• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  कर्णाली प्रदेश राजनीति

  नरहरिनाथ-५ मा माओवादीका बागी उम्मेवार बोगटी बिजयी

  भन्छन- 'जनताले गलत प्रवृतिलाई पाखा लगाए'

  693
  SHARES


  कालिकोट । कालिकोट जिल्लाको नरहरिनाथ गाउँपालिका वडा नम्बर ५ मा स्वतन्त्र उम्मेदवार मान बहादुर बोगटी “जीवन” बिजयी भएका छन् । उनले ४५४ मत ल्याएर निकटतम प्रतिद्वन्दी माओवादी केन्द्रका गगन फडेरा ‘सिर्जन’ लाई ११५ भोटले पराजित गर्दै जित हात पारेका हुन् ।

  माओवादी केन्द्रले टिकट नदिएपछि बागी उम्मेदवार बनेको बोगटीलाई काँग्रेस, एमाले, जनता समाजवादी र अन्य राजनीतिक दलका उम्मेदवारले समेत समर्थन गरेका थिए । बोगटीले सञ्चारकेन्द्रसँग कुरा गर्दै आफ्नो उम्मेदवारी गलत प्रवृतिका बिरुद्ध भएको र जनताले गलत प्रवृतिलाई पाखा लगाएको प्रतिक्रिया दिएका छन् ।

  जीवनलाई माओवादी केन्द्रले उम्मेदवार बनाउन खोजे पनि निवर्तमान अध्यक्ष समेत रहेका फडेराले आफु चुनाव लड्ने अडानबाट पछि नहटेपछि माओवादी केन्द्रले उनलाई उम्मेदवार बनाएको थियो । तर स्थानीय माओवादी नेता-कार्यकर्ता र समर्थकहरुले फडेराको गतल प्रवृतिका बिरुद्ध बागी उम्मेदवारलाई साथ दिएका थिए ।

  फडेराका कारण गठबन्धन टुटेको उक्त वडामा सत्तारुढ गठबन्धनको पुरै प्यानलले बोगटीलाई साथ दिएको थियो । यस्तै खुल्ला सदस्यमा देबेन्द्र सहकारी, गोर्ख सहकारी र महिला सदस्यमा सुनकेशा सहकारी विजयी भएका हुन्।

  सञ्चारकेन्द्र
  emailsanchar@gmail.com

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +
  प्रतिक्रिया

  आजको ट्रेन्डिङ