• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  समाचार सुदुरपश्चिम

  ७० वटा बङ्गुर गाडे पछि जयबहादुर बुढालाई बैँकको व्याजको पिर

  1K
  SHARES


  काठमाडौँ। कैलालीमा ७० वटा बङ्गुर गाडिएको छ । जिल्लाको भजनी नगरपालिकाका जयबहादुर बुढाका बङ्गुर नष्ट गरिएको हो । अफ्रिकन स्वाइन फिभरको सङ्क्रमण देखिएपछि ति बङ्गुर नष्ट गरिएका हुन् ।

  जयबहादुरको बडिमालिका कृषि प्रवर्धन केन्द्रमा अफ्रिकन स्वाइन फिभरका कारण चार सय १२ वटा बङ्गुर मरेका थिए । उनले ९५ लाख २० हजारको नोक्सानी भएको गुनासो गरेका छन् । बैँकबाट ऋण लिएर बङ्गुर पालन गर्दै आएको उनले बताए । व्यवसायबाट विस्थापित हुनु पर्ने अवस्था आएको उनि बताउँछन् । बौँकको ऋणलियर व्यावसाय संञ्चालान गरेकाले आब बैँकको व्याज कासरि तिर्ने भन्ने आअफुलाई चिन्ता रहेको पनि बुढा बताउछन् ।

  फार्ममा बङ्गुर मर्न थालेपछि पशुपक्षी अन्वेषण प्रयोगशाला धनगढी र केन्द्रीय प्रयोगशाला काठमाडौँमा परीक्षण गरिएको थियो । अफ्रिकन स्वाइन फिभरका कारण बङ्गुर मरेको पुष्टि भए पछि उक्त क्षेत्र शील गरिएको थियो ।

  भजनी नगर कार्य पालिकाले प्रदेश तथा संघीय सरकारमा सहयोगका लागि सिफारिस गर्ने निर्णय गरेको छ । कात्तिक १५ गते पशुपक्षी रोग अन्वेषण प्रयोगशाला धनगढी र केन्द्रीय प्रयोगशाला काठमाडौँमा यो रोग सखा परेको थियो ।

  सञ्चारकेन्द्र
  emailsanchar@gmail.com

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +  प्रतिक्रिया