News Portal

 • अन्ततः फुटको संघारमा पुग्यो नेकपा, यस्तो छ माधव नेपाल समुहको भित्री तयारी

  संचारकेन्द्र संवाददाता
  ५९१२ पटक

  काठमाडौं ।

  सत्तारुढ दल नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी नेकपा फुटको संघारमा पुगेको छ । नेता नेपालले स्थायी समिति सदस्यहरूका लागि चियापान गरेलगत्तै शुक्रबार उपलब्ध केन्द्रीय सदस्यहरूको भेला भएको थियो । भेलामा नेपालसहित उनीनिकट स्थायी समिति सदस्य भने सहभागी थिएनन् ।

  भेलामा उपलब्ध ५० केन्द्रीय सदस्य सहभागी थिए । उनीहरूले नेपालको पहलमा शुक्रबार सम्पन्न चियापानको सन्देश, त्यसले पार्टी पंक्तिमा पारेको प्रभावका साथै पार्टी एकताका सन्दर्भमा केन्द्रीय सचिवालयबाट भएको पछिल्लो निर्णयमा केन्द्रित रहेर छलफल गरेका थिए ।

  भेलामा खतिवडासहित राजेन्द्रप्रसाद पाण्डे, डा. विजय पौडेल, विरोध खतिवडा, गंगालाल तुलाधर, ठाकुर गैरे, मेटमणि चौधरी, जयन्ती राई, ममता गिरी, सीता गिरी, गरिमा शाह, निरज आचार्यलगायत सहभागी रहेको स्रोतले जनाएको छ ।

  भेलामा सहभागी अर्का केन्द्रीय सदस्य विरोध खतिवडाले पार्टीमा गतिहीनता देखिएकाले विधि, प्रक्रिया र मापदण्डअनुसार छिटो एकता प्रक्रिया टुंग्याउन र पार्टीलाई विधिसम्मत सञ्चालनका लागि नेतृत्वलाई दबाब दिनुपर्ने परिस्थिति विकसित भएकाले छलफल आयोजना गरिएको प्रस्ट्याए ।

  ‘विधि, प्रक्रिया र मापदण्डअनुसार पार्टी एकता छिटो सम्पन्न नहुँदा पार्टीमा गतिहीनता देखियो, सरकारको कामलाई पनि थप प्रभावकारी बनाउनुपर्ने आवश्यकता देखिएकाले हामीले नेतृत्वलाई कसरी झकझक्याउने भनेर छलफल गरेका हौँ’ विरोधले भने,‘मुख्य कुरा पार्टी विधानसम्मत ढंगले सामूहिक नेतृत्व प्रणालीका आधारमा सञ्चालित हुनुपर्छ भन्ने हाम्रो निष्कर्ष हो ।’

  ओलीनिकट राजन भट्टराई भन्छन् अध्यक्ष फर्किएपछि समाधान

  प्रधानमन्त्री तथा अध्यक्ष केपी ओलीनिकट नेता डा. राजन भट्टराईले अहिले राजावादीहरू र कांग्रेसले एउटै समयमा सरकारविरुद्ध अभियान चलाउन खोजिरहेका वेला पार्टीभित्र उठेका जुनसुकै विषयमा छिटो समाधान खोजिने बताएका छन् । अध्यक्षद्वय ओली र प्रचण्ड फर्किनेबित्तिकै वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालले उठाएका कतिपय सवालमा छलफलमार्फत समाधान हुने भट्टराईले बताए ।

  ‘राजावादीहरूले वीरगन्ज र काठमाडौंमा केही दिनयता जुलुस निकाल्नेबित्तिकै कांग्रेस नेता रामचन्द्र पौडेलले अब कम्युनिस्ट सरकार ढल्दै छ भनेर भाषण गर्नुभयो, सरकारलाई असफल बनाउने र व्यवस्थै परिवर्तन गर्न सकिन्छ कि भन्ने प्रयास भइरहेका वेला माधव नेपालजत्तिको सम्मातिन नेताले उठाउनुभएका विषयमा हाम्रो स्तरबाट टिप्पणि गर्नु वाञ्छनीय हुँदैन’, भट्टराईले भने, ‘उहाँले जे कुरा राख्नु भए पनि अध्यक्षज्यूहरू फर्किएपछि उहाँहरू सबै बसेर पार्टीभित्रै छलफल गर्नुहुन्छ, छिटो समाधान खोज्नुहुन्छ ।’ नया पत्रिका दैनिकमा खबर छ ।

  २०७५ असोज १५ मा प्रकाशित।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  दशैंको दिन ट्याक्सीले मिटरमा हिड्न नमाने तत्काल यो नम्बरमा फोन गर्नुहोस् !

  काठमाडौँ । सरकारले विजयादशमीको बिदाको समयमा ट्याक्सीहरुलाई अनिवार्य रुपमा मिटरमा सञ्चालन गर्न निर्देशन दिएको छ...

  कमरेड ! हामी कसरी अयोग्य ? उत्तर चाहिन्छ

  राजन थापा ‘सुवास’ धादिङ राजधानी काठमाडौँसँगै जोडिएको छ । भौगोलिक रुपमा राजधानीबाट नजिक भएपनि राज्यबाट...

  आज महानवमीः सिद्धिदात्री देवीको पूजा गर्ने दिन

  काठमाडौं । आज नवरात्रीको अन्तिम दिन हो । हिन्दूहरुकी देवी शक्तिरुपा नवदुर्गाका नौवटा स्वरुपलाई नवरात्रभर...

  सिके राउत र विप्लवलाई समर्थन गर्ने न्यायालयकाे समीक्षा हुनुपर्छ: महेश बस्नेत

  काठमाडौँ । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) का नेता तथा महेश बस्नेतले वर्तमान सरकारकाे अालाेचना गर्न...

  वर्षमा एक दिन खुल्ने तलेजु मन्दिरमा घुइँचो, एक लाख भक्तजनले दर्शन गर्ने अनुमान

  काठमाडौं ।  हनुमानढोका दरबार क्षेत्रस्थित तलेजु भवानीको मन्दिरमा बिहीबार बिहानैदेखि सर्वसाधारणको घुइँचो लागेको छ। तेह्रौं...