• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  पत्रपत्रिका

  को हुन् शहरी विकास मन्त्रालयका सचिवसँग टाँसिएर होटलमा छिर्ने महिला

  1.8K
  SHARES


  काठमाडौँ । शहरी विकास मन्त्रालयका सचिव हुन् डा.रमेशकुमार सिंह । त्यही मन्त्रालयको नेतृत्व गरिरहेकी छिन्, विधि र व्यवस्था परिवर्तनको संघर्षबाट आएकी नेतृ रामकुमारी झाँकी ।

  मन्त्री र सचिवको व्यवहार ठिक उल्टो छ । मन्त्री आन्दोलनको रापबाट सिंहदरबार छिरेकी छन् भने सचिव उनीभन्दा ठीक उल्टो, माया–प्रेमको संघर्षमा लिप्त ! त्यही मन्त्रालयअन्तर्गतको एक परियोजनामा छिन्, झापाली महिला । मन्त्रालयको सहसचिव वा विकासविज्ञ मात्र नियुक्तिको योग्यतामा पर्ने उक्त निकायमा ती महिला आयुक्त पदमा नियुक्त भएकी छन् ।

  सचिव सिंहले कुपण्डोलस्थित होटल हिमालयमा एउटा अलग्गै कोठा लिएका छन् । त्यही कोठामा उनै महिला आयुक्तसँग नियमित ‘बैठक’, ‘छलफल’ जारी रहन्छ । केपी ओली प्रधानमन्त्री हुँदा नियुक्त भएकी हुन्, तर ओलीले चिनेर, चाहेर वा भनेर नियुक्त भएकी हैनन् । ऐनविपरीत उनलाई त्यहाँ नियुक्ति दिलाउने काम सचिवले गरेका हुन् ।

  भन्न त के भनियो भने, झापा माइत, गुल्मी घर भएकै कारण उनले त्यो पद पाइन् । किनभने, त्यो सरकारमा गुल्मीका नेता प्रदीप ज्ञवाली पनि प्रभावशाली मन्त्री थिए । त्यसमाथि उनी ज्ञवालीकी बुहारी । तर, यी सब हावादारी कुरा हुन् । मुख्य कुरा हो, सचिवले रुचाउनु ।

  सचिव सिंहले महिला र पुरुषलाई गर्ने ‘रेस्पोन्स’ नै फरक छ । पुरुषहरू उनलाई भेट्न गए बाहिरै भेट्छन् । तर, महिला, चाहे जस्तासुकै र जेसुकै काम लिएर गएका किन नहुन्, सीधै गोप्य कोठामा बोलाउने । सचिवको यो ताल देखेर मन्त्री रामकुमारी तीन छक्क परेकी छन् ।

  परियोजनामा नियुक्त भएकी ती महिलालाई त्यहाँबाट हटाउनका लागि प्रशासनिक प्रक्रिया शुरु भएको छ । तर, प्रत्येक प्रशासनिक प्रक्रियामा सचिवको भूमिका हुन्छ । रामकुमारीले ती महिलालाई हटाउन चाहेपछि सचिवले पार्टी अध्यक्ष माधव नेपाल कहाँ यो कुरा पु¥याइसकेका छन् ।

  मधेसी समुदायका मानिससँग सहज रूपमा भेट्ने र कुरा सुन्ने स्वभावका माधव नेपालले सचिव रमेश सिंहले ती महिलाको पक्षमा र रामकुमारीको विरुद्ध सुनाएको कुराबारे रामकुमारीसँग सोधेछन् ।

  जब यथार्थ कुरा माधवले सुने, त्यसपछि सचिव र ती महिला दुवैलाई भेट्ने समय नदिनू भन्ने निर्देशन छ । ती महिला सरकार विस्तार हुनुअघि माधवलाई भेट्न कोटेश्वर गइरहन्थिन् । रामकुमारी मन्त्री भएपछि रामकुमारी र माधवकै पनि निकै चाकडी गरिन् । तर, न मन्त्रीले न पार्टी अध्यक्ष, दुबैले उनको शैलीलाई रुचाएनन् । जनआस्थाबाट साभार

  सञ्चारकेन्द्र
  emailsanchar@gmail.com

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +
  प्रतिक्रिया