• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  समाचार

  युनाइटेड एकेडेमीद्वारा आयोजित अन्तर-विद्यालय रोबो फुटबल प्रतियोगिता र विज्ञान प्रदर्शनी कार्यक्रम सम्पन्न 

  1.1K
  SHARES  काठमाडौँ। युनाइटेड एकेडेमी नेपालले सफल अन्तर-विद्यालय रोबो फुटबल प्रतियोगिता, विज्ञान प्रदर्शनी र प्यानल छलफल कार्यक्रम सपन्न गरेको छ ।

  माघ २७ गते युनाइटेड एकेडेमी नेपालले रोबोटिक्स एसोसिएसन अफ नेपालसँगको सहकार्यमा १७ वटा रोबोटिक्स मोडलको विज्ञान प्रदर्शनीको साथमा ‘रोबोटिक्स र एआईको शिक्षामा प्रभाव’ विषयक प्यानल डिस्कसनमा अन्तरविद्यालय रोबो सकर प्रतियोगिता सम्पन्न गरेको एकेडेमीले जनाएको छ ।। कार्यक्रममा देशभरका धेरै विद्यालयहरूबाट विद्यार्थी, शिक्षक र अभिभावकहरूको सहभागिता रहेको थियो।

  कार्यक्रममा विज्ञान प्रदर्शनी पनि राखिएको थियो जहाँ युनाइटेड एकेडेमीका विद्यार्थीहरूले बनाएका १७ वटा नवीन रोबोटिक मोडलहरू प्रदर्शनमा राखिएको थियो। एआई मोडलहरूमा अटोमेटिक ह्यान्ड सेनिटाइजर डिस्पेन्सर, रेन अलार्म सिस्टम, सेक्युरिटी अलर्ट सिस्टम, मौसम रिपोर्टिङ सिस्टम, माटोको ओसिलो अनुगमन प्रणाली, आईओटी प्रयोग गर्ने होम स्वचालन प्रणाली, अटोमेटिक स्ट्रिट लाइट, स्मार्ट डस्टबिन, फिंगरप्रिन्ट डोर समावेश गरिएको थियो।

  कार्यक्रममा रुची पाण्डेले शिक्षाको क्षेत्रमा रोबोटिक्स र एआईको बढ्दो महत्वबारे प्रकाश पारेकी थिइन। त्यसपछि रोशन पाण्डेले शिक्षामा क्रान्ति ल्याउन रोबोटिक्स र एआईको सम्भावनाबारे बताएका थिए।

  त्यस्तै रमेश श्रेष्ठले शिक्षाको भविष्य निर्माणमा इन्जिनियरिङ र प्रविधिको भूमिकाबारे प्रकाश पार्दै छलफलमा भाग लिएका थिए । उनले इन्जिनियरिङ र टेक्नोलोजी शिक्षाले विद्यार्थीहरूलाई द्रुत रूपमा परिवर्तन भइरहेको संसारमा सफल हुन आवश्यक पर्ने सीप र ज्ञान कसरी उपलब्ध गराउन सक्छ भनी चर्चा गरे। उनले भावी पुस्ताले द्रुत रूपमा परिवर्तन भइरहेको संसारमा सफल हुन आवश्यक पर्ने सीप र ज्ञानले सुसज्जित हुन शिक्षामा लगानी गर्नुपर्नेमा जोड दिए।

  प्यानल छलफल युनाइटेड एकेडेमीको अन्तर(विद्यालय रोबो सकर प्रतियोगिता र विज्ञान प्रदर्शनीको मुख्य आकर्षण थियो । त्यस्तै रोबोटिक्स र एआईको क्षेत्रमा शिक्षा र नवीनतालाई अगाडि बढाउन एकेडेमी र यसका साझेदारहरूको प्रतिबद्धता समेत प्रदर्शन गरिएको थियो।

   

  सञ्चारकेन्द्र
  [email protected]

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +
  प्रतिक्रिया

  आजको ट्रेन्डिङ