• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  समाचार

  निर्वाचनमा कुनै अधिकृतले पार्टीको पक्ष लिँदैनन् आ-ईजीपी सिंह

  293
  SHARES


  काठमाडौँ। प्रहरी महानिरीक्षक धीरजप्रताप सिंहले प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभा निर्वाचनमा कुनै पनि प्रहरी अधिकृतले पार्टीको पक्ष नलिने दाबी गरेका छन् । बिहीबार प्रहरी प्रधान कार्यालयमा आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा आईजीपी सिंहले सबै राजनितिक दलहरूलाई प्रहरीले समान दृष्टिले हेर्ने जाकारी दिँदै भने-‘हाम्रा लागि सबै पार्टी बराबर ।’ ‘कोही अधिकृतले दलको पक्ष लिँदैनन्’ उनले भने-‘प्रहरीको काम पुलिसिङ गर्ने हो, हामी त्यहि गर्छौं ।’

  मन्त्रिपरिषद्ले मंसिर ४ मा प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभा निर्वाचनको मिति घोषणा गरेको छ । वैशाख ३० मा सम्पन्न स्थानिय तह निर्वाचनको सुरक्षामा कुनै त्रुटी नगरिएको दाबी गर्दै सिंहले आगामी निर्वाचनमा पनि त्रुटिरहित ढंगले सम्पन्न गरिने बताए ।

  प्रहरी महानिरीक्षकमा सिंह नियुक्त भएपछि २ हजार ६५५ जना विभिन्न पदका प्रहरी कर्मचारीको बढुवा भएको छ । बढुवामा अब्बल अधिकृतहरु नपरेको बारे पत्रकारको जिज्ञासामा सिंहले भने-‘राम्रा हुँदाहुँदै पनि सिमित सिटका कारण बढुवा गर्न नसक्दा दुःख लाग्छ ।’ एकपटक पछि परेको अधिकृतलाई क्षमता हुँदाहुँदै सँधै पछि पार्नु नहुने उनको भनाइ छ ।

  २०७९ वैशाख १९ मा सिंहले आईजीपीको कार्यभार समालेपछि १६ जना प्रहरी कारवाहीमा परेका छन् । अपराधमा संलग्न प्रहरीले छुट नपाउने सिंहले बताए । सिंहले प्रहरीको फरेन्सिक ल्याब ल्याब स्तरोन्नति गर्न लागेको जानकारी दिए ।

  मिटर ब्याजबाट पीडित भएको भनेर आन्दोलन गर्नेहरुलाई आइजीपी सिंहले प्रहरी कार्यालयमा उजुरी गर्न आग्रह गरेका छन् । कानुन बमोजिम जाहेरी ल्याए कारवाही हुने उल्लेख गर्दै सिंहले भने-‘प्रहरी युनिटहरूले कारबाहीमा तदारुकता नदेखाए महानिरीक्षक कहाँ आएपनि हुन्छ ।’

  मिटर ब्याजबाट पीडितहरुलाई सिआइबीमा उजुरी गर्न आग्रह गर्दै उनले भने- ‘सिआइबीमा जानुस्, चाँडो समस्या समाधान हुन्छ ।’

  सञ्चारकेन्द्र
  emailsanchar@gmail.com

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +
  प्रतिक्रिया

  आजको ट्रेन्डिङ