• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  विशेष समाचार

  प्रश्नपत्र हुबहुविरुद्ध डीन कार्यालयमा प्रदर्शन, प्रहरीको हस्तक्षेप

  896
  SHARES


  काठमाडौं । त्रिभुवन विश्वविद्यालय व्यवस्थापन संकायले २२ असारमा सञ्चालन गरेको बीबीए छैटौं सेमेष्टरको ‘एमजीटी २०३ : अर्गनाइजेसनल बिहेभियर’ का विद्यार्थीहरु आन्दोलनमा उत्रिएका छन् ।

  शिक्षकले गल्ती गर्ने, पटक पटक परीक्षा दिनुपर्ने विद्यार्थीले ? भन्दै विरोध गरिरहेका छन् ।

  उक्त परीक्षामा मोर्डन नेपाल कलेजको ‘प्रि बोर्ड’ परीक्षाको प्रश्नपत्र बाँडेको पाइएपछि डीन कार्यलयले परीक्षा स्थगित गरी साउन १ गते नयाँ परीक्षा मिति तोकेको छ ।

  विद्यार्थीले परीक्षा दिइसकेपछि निजी कलेजको हुबहु प्रश्न सोधिएको पत्ता लागेपछि डीन कार्यलयले परीक्षा स्थगित गर्दै साउन १ गते परीक्षा मिति तोकेको थियो । तर, विद्यार्थीहरुले भने शिक्षक तथा डीन कार्यालयको लापरबाहीको सजाय आफूहरुले भोग्नुपरेको भन्दै डीन कार्यालय बाहिर प्रदर्शन गरेका छन् ।

  उक्त प्रदर्शनमा प्रहरीले हस्तक्षेप गरी विद्यार्थीमाथि कुटपिट गरेको छ । पाँच जनालाई प्रहरीले नियन्त्रण लिई कुटपिट गर्दै डीन कार्यलयमा थुनेको विद्यार्थी विकल्प केसीले बताए । नयाँ मितिमा परीक्षा दिनुपर्ने कारण जान्न डीन कार्यालय जाँदा प्रहरी लगाएर कुटपिट गरेको उनले बताए ।

  केसीले भने, ‘शिक्षक र डीनले गल्ती गर्ने अनि सजाय हामीले पाउनुपर्ने ? हामीले किन फेरि इक्जाम दिने भनेर डीनलाई सोध्न गएका हौं । तर, प्रहरी लगाएर हामीलाई कुटपिट गरियो ।’ प्रहरीले उनीहरुलाई कुटपिट गर्नुका साथै लछारपछार गर्दा कपडा च्यातिएको छ ।

  डीन कार्यलयले यस अघि नै प्रश्नपत्र निर्माणमा सहभागी दुई जना शिक्षकलाई कारबाही गरिएको सूचना जारी गरेको थियो ।

  सञ्चारकेन्द्र
  emailsanchar@gmail.com

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +  प्रतिक्रिया