• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  राजनीति विशेष

  बहुमतनिकट युवा संगठनको विशेष राष्ट्रिय भेला सकियो, अध्यक्षमा भट्ट र महासचिवमा बिक

  447
  SHARES


  काठमाडौँ । नेकपा (बहुमत) को युवा संगठन युवा जनस्वयमसेवकको बिशेष राष्ट्रिय भेला सकिएको छ । भेलाले हरिश भट्टको अध्यक्षतामा ८१ सदस्यी केन्द्रीय समिति निर्वाचित गरेको छ ।

  काठमाडौंमा २ दिनसम्म चलेको विशेष भेलाले उपाध्यक्षमा दुई जना वीरेन्द्र विक र अविनाश कुँवर, महासचिवमा झलक विक, सचिवमा सन्तोष सुवेदी र कोषाध्यक्षमा कविता कार्कीलाई निर्वाचित गरेको हो ।

  संगठनले राष्ट्रियत र जनजिवीकाका सवालमा संघर्ष गर्ने निर्णय गरेको छ । त्यस्तै भ्रष्टाचारविरुद्ध पनि विशेष अभियान संचालन गर्ने एक पदाधिकारीले बताए । अध्यक्ष र महासचिव यसअघि अखिल क्रान्तिकारीकाे केन्द्रमा रहेर काम गरिसकेका व्यक्ति हुन् ।

  नवनिर्वाचित कार्यसमितिका तर्फबाट प्रतिबद्धता मन्तव्य व्यक्त गर्दै नवनिर्वाचित अध्यक्ष भट्टले सबैखाले प्रतिक्रियावाद, साम्राज्यवाद र संसदीय संशोधनवादसँग लडेर क्रान्तिलाई विजयको लक्ष्यसम्म पुर्याएरै छोड्ने उद्घोष गरे ।

  उनले सहिद–बेपत्ता योद्धा र घाइते–अपाङ्गका सपना पूरा गर्ने वाचा गर्दै आफूहरूलाई आइपरेको जिम्मेवारी पूरा गर्न र देश र श्रमिक सर्वहारा वर्गको सपना साकार पार्न बलिदान रोज्न पनि तयार रहेको उद्घोष गरे ।

  नवनिर्वाचित पदाधिकारी र केन्द्रीय सदस्यहरूलाई नेकपा (बहुमत) का संयोजक धर्मेन्द्र बास्तोलाले बधाई दिएका छन् । उनले युवाहरुको काँधमा इतिहासले ठूलो जिम्मेवारी दिएको बताउँदै त्यो नयाँ कार्यसमितिले पूरा गर्ने विश्वास समेत व्यक्त गरे ।

  त्यसैगरी पार्टी केन्द्रीय सदस्य तरा फ्राक्सन इन्चार्ज दीपकले नेपालका एक मात्र क्रान्तिकारी शक्ति नेकपा बहुमतको सहायक सङ्गठनले पार्टी कार्यदिशा कार्यान्वयन गर्न महत्वपूर्ण भूमिका निर्वाह गर्ने विश्वास व्यक्त गरे । पार्टी कार्यदिशा लागू गर्ने जिम्मेवारी रहेको युवा जनस्वयमसेवकनेपाल राष्ट्रघाती, भ्रष्ट र दलालहरूको मृत्यु बन्ने उद्घोष गरे ।

  पार्टी संयोजक बास्तोलाले उद्घाटन गरेको विशेष राष्ट्रिय भेलामा ७७ वटै जिल्लाका प्रतिनिधिहरु सहभागी भएका थिए । भेलाको बन्द सत्रमा प्रवक्ता हेमन्तप्रका ओलीले प्रशिक्षण दिएका थिए । प्रवक्ता सुदर्शनले विप्लवहरूले सरकारसँग तीनबुँदे सहमति गरेर आत्मसमर्पण गरेको बताए । विप्लव समूह दार्शनिक रूपमा सारसङ्ग्रहवादी, राजनीतिक रूपले संसदीय संशोधनवादी, साङ्गठनिक रूपले निषेधात्मक अधिभूतवादी, सङ्घर्षका दृष्टिले आत्मसुरक्षावादी र आर्थिक रूपले जुझारु अर्थवादी भएकाले क्रान्तिकारीहरूले उनीहरूलाई कारबाही गरी नेकपा (बहुमत) पुनर्गठन गरिएको बताएका थिए ।

  सञ्चारकेन्द्र
  emailsanchar@gmail.com

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +
  प्रतिक्रिया

  आजको ट्रेन्डिङ