा राखिएको बताएका छन् ।

  बलात्कारीलाई भगाएको भन्दै बिहिबार स्थानीयले इप्रका घेराबन्दी गरेपछि ७/८ जनाको संख्यामा रहेका प्रहरीहरु भागेका थिए । तर उनीहरु भागेको नभइ सबैको आँखा छलेर चौकीबाट फरार भएका अभियुक्तलाई खोज्न हिडेको डिएसपी खिउजुले बताए । तर विशेष परिस्थितिमा उनीहरु चौकी छोडेर हिडेकोको कार्वाही गरिने बताएका छन् ।

  उनले चौकीबाट सबैको आँखा छलेर भागेका अभियुक्तलाई समेत जुनसुकै हालतमा पक्राउ गरिने बताए । “छानविन गरेर गल्ती गरेका प्रहरीमाथि कारवाही हुन्छ । उहाँहरुलाई अहिले थुनामा राखिएको छ’ डिएसपी खिउजुले संचारकेन्द्रसँग भने – ‘फरार भएको त्यो केटालाई पनि जुनसुकै समात्छौै हामी ।’

  गएराति जिल्लाको महाकाल गाउपालिका गोटिखेलकी एक १३ बर्षीया बालिकामाथि जबर्जस्ती प्रयास गर्न लागेको अवस्थामा बालिकाका आमाबाबुले रंगेहात फेला पारेका थिए । आमाबाबु देखेर पाइन्ट र भित्रि बस्त्र (अन्डरवेयर) कोठामै छोडेर भागेका ति युवकलाई स्थानीयले नियन्त्रणमा लिएर बिहिबार बिहान ४ बजे इलाका प्रहरी कार्यालय टंगोलमा बुझाएका थिए ।

  पछि करिब बिहान ९ बजे दोषीलाई कारवाहीको माग गर्दै जनप्रतिनिधि र स्थानीयहरु प्रहरी चौकी पुगे । प्रहरीले जनप्रतिनिधि र स्थानीयसँग छलफल गरिरहेको अवस्थामा प्रहरी चौकीभित्रै रहेका ति युवक पछाडिको झ्यालबाट भागेको प्रहरीले जनाएको छ । तर स्थानीयले भने प्रहरीकै मिलेमतोमा अभियुक्त भगाइएको आरोप लगाएका छन् ।

  यता जनप्रतिनिधिसहित पिडित परिवार र स्थानीयले दोषीलाई कारवाहीको माग गर्दै प्रहरी चौकीको ढोकामै धर्ना दिइरहेको अवस्थामा प्रहरीले ति युवकलाई झयालबाट भगाएको महाकाल गाउपालिकाका प्रमुख रामचन्द्र दाहालले संचारकेन्द्रलाई बताए ।

  ‘बाहिर चौकीको अगाडी हामी सँगै बसेका छौं, भित्र कोठामा लागेको अपराधी पछाडि झ्यालबाट भगाए’ प्रमुख दाहालले संचारकेन्द्रसँग भने- ‘मान्छे भाग्ला है भन्दा भन्दै पनि, हैन भित्र छ भनेर हामीले गुमराहमा राखियो र प्रहरीको मिलेमतोमा अपराधी भगाइयो ।’

  ति युवकको पूर्णरुपमा पहिचान हुन नसके पनि नजिकै घर बनाउने ठाउँमा आएको कामदार भएको बुझिएको प्रहरीले जनाएको छ । दिनभर तनावग्रस्त बनेको गोटिखेल साँझसम्म आउँदा साम्य बनेको छ ।

  दोषी प्रहरीलाई कानुनबमोजिम कारवाही गर्ने, विभागीय कारवाही गर्ने, इप्रका टंगोलमा नयाँ प्रहरी अधिकारी पठाउने, अभियुक्तलाई जुनसुकै हालतमा खोजेर पक्राउ गर्ने र मुद्दा दर्ता गरेर आवश्यक कारवाहीका लागि अनुसन्धान गर्ने समझादारी भएपछि स्थानीय घर फर्किएका छन् ।

  २०७५ असोज १८ मा प्रकाशित ।

   

   

  प्रतिक्रिया