• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  अन्तराष्ट्रिय

  कँराचीस्थित भागदौडमा ९ जना महिलाको मृत्यु

  420
  SHARES


  कराँची एक कारखानामा खाद्यान्न वितरण गर्ने क्रममा शुक्रबार भएको भागदौडमा १२ जनाको मृत्यु भएको छ । मृतकहरूमा नौजना महिला रहेका छन् भने ३ जना बालबालिका रहेका छन्।

  नि:शुल्क खाद्यान्न वितरण भइरहेको ठाउँमा एक्कासि भागदौड मच्चिदा उक्त दुर्घटना भएको हो । उद्धार अधिकारी र यस क्षेत्रका प्रहरी अधिकारीका अनुसार उक्त स्थानमा ठूलो भीड जम्मा भएको थियो ।

  कारखानामा पेट्रोल चुहावटका कारण आगलागी भएको हल्ला फैलिएपछि भागदौड मच्चिएको बताइएको छ । घाइतेहरू मध्ये कैयौंको अवस्था गम्भीर छ ।

  यस्तै, डोनाल्ड ट्रम्प आपराधिक अभियोग लाग्ने पहिलो अमेरिकी राष्ट्रपति बनेका छन् । न्यूयोर्क ग्रान्ड ज्युरीले उनलाई अभियोग लगाउने निर्णय गरेको हो। यद्यपि, ट्रम्प विरुद्धको आरोपहरू अझै सार्वजनिक गरिएको छैन । जिल्ला न्यायधिवक्तासमक्ष उनी विरुद्ध के आरोपहरू ल्याइन्छ भन्ने थाहा भएको छैन  ।

  उनी विरुद्धको अभियोग अझै बन्द छ । उनीहरुलाई मंगलबार अदालतमा औपचारिक रुपमा उपस्थित गराइनेछ । तर यो मामला ट्रम्पले पोर्न स्टारको मुख बन्द राख्न दिएको पैसासँग सम्बन्धित रहेको देखिन्छ ।

  सन् २०१६ मा राष्ट्रपति चुनाव अभियानका क्रममा ट्रम्पको आदेशमा पोर्न स्टारलाई पैसा दिइएको बताइएको छ । ती महिलाले ट्रम्पसँग आफ्नो अफेयर रहेको र यस विषयमा आफ्नो मुख बन्द राख्न पैसा दिइएको दाबी गरेकी छन् । तर ठूलो प्रश्न यो छ कि यो विषयले उनको राजनीतिक करियरलाई असर गर्छ ? के डोनाल्ड ट्रम्पले यसबाट राहत पाउन सक्छन् ?

  बिहीबार, न्यूयोर्क ग्रान्ड ज्युरीले डोनाल्ड ट्रम्पलाई अभियोग लगाउन मतदान गरेको थियो । अभियोजकहरूले कसैको विरु  द्धमा आभियोग दायर गर्छन् भने उनीहरूले अपराध गरेको विश्वास गर्छन् भन्ने बुझिन्छ । अभियोगमा आरोपहरूको बारेमा विस्तृत जानकारी समावेश छ। डोनाल्ड ट्रम्प विरुद्ध लगाइएका आरोपहरू गम्भीर अपराधको श्रेणीमा पर्न सक्छन् ।

  अमेरिकामा यसलाई ‘फेलोनी’ भनिन्छ। यसमा व्यक्तिलाई एक वर्ष वा सोभन्दा बढी जेल सजाय हुन सक्छ। यस मामिलामा, न्यूयोर्क शहरको म्यानहट्टनको ग्रान्ड ज्युरीले ट्रम्पलाई अभियोग लगाउने निर्णय गरेको छ।

  अभियोग लागेपछि पक्राउ नै हुनुपर्छ भन्ने छैन । जब अभियोजकहरूले ट्रम्पका वकिलहरूसँग सम्पर्क गरे, यो मुद्दा कथित रूपमा कुराकानी भएको थियो। पूर्व राष्ट्रपतिको टोली र अन्य विज्ञहरूले ट्रम्प आफैले मंगलबार आत्मसमर्पण गर्ने बताएका छन् । यदि ट्रम्पले आत्मसमर्पण गरे भने त्यसपछिको कारबाही कसरी हुन्छ भन्ने जानकारी अहिलेसम्म सार्वजनिक भएको छैन । तर, उनीविरुद्ध सामान्य प्रक्रिया अपनाएर पक्राउ गर्न सकिने बताइएको छ ।

  सञ्चारकेन्द्र
  [email protected]

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +  प्रतिक्रिया