• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  अन्तराष्ट्रिय

  रूसद्वारा युक्रेनको दोस्रो ठूलो पावर प्लान्ट कब्जा

  1.3K
  SHARES


  काठमाडौँ। रूसी सेनाले युक्रेनको दोस्रो ठूलो पावर प्लान्ट कब्जा गरेको युक्रेनी राष्ट्रपतिका सल्लाहकार ओलेक्सी अरेस्टोभिचले बताएका छन् । ‘रुसी सेनाले एउटा सानो रणनीतिक फाइदा हासिल गरे । उनीहरूले वुलेहिरस्क कब्जा गरे’, अरेस्टोभिचले भने ।

  रुसी समर्थित सेनाले यसअघि पूर्वी युक्रेनमा रहेको सोभियत युगको कोइलाबाट चल्ने वुलेहिरस्क प्लान्ट कब्जा गरेको घोषणा गरेको थियो । पूर्वी दोनेत्स्क औद्योगिक क्षेत्रमा युक्रेनको आक्रामक सम्भावनालाई कमजोर पार्न रुसले रणनीतिक हमलाहरू प्रयोग गरेर अपराधबाट रणनीतिक प्रतिरक्षामा परिवर्तन गरेको उनले बताए ।

  ‘यसले हामीलाई हाम्रो सबै क्षेत्र मुक्त गर्न र वार्ताको लागि आह्वान गर्न असमर्थ हुने स्थितिमा राख्नेछ’ उनले भने । रुसले दक्षिणमा मेलिटोपोल र जापोरिज्जिया क्षेत्रमा पनि सेना पठाउँदै गरेको उनले बताए ।

  युक्रेनले युद्धको प्रारम्भिक दिनमा रुसको हातमा परेको दक्षिणी सहर खेरसनलाई पुनः कब्जा गर्न चाहेको स्पष्ट पारेको छ ।

   

  सञ्चारकेन्द्र
  emailsanchar@gmail.com

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +  प्रतिक्रिया