News Portal

  • आज :

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

समाचार

आज माओवादी घटकले संयुक्त पत्रकार सम्मेलन गर्दै

277
SHARES


काठमाडौँ । माओवादी घटकले आज संयुक्त पत्रकार सम्मेलन गर्दै छन् । जनयुद्धकालिन मुद्दालाई सर्वोच्च अदालतले नियमित प्रक्रियाबाट सम्बोधन गर्न थालेकोमा आपत्ति जनाएका माओवादी घटकले आज अपराह्न २ बजे पत्रकार सम्मेलन गरेर आफ्नो धारणा सार्वजनिक गर्न लागेका हुन् ।

माओवादी केन्द्रका केन्द्रीय कार्यालयका मुख्य सचिव श्रीराम ढकालका अनुसार प्रधानमन्त्री तथा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डसहित माओवादी घटक दलका सबै शीर्ष नेताहरू, नागरिक समाज, कानुन व्यवसायी, पत्रकार र शान्ति प्रक्रियासँग सम्बन्धित सरोकारवालाहरु उपस्थित रहनेछन् । पत्रकार सम्मेलन नेपाल प्रज्ञा प्रतिष्ठानमा हुनेछ ।

सर्वोच्च अदालतले नियमित प्रक्रियाबाट मुद्दा सम्बोधन गर्न थाले पछि सो पहलकदमी विस्तृत शान्ति सम्झौताको मर्म र भावना विपरीत भएको भन्दै प्रतिवाद गर्ने यसअघि नै धारणा सार्वजनिक गरिसकेको छ । माओवादी केन्द्र र माओवादी घटक दलहरूले अलग अलग वक्तव्यमार्फत पनि सर्वोच्चको पछिल्लो निर्णय प्रति असहमति जाहेर गरेका छन् ।

माओवादीले सो असहमति जाहेर गरे पनि शुक्रबार सर्वोच्च अदालतले भने माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डलाई पक्राउ गरी पाउँ भन्दै परेको रिटलाई अग्राधिकार दिई १५ दिनभित्र अदालतमा उपस्थित हुन वा वारेसमार्फत जवाफ दिन कारण देखाऊ आदेश दिइसकेको छ ।

यस्तै, स्ववियु निर्वाचनका लागि एमाले निकट विद्यार्थी सङ्गठन अनेरास्ववियुले डोटी र दार्चुलामा माओवादी निकट विद्यार्थी सङ्गठन अखिल क्रान्तिकारी तथा बझाङमा नेकपा एकीकृत समाजवादी निकट विद्यार्थी सङ्गठन सँग तालमेल गरेको छ ।

चैत्र ५ गते हुने निर्वाचनका लागि यी जिल्लाहरूमा चुनावी तालमेल भएको हो । बझाङका आठ क्याम्पस मध्ये एमाले निकट विद्यार्थी सङ्गठनले ५ र नेकपा एकीकृत समाजवादी निकट विद्यार्थी सङ्गठनले ३ क्याम्पसको सभापति पाएका छन् ।

त्यस्तै डोटीमा ६ क्याम्पस मध्ये ३ मा माओवादी निकट विद्यार्थी सङ्गठनलाई र ३ मा एमाले निकट विद्यार्थी सङ्गठनलाई सभापति दिने गरी सहमति भएको हो ।

उता दार्चुलामा पनि एमाले निकट विद्यार्थी सङ्गठनलाई चार क्याम्पसको सभापति र माओवादी निकट विद्यार्थी सङ्गठनलाई दुई क्याम्पसको सभापतिमा भागबन्डा गरिएको अनेरास्ववियु सुदूरपश्चिम अध्यक्ष मनोज राईले जानकारी दिए ।

सञ्चारकेन्द्र
emailsanchar@gmail.com

नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

सञ्चारकेन्द्रबाट थप +प्रतिक्रिया