• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  अन्तराष्ट्रिय

  किमले निरीक्षण गरेको ‘रणनीतिक आणविक अभ्यास’

  369
  SHARES


  काठमाडौँ। उत्तर कोरियाले हालै गरेको क्षेप्यास्त्र परीक्षणहरूमा दक्षिणमा प्रहार गर्ने ‘सामरिक आणविक अभ्यास’हरू समावेश रहेको बताइएको छ । यस क्षेत्रमा अमेरिकी नेतृत्वको संयुक्त सैन्य अभ्यासको प्रतिक्रियामा नेता किम जोङ उनद्वारा निरीक्षण गरिएको राज्य सञ्चालित सञ्चार माध्यमले सोमबार जनाएको छ ।

  किमले सामरिक आणविक हतियारहरू -युद्धको मैदानमा प्रयोगका लागि डिजाइन गरिएका साना, हल्का हतियारहरू जनवरी २०२१ मा भएको प्रमुख पार्टीको महाधिवेशनमा उच्च प्राथमिकता प्राप्त गरेको बताइएको छ । यसवर्ष उत्तर कोरियाको आणविक शक्तिलाई छिटोभन्दा छिटो गतिमा विकास गर्ने वाचा गरेको थियो ।

  किमले उत्तर कोरियालाई एक ‘अपरिवर्तनीय’ आणविक शक्ति घोषणा गरेपछि – देशले गत महिना आफ्नो आणविक कानूनलाई परिमार्जन गर्न अनुमति दिन प्रभावकारी रूपमा यसको शस्त्रागारमा वार्ताको सम्भावना समाप्त भएको थियो ।

  उत्तर कोरियाले ‘वास्तविक युद्धको सिमुलेशनअन्तर्गत सैन्य अभ्यासहरू आयोजना गर्ने निर्णय गरेको थियो । दक्षिण कोरियाको बन्दरगाह, एयरपोर्ट र सैन्य कमाण्ड सुविधाहरूमा प्रहार गरेको केसीएनएले जनाएको थियो ।

  प्रतिवेदनमा भनिएको छ, ‘युद्ध प्रतिरोधात्मक र आणविक प्रतिआक्रमण क्षमताको जाँच र मूल्याङ्कन गर्नका लागि रणनीतिक आणविक हतियारको सञ्चालनमा संलग्न उत्तर कोरियाली सेनाका एकाइहरूले सेप्टेम्बर २५ देखि अक्टोबर ९ सम्म सैन्य अभ्यास गरेका थिए ।

  सञ्चारकेन्द्र
  emailsanchar@gmail.com

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +  प्रतिक्रिया