• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  राजनीति

  ढाकाकुमारलाई माननीय बनाउँदा ३ करोड ?

  595
  SHARES


  काठमाडौँ। राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीबाट निश्कासित ढाकाकुमार श्रेष्ठले आफूलाई समानुपातिक सांसद बनाउँदा पार्टीका उपसभापति डीपी अर्याल र महामन्त्री मुकुल ढकालले ३ करोड लिएको दावी गरेका छन् ।

  विवादित मेडिकल व्यवसायी दुर्गा प्रसाईंसँग दुई करोड ५० लाख रुपैयाँ मागेको टेलिफोन संवाद बाहिरिएपछि चर्चामा आएका ढाकाकुमारले सभापति रवि लामिछानेनिकट अर्याल र ढकाललाई पार्टी कार्यालय र रेस्टुरेन्टमै पुगेर पैसा दिएको दाबी गरेका छन् ।

  ‘रविजीको कोर टीममा रहेका खास- खास व्यक्तिहरूले तपाईंलाई सांसद बनाइदिन्छम्, ३ करोड पैसा दिनुहोस् भनेपछि नाइँ भन्ने कुरै भएन,’उनले भने, ‘मैले शुरुमा मुकुलजीलाई एक करोड दिएँ । उहाँ पार्टी कार्यालय छेउको रेस्टुरेन्टमा हुनुहुन्थ्यो । पछि कार्यालयमै गएर डीपीजी र मुकुलजीलाई एक करोड ८४ लाख दिएँ ।’

  “शुरुमा मुकुलजीलाई १ करोड दिएँ । उहाँ पार्टी कार्यालय छेउको रेस्टुरेन्टमा हुनुहुन्थ्यो । पछि कार्यालयमै गएर डीपीजी र मुकुलजीलाई एक करोड ८४ लाख दिएँ ।’

  आमनिर्वाचनको प्रचारप्रसारका क्रममा आफूले व्यक्तिगत रुपमा १० देखि १५ लाखसम्म खर्चिएको ढाकाकुमारले जनाएका छन् । समानुपातिक सांसद बन्नका लागि उपसभापति र महामन्त्रीलाई २ करोड ८४ लाख नगद बुझाए पनि पार्टी काममा खटिँदा लाखौँ खर्च गर्न बाध्य पारेको उनको गुनासो रहेको छ ।

  ‘मसँग धेरै पैसा न थिएन, सांसद बन्ने नाउँमा तीन करोडभन्दा बढी सकेँ,’ ढाकाकुमारले भने, ‘तर अहिले उनै साथीहरूले घात गरे । ममाथि अन्याय भएको छ । पार्टीले मलाईं मात्र दोषी बनायो । मैले पार्टीको लागि पैसा सक्काएको छु । सांसद बनाइदिन्छम् भन्दा उल्टै नेतालाई पैसा बुझाएको छु । तर कसैबाट एक- रुपैयाँ मागिनँ,’ उनले भने ।

  रास्वपाबाट निश्कासित भएपछि सांसद पद गुमाएका उनी यतिबेला न्याय माग्दै सर्वोच्च अदालत गएका छन् । अदालतमा विचाराधीन मुद्दाका सन्दर्भमा धेरै बहस नगर्ने बताइरहेका ढाकाकुमार आफूले अदालतबाट न्याय पाइछाड्ने दाबी गर्छन् ।

  ‘मेरो कुनै गल्ती छैन । न्याय पाउँछु,’ उनले भने ।

  ढाकाकुमारको बोली जस्ताको त्यस्तै-

  ‘भर्खरै पार्टीमा जोडिएको थिएँ,मेरो कसैसँग चिनजान पनि थिएन । सांसद हुनुअघि रविजीसँग पार्टी कार्यालयमा दुईपटक भेटघाट भएको हो । उहाँले मलाई महामन्त्रीसँग समन्वय गर्नुहोस् भन्नुभयो, त्यसपछि मैले मुकुलजीसँग सम्पर्क गरेँ। पार्टीले समानुपातिक सूची तयार पार्दै थियो । उपसभापति डीपीजीले मलाई एकदिन राति फोन गरेर मेरो राजनीतिक पृष्ठभूमि,आर्थिक अवस्था,अध्ययन र पार्टीको गतिविधि कस्तो भइरहेको छ भनेर सोध्नुभयो ? मैले सबै बताएँ,अनि कुराकानी सकियो ।

  अर्को दिन दिउँसोतिर महामन्त्रीजीको फोन आयो,उहाँले तपाईंको नाम सांसद हुने सूचीमा राखेका छौँ भन्नुभयो। त्यहाँ चाहिँ आन्तरिक भोटिङको नाटक पनि मन्चन गरिएको थियो ! म पहिलो नम्बरमा भएको बताउनुभयो । मैले पनि सहमति जनाएँ । मुकुलजीले पार्टीलाई आर्थिक सहयोग चाहिन्छ भन्नुभयो,मैले हुन्छ भनेँ । ऋण काढेर जम्मा गरेको पैसा,काठमाण्डौँ आएको बेला रेस्टुरेन्ट र पार्टी कार्यालयमै गएर दिएँ । अनि समानुपातिक सांसद भएँ।’ जन आस्था बाट

  सञ्चारकेन्द्र
  [email protected]

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +  प्रतिक्रिया

  आजको ट्रेन्डिङ