News Portal

 • चर्चित उपन्यासकार सुबिन भट्टराईका फ्यानहरुका लागि दुखद खबर, लग्यो यस्तो गम्भीर आरोप

  संचारकेन्द्र संवाददाता
  १३९४ पटक

  काठमाडौं ।

  युवापुस्ता माझ चर्चित मानिएका उपन्यासकार सुबिन भट्टराईको पछिल्लो उपन्यासको कभर डिजाइन चोरीको भएको आरोप लागेको छ । गत शनिबार प्रज्ञा प्रतिष्ठानको डबलीमा एक विमोचन कार्यक्रम गर्दै भट्टराईले ‘प्रिय सुफी’ नामको उपन्यास सार्वजनिक गरेका थिए ।

  प्रिय सुफी फाइन प्रिन्टले बजारमा ल्याएको हो । तर उनको उपन्यासको कभर डिजाइन भने एक हंगेरियन लेखक टी राइदाले लेखेको एउटा साइन्स फिक्सनको कभर डिजाइनसँग हुबहु मिल्दोजुल्दो छ । विज्ञानमा आधारित उक्त उपन्यासको नाम ‘अज अलोमजारो बश बयिमवबचय हो ।

  उक्त किताब ‘पब्लियो कियादो’ भन्ने प्रकाशनले २०१७ मा बजारमा ल्याएको हो । हंगेरियन भाषामा लेखिएको उक्त किताबको बारेमा एउटा ‘इ(बुक सेलर’ अनलाइनले यसरी परिभाषा दिएको छ । ‘यो ह्ख्क्ष्को कथा हो । यसमा सन् २०२०मा सन् फ्रान्सिस्कोको भविष्यको वर्णन गरिएको छ ।

  यो कथामा मुख्य चार पात्रहरू छन्, दुईजना केटा पात्रहरू जसको नाम जेरी र मार्क हो, जो भूतकालबाट दुईजना केटी पात्रहरूलाई खोज्न आउँछन् । केटी पात्रहरू इमा र कोल हुन् । किनभने विगतमा ती केटाहरूले केटीसँग कुनै महत्त्वपूर्ण काम बाँकी रहेकाले ती केटाहरू समय र स्थान परिवर्तन गरेर भेट्न चाहेका थिए ।’

  स्मरण रहोस सुबिन भट्टराईले आफ्नो उपन्यासमा लेखिएका केही वाक्यहरू केही नेपाली फिल्मका पात्रहरूले संवादमा प्रयोग गरेको र आफूले त्यसको रोयल्टी पाउनुपर्ने दावी गरेका थिए । उनले हंगेरियन उपन्यासबाट हुबहु सारेको उपन्यासको कभर डिजाइनको रोयल्टी भने तिर्लान कि नाई, त्यो भविष्यले बताउला । जनदिशामा खबर छ ।

  २०७५ असोज ११ गते प्रकाशित
  प्रतिकृया दिनुहोस्

  नेकपाकी अभियान टोली कमान्डर बन्धु चन्द गिरफ्तार, प्रहरीका डिएसपी भन्छन्- भेट्न मात्रै बोलाएको

  काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीकीनिकट अखिल नेपाल महिला संघ क्रान्तिकारीकी केन्द्रीय अध्यक्ष बन्दु चन्दलाई प्रहरीले...

  कमल थापालाइ ठुलो झट्का, राप्रपाका एक महामन्त्रीसहित २२ जनाले गरे पार्टी परित्यागको घोषणा

  काठमाडौं । कमल थापाको पार्टीमा पहिरो गएको छ । कमल थापा नेतृत्वको राप्रपाका एक महामन्त्री...

  ‘सुनको टुक्रा हामीसँग छ’ युवाहरू खाडी मुलुक जान तछाडमछाड गरेको देख्दा दिक्क लाग्छ:प्रचण्ड

  काठमाडौँ । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) का अध्यक्ष तथा पूर्वप्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहालले स्वदेशमै बसेर काम...

  शृंखलाबद्ध बम बिस्फोटपछि गृहमन्त्री बादलको यस्तो एक्शन, नेकपाका १८ नेता कार्यकर्ता गिरफ्तार

  काठमाडौं । एनसेल टावरमा शृंखलाबद्ध बम बिस्फोट र आगजनी भएपछि गृहमन्त्री रामबहादुर थापा ‘बादल’ले संकास्पद...

  महेन्द्रनगर युनाइटेडलाई ३ विकेटले हराउँदै सीवाइसी अत्तरिया डीपीएल ३ च्याम्पियन

  काठमाडौँ  । सीवाइसी अत्तरियाले तेस्रो संस्करणको रुस्लान धनगढी प्रिमियर लिग (डीपीएल) क्रिकेटको उपाधि जितेको छ...