News Portal

 • वामदेव गौतमले राष्ट्रपति भण्डारीसँग यसरी लिए बदला, ओली देशबाहिर हुँदा प्रचण्डसँग ‘लुरुक्क’

  संचारकेन्द्र संवाददाता
  ४२०४ पटक

  काठमाडौं । 

  नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा)का प्रभावशाली नेता वामदेव गौतमले पूर्व एमाले नेतृ समेत रहेकी राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीसँग असोज ३ गते बदला लिएका छन् । तेस्रो संविधान दिवसका दिनका भण्डारीले दिएको डिनर पार्टीलाई गौतमले अस्वीकार गरेर बदला लिएका हुन् । यूनाइटेड पोष्ट साप्ताहिकले समाचार छापेको छ ।

  गौतमले आफूलाई पेटको समस्या भएको भन्दै राष्ट्रपति भण्डारीको पाटी बहिस्कार गरिदिएका हुन् । राष्ट्रपति भण्डारीको कार्यक्रम बहिस्कार गरेका नेकपाका नेता गौतम सोही राति त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलमा दोस्रो तहका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’को स्वागत गर्न लुरुक्क पुगेका थिए ।

  राति साढे ९ बजे विमानस्थलमा उत्रिएका प्रचण्डलाई गौतमले भव्य स्वागत गरे । त्यस दिन प्रचण्डलाई स्वागत गर्न नेकपाका महासचिव विष्णु पौडेल, संसदीय दलका उपनेता सुवास नेम्वाङ, गृहमन्त्री रामबहादुर थापा, संसदीय दलका प्रमुख सचेतक देवप्रसाद गुरुङलगायत विभिन्न मन्त्री र नेताहरू पनि विमानस्थल पुगेका थिए।

  शीतलनिवास जान इन्कार गरेका नेकपाका प्रभावशाली नेता गौतम राति साढे ९ बजे काठमाडौं आइपुगेका प्रचण्डको स्वागतमा विमानस्थल पुगे भन्ने कुराले निकै चर्चा पाएको थियो । प्रधानमन्त्री केपी ओलीले आफूसँग गरेको भद्र सहमति पालना नगर्दा गौतम प्रधानमन्त्री ओलीसँग रुष्ट छन् । एमाले–माओवादी केन्द्रबीच एकता भई नेकपा बनेपछि उनी ओलीभन्दा प्रचण्डसँग निकट छन् ।

  गौतम विमानस्थल पुगेको घटनालाई लिएर शीतलनिवासले चासो लिएको चाहिँ होइन । बरु, त्यसैदिन बिरामीको बहाना बनाएर राष्ट्रपति कार्यालय नगएका गौतमले प्रचण्डलाई स्वागत गर्न विमानस्थल गएपछि यो विषयमा शीतलनिवासमा चर्चा चल्यो । गौतम नआएपछि राष्ट्रपति भण्डारीको मनमा चिसो पसेको एक नेताले बताए ।

  राष्ट्रपति भण्डारीले निवासमा रात्रिभोजको आयोजना गरेकी थिइन् । रात्रिभोजमा राष्ट्रिय मान्यताप्राप्त दलका पहिलो, दोस्रो र तेस्रो तहका नेताहरू निम्त्याइएका थिए । गौतम सत्तारुढ नेकपाका वरिष्ठ नेता हुन् । ९ सदस्यीय शक्तिशाली केन्द्रीय सचिवालयमा गौतम सदस्य छन् । त्यसबाहेक उनी गृह मन्त्रालयको जिम्मेवारीसहित ३ पटक उपप्रधानमन्त्री पनि भइसकेका छन् । उनी पार्टी अध्यक्ष र प्रधानमन्त्रीका दावेदार पनि हुन् । तर, अझै सांसद बन्न सकेका छैनन् ।

  गौतम रात्रिभोजमा सरिक भएनन् । काठमाडौंमै रहेका सत्तारुढ दलका शीर्ष नेता रात्रिभोजमा सरिक नभएपछि राष्ट्रपति कार्यालयबाट गौतमलाई फोन गरिएको थियो । स्रोतका अनुसार गौतमले आफूलाई पखाला लागेको बताउँदै त्यही कारण आउन नसक्ने जानकारी गराएका थिए । गौतमसहितका नेताहरूलाई अपरान्ह साढे ५ बजेको निम्तो दिइएको थियो । पखाला लागेको बताएकाले रात्रिभोजमा गौतमको अनुपस्थितिलाई राष्ट्रपति कार्यालयले स्वभाविक रुपमा लियो ।

  शीतलनिवासमा आयोजित रात्रिभोजमा सरिक भएका नेकपा महासचिव विष्णु पौडेल, संसदीय दलका नेता सुवास नेम्वाङ, कानून मन्त्री भानुभक्त ढकाल लगायत नेकपा नेता त्यतैबाट साढे ९ बजे विमानस्थलमा ओर्लेका प्रचण्डलाई ‘रिसिभ’ गर्न पुगे । राष्ट्रपति भण्डारीका जनसम्पर्क हेर्ने स्वकीय सचिव हीरामणि आचार्यले आक्रोस थाम्न सकेनन् । शुक्रबार (५ असोज) गौतमको नाम उल्लेख नगरी आचार्यले फेसबुकमा एउटा स्टाटस लेखे, ‘मौनता साँधेर आफ्नै खुट्टामा बञ्चरो हानेको ! यसले फाइदा गर्ला र ? ५.३० मा आउनु पर्दा छेरौटी लाग्ने, ९.३० मा बुझ्दा एयरपोर्ट भेटिने’ भनेका छन् ।

  शुक्रबार साँझ फेसबुकमा लेखिएको सो स्टाटस शनिबार बिहानसम्म आचार्यले डिलिट गरिसकेका थिए । यो प्रकरणले के देखाउँछ भने, राष्ट्रपति कार्यालय र सत्तारुढ दलका वरिष्ठ नेता गौतमबीचको सम्बन्ध त्यति सुमधुर छैन । राजनीतिमा भण्डारीभन्दा गौतम निकै सिनियर नेता हुन् ।

  २०७५ असोज ११ मा प्रकाशित ।

  २०७५ असोज ११ गते प्रकाशित
  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सुनसरीमा प्रहरी र लुटेराबीच गोली हानाहान, एकको मृत्यु, यस्तो छ थप बिबरण

  सुनसरी । जिल्लाको कोशी गाउँपालिका–७ स्थित मुसहरि टोल नजिक गएराति प्रहरी र भारतीय डाँका समूहबीच...

  कांग्रेसमा झाङ्गिदै गुट राजनीति, गोप्यरुपमा सम्पन्न भयो संस्थापन इतर पक्षको बैठक

  काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसमा गुट राजनिती झाँगिदै गएको छ । आइतबार साँझ हुने संस्थापन पक्षसँगको...

  अब २१ दिनभित्र कार्यक्षेत्र नपुग्ने कर्मचारीलाई अवकाससम्मको कारबाही

  काठमाडौं । सरकारले कर्मचारी समायोजनलाई अनिवार्य र बाध्यकारी बनाउँदै सक्दो छिटो सम्पन्न गर्नेगरी कानुनी व्यवस्था...

  देउवाइतरका नेताहरुको भेला प्रकाशमान सिंह निवासमा, यस्तो भयो सहमति

  काठमाडौँ । सोमबार बस्ने केन्द्रीय समिति बैठकमा धारणा बनाउन नेपाली काँग्रेस सभापति शेरबहादुर देउवा इतका...

  जाडोमा आफ्नो छाला कसरी जोगाउने ? थाहा पाउनुहोस् यस्तो छ उपाय

  काठमाडौं । जाडोमा विभिन्न प्रकारका छालाका समस्या देखापर्न सक्छन्। चिलिब्लेन्स जाडोमा बढी देखिने समस्या हो।...