• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  अन्तराष्ट्रिय

  अबको २ वर्षपछि अन्तर्राष्ट्रिय अन्तरिक्ष केन्द्रबाट बाहिरिने रुसको घोषणा

  868
  SHARES


  काठमाडौँ। रुसले अन्तर्राष्ट्रिय अन्तरिक्ष केन्द्र आईएसएसबाट बाहिर निस्कने घोषणा गरेको छ । रुसले सन् २०२४ पछि आफू अन्तर्राष्ट्रिय अन्तरिक्ष केन्द्र आईएसएसबाट बाहिरिने घोषणा गरेको समाचार संस्था एएफपीले जनाएको छ ।

  सन् २०२४ सम्म भने आफ्नै अन्तरिक्ष स्टेशन आर्बिटल सेग्मेन्ट आरओएसको निर्माण र सञ्चालनको लागि रुसले आईएसएस अन्तर्गत रहेर काम गर्नेछ । रुसको अन्तरिक्ष एजेन्सी रोस्कोस्मोसका प्रमुख दिमित्री रोगोजिनले आईएसएसबाट आफ्नो देश बाहिर निस्कने र अन्तरिक्षमै रुसी आर्विटल सेग्मेन्ट आरओएस निर्माण गर्ने बताउनुभएको खबरमा उल्लेख छ ।

  रुस सन् १९९८ मा आईएसएसमा सामेल भएको थियो । रुसले यसअघि सन् २०१५ मा नै सन् २०२४ पछि अन्तरिक्ष स्टेशन सञ्चालन गर्ने घोषणा गरिसकेको थियो ।

   

  सञ्चारकेन्द्र
  emailsanchar@gmail.com

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +
  प्रतिक्रिया

  आजको ट्रेन्डिङ