News Portal

 • वामदेव गौतमले राष्ट्रपति भण्डारीसँग यसरी लिए बदला, ओली देशबाहिर हुँदा प्रचण्डसँग ‘लुरुक्क’

  संचारकेन्द्र संवाददाता
  ४२३३ पटक

  काठमाडौं । 

  नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा)का प्रभावशाली नेता वामदेव गौतमले पूर्व एमाले नेतृ समेत रहेकी राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीसँग असोज ३ गते बदला लिएका छन् । तेस्रो संविधान दिवसका दिनका भण्डारीले दिएको डिनर पार्टीलाई गौतमले अस्वीकार गरेर बदला लिएका हुन् । यूनाइटेड पोष्ट साप्ताहिकले समाचार छापेको छ ।

  गौतमले आफूलाई पेटको समस्या भएको भन्दै राष्ट्रपति भण्डारीको पाटी बहिस्कार गरिदिएका हुन् । राष्ट्रपति भण्डारीको कार्यक्रम बहिस्कार गरेका नेकपाका नेता गौतम सोही राति त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलमा दोस्रो तहका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’को स्वागत गर्न लुरुक्क पुगेका थिए ।

  राति साढे ९ बजे विमानस्थलमा उत्रिएका प्रचण्डलाई गौतमले भव्य स्वागत गरे । त्यस दिन प्रचण्डलाई स्वागत गर्न नेकपाका महासचिव विष्णु पौडेल, संसदीय दलका उपनेता सुवास नेम्वाङ, गृहमन्त्री रामबहादुर थापा, संसदीय दलका प्रमुख सचेतक देवप्रसाद गुरुङलगायत विभिन्न मन्त्री र नेताहरू पनि विमानस्थल पुगेका थिए।

  शीतलनिवास जान इन्कार गरेका नेकपाका प्रभावशाली नेता गौतम राति साढे ९ बजे काठमाडौं आइपुगेका प्रचण्डको स्वागतमा विमानस्थल पुगे भन्ने कुराले निकै चर्चा पाएको थियो । प्रधानमन्त्री केपी ओलीले आफूसँग गरेको भद्र सहमति पालना नगर्दा गौतम प्रधानमन्त्री ओलीसँग रुष्ट छन् । एमाले–माओवादी केन्द्रबीच एकता भई नेकपा बनेपछि उनी ओलीभन्दा प्रचण्डसँग निकट छन् ।

  गौतम विमानस्थल पुगेको घटनालाई लिएर शीतलनिवासले चासो लिएको चाहिँ होइन । बरु, त्यसैदिन बिरामीको बहाना बनाएर राष्ट्रपति कार्यालय नगएका गौतमले प्रचण्डलाई स्वागत गर्न विमानस्थल गएपछि यो विषयमा शीतलनिवासमा चर्चा चल्यो । गौतम नआएपछि राष्ट्रपति भण्डारीको मनमा चिसो पसेको एक नेताले बताए ।

  राष्ट्रपति भण्डारीले निवासमा रात्रिभोजको आयोजना गरेकी थिइन् । रात्रिभोजमा राष्ट्रिय मान्यताप्राप्त दलका पहिलो, दोस्रो र तेस्रो तहका नेताहरू निम्त्याइएका थिए । गौतम सत्तारुढ नेकपाका वरिष्ठ नेता हुन् । ९ सदस्यीय शक्तिशाली केन्द्रीय सचिवालयमा गौतम सदस्य छन् । त्यसबाहेक उनी गृह मन्त्रालयको जिम्मेवारीसहित ३ पटक उपप्रधानमन्त्री पनि भइसकेका छन् । उनी पार्टी अध्यक्ष र प्रधानमन्त्रीका दावेदार पनि हुन् । तर, अझै सांसद बन्न सकेका छैनन् ।

  गौतम रात्रिभोजमा सरिक भएनन् । काठमाडौंमै रहेका सत्तारुढ दलका शीर्ष नेता रात्रिभोजमा सरिक नभएपछि राष्ट्रपति कार्यालयबाट गौतमलाई फोन गरिएको थियो । स्रोतका अनुसार गौतमले आफूलाई पखाला लागेको बताउँदै त्यही कारण आउन नसक्ने जानकारी गराएका थिए । गौतमसहितका नेताहरूलाई अपरान्ह साढे ५ बजेको निम्तो दिइएको थियो । पखाला लागेको बताएकाले रात्रिभोजमा गौतमको अनुपस्थितिलाई राष्ट्रपति कार्यालयले स्वभाविक रुपमा लियो ।

  शीतलनिवासमा आयोजित रात्रिभोजमा सरिक भएका नेकपा महासचिव विष्णु पौडेल, संसदीय दलका नेता सुवास नेम्वाङ, कानून मन्त्री भानुभक्त ढकाल लगायत नेकपा नेता त्यतैबाट साढे ९ बजे विमानस्थलमा ओर्लेका प्रचण्डलाई ‘रिसिभ’ गर्न पुगे । राष्ट्रपति भण्डारीका जनसम्पर्क हेर्ने स्वकीय सचिव हीरामणि आचार्यले आक्रोस थाम्न सकेनन् । शुक्रबार (५ असोज) गौतमको नाम उल्लेख नगरी आचार्यले फेसबुकमा एउटा स्टाटस लेखे, ‘मौनता साँधेर आफ्नै खुट्टामा बञ्चरो हानेको ! यसले फाइदा गर्ला र ? ५.३० मा आउनु पर्दा छेरौटी लाग्ने, ९.३० मा बुझ्दा एयरपोर्ट भेटिने’ भनेका छन् ।

  शुक्रबार साँझ फेसबुकमा लेखिएको सो स्टाटस शनिबार बिहानसम्म आचार्यले डिलिट गरिसकेका थिए । यो प्रकरणले के देखाउँछ भने, राष्ट्रपति कार्यालय र सत्तारुढ दलका वरिष्ठ नेता गौतमबीचको सम्बन्ध त्यति सुमधुर छैन । राजनीतिमा भण्डारीभन्दा गौतम निकै सिनियर नेता हुन् ।

  २०७५ असोज ११ मा प्रकाशित ।

  २०७५ असोज ११ गते प्रकाशित
  प्रतिकृया दिनुहोस्

  नेकपाकी अभियान टोली कमान्डर बन्धु चन्द गिरफ्तार, प्रहरीका डिएसपी भन्छन्- भेट्न मात्रै बोलाएको

  काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीकीनिकट अखिल नेपाल महिला संघ क्रान्तिकारीकी केन्द्रीय अध्यक्ष बन्दु चन्दलाई प्रहरीले...

  कमल थापालाइ ठुलो झट्का, राप्रपाका एक महामन्त्रीसहित २२ जनाले गरे पार्टी परित्यागको घोषणा

  काठमाडौं । कमल थापाको पार्टीमा पहिरो गएको छ । कमल थापा नेतृत्वको राप्रपाका एक महामन्त्री...

  ‘सुनको टुक्रा हामीसँग छ’ युवाहरू खाडी मुलुक जान तछाडमछाड गरेको देख्दा दिक्क लाग्छ:प्रचण्ड

  काठमाडौँ । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) का अध्यक्ष तथा पूर्वप्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहालले स्वदेशमै बसेर काम...

  शृंखलाबद्ध बम बिस्फोटपछि गृहमन्त्री बादलको यस्तो एक्शन, नेकपाका १८ नेता कार्यकर्ता गिरफ्तार

  काठमाडौं । एनसेल टावरमा शृंखलाबद्ध बम बिस्फोट र आगजनी भएपछि गृहमन्त्री रामबहादुर थापा ‘बादल’ले संकास्पद...

  महेन्द्रनगर युनाइटेडलाई ३ विकेटले हराउँदै सीवाइसी अत्तरिया डीपीएल ३ च्याम्पियन

  काठमाडौँ  । सीवाइसी अत्तरियाले तेस्रो संस्करणको रुस्लान धनगढी प्रिमियर लिग (डीपीएल) क्रिकेटको उपाधि जितेको छ...