• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  अन्तराष्ट्रिय

  सिक्किम बाढी : आठ सैनिकसहित ३० जनाको मृत्यु, ८१ जना अझै बेपत्ता

  1.1K
  SHARES  सिक्किम । उत्तरपूर्वी राज्य सिक्किमको टिस्टा नदीमा बुधबार बिहान आएको बाढीमा भारतीय सेनाका ८ सैनिकसहित अहिलेसम्म ३० जनाको मृत्यु भएको छ ।

  भारतका रक्षामन्त्री राजनाथ सिंहले बाढीमा परी ज्यान गुमाउनेहरूप्रति आठ सैनिकको मृत्यु भएको उल्लेख गर्दै शोक व्यक्त गरेका छन् । वास्तवमा, अहिलेसम्म सिक्किम सरकारले बाढी प्रभावित क्षेत्रमा बेपत्ता व्यक्तिहरूको खोजी गर्न जारी अपरेसनमा सेनाका जवानहरूको शव बरामद भएको जानकारी साझा गरिरहेको भए पनि रक्षामन्त्रीले शनिबार बेपत्ता सैनिकको बारेमा सामाजिक सञ्जाल प्लेटफर्म एक्समा जानकारी दिए ।

  उनले भने, ‘सिक्किममा हिमनदीको ताल फुटेर आएको बाढीमा आठ सैन्य कर्मचारीहरू सहित बहुमूल्य जीवनको दुखद क्षतिबाट दुःखी छु, उनले लेखेका छन्, ‘बेपत्ता भएका २३ सैनिकमध्ये १ जनाको उद्धार गरिएको छ भने ८ बहादुर सैनिकको शव फेला परेको छ। राष्ट्रको सेवामा अग्रगामी क्षेत्रमा तैनाथ हुँदा उनीहरूको बलिदानलाई बिर्सने छैन। हराइरहेकाहरूको खोजी कार्य जारी छ।’

  टिस्टा नदीमा क्षतिग्रस्त चुङ्थाङ बाँधको तल्लो क्षेत्र बुरदाङमा खोजी कार्य जारी छ । सिङ्ताम नजिकैको बुरडाङमा सेनाको ट्रान्जिट क्याम्प भएको र अचानक आएको बाढीमा २३ जना सैनिक बेपत्ता भएका र धेरै सवारी साधन हिलोमा फसेका थिए ।

  बेपत्ता सैनिकको खोजीका लागि अहिले त्रिरङ्गा पहाड उद्धार टोलीसँगै ट्र्याकर कुकुर, विशेष राडार र धेरै उच्च प्रविधिको प्रयोग भइरहेको छ । राज्यमा खराब मौसमका कारण सेना र एनडीआरएफले खोजी अभियानमा धेरै कठिनाइहरूको सामना गरिरहेको छ। स्थानीय प्रशासनले अझै धेरै मानिसहरु भग्नावशेषमा पुरिएको हुनसक्ने आशङ्का व्यक्त गरेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्र
  [email protected]

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +
  प्रतिक्रिया