• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  खेलकुद

  टी-२० क्रिकेटमा बने पाँच विश्व कीर्तिमान

  657
  SHARES


  काठमाण्डाै। भारत र दक्षिण अफ्रिकाबीच दोस्रो टी-२० क्रिकेटमा पाँच वटा विश्व कीर्तिमान बनेका छन् । भारतले दोस्रो टी-२० मा दक्षिण अफ्रिकालाई १६ रनले पराजित गरी तीन खेलको शृङ्खला एक खेल अगावै जितेको छ । भारतले पहिलो पटक घरेलु मैदानमा दक्षिण अफ्रिकाविरुद्ध टी-२० शृङ्खला जित्न सफल भएको हो ।

  डेविड मिलर टी-२० मा पाँचौँ नम्बरमा ब्याटिङ गर्दै दुई शतक प्रहार गर्ने पहिलो खेलाडी बनेका छन् । मिलरले यसअघि पाँचौँ नम्बरमा ब्याटिङ गर्दै सन् २०१७ मा बङ्ग्लादेशसँग अविजित शतकीय पारी खेलेका थिए । त्यस्तै चौथो विकेटका लागि सर्वाधिक ठूलो रनको साझेदारी भएको छ ।

  दक्षिण अफ्रिकाका डी कक र मिलरले गरेको १ सय ७४ रनको अविजित साझेदारी टी-२० मा चौथो विकेटका लागि सर्वाधिक ठूलो हो । त्यस्तै भारतीय ब्याटर सूर्यकुमार यादव सबैभन्दा कम बलमा एक हजार रन पूरा गर्ने खेलाडी बनेका छन् । उनले ५ सय ७३ बलमा यो सफलता हात पारेका हुन् । भारत र दक्षिण अफ्रिकाबीचको खेलमा डेथ ओभरमा कुल १ सय ६० रन बनेको थियो । डेथ ओभर १६ देखि २० ओभरलाई मानिन्छ ।

  भारतले डेथ ओभरमा ८२ र दक्षिण अफ्रिकाले ७८ रन जोडेको थियो । त्यस्तै भारत टी-२० क्रिकेटमा दक्षिण अफ्रिकाविरुद्ध सर्वाधिक योगफल बनाउने टोली बनेको छ । यसअघि दक्षिण अफ्रिकाविरुद्ध सन् २०१५ मा वेस्टइन्डिजले ६ विकेट गुमाउँदै २ सय ३६ रन बनाएको थियो । टी-२० मा सर्वाधिक ठूलो योगफल अफगानिस्तानले सन् २०१९ मा आयरल्यान्डविरुद्ध २ सय ७८ रन बनाएको थियो ।

  हिजो गुवाहाटीमा भएको खेलमा भारतले दिएको २ सय ३८ रनको लक्ष्य पछ्याएको दक्षिण अफ्रिकाले २० ओभरमा ३ विकेट गुमाएर २ सय २१ रन मात्र बनाउन सक्यो । भारत पहिलो खेलमा ८ विकेटले विजयी भएको थियो । भारत र दक्षिण अफ्रिकाबीचको तेस्रो टी-२० भोलि हुनेछ । त्यसपछि तीन एकदिवसीय खेल हुनेछ ।

  सञ्चारकेन्द्र
  emailsanchar@gmail.com

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +  प्रतिक्रिया