• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  पत्रपत्रिका

  कांग्रेसले तोड्यो महत्वपूर्ण सहमति, गठबन्धनभित्र लफडा

  232
  SHARES


  काठमाडौँ । सत्तारुढ गठबन्धनमा दरार आएको छ । नेपाली कांग्रेसले सहमति तोडेपछि गठबन्धनमा दरार आएको हो ।

  गठबन्धनका नेताहरुबीच बाग्मती र प्रदेश नम्बर एकको मुख्यमन्त्री माधवकुमार नेपाल नेतृत्वको नेकपा (एकीकृत समाजवादी) पार्टीलाई दिने सहमति भएको थियो । कांग्रेसले उत्तः सहमति तोडेको हो ।

  मन्त्रीमण्डलमा भागवण्डा गर्ने दिन नै सत्तासाझेदार प्रमुख दल काग्रेस, माओवादी र नेकपा एस विच वाग्मती र प्रदेश एकको मुख्य मन्त्री नेकपा एसलाई दिने समझदारी बनको थियो तर लास्ट आवरमा कांग्रेसले सहमति तोडेपछि राजनीतिक खेल परिवर्तन भएको छ ।

  केन्द्रको सहमतिलाई चुनौती दिँदै वाग्मती कांग्रेसले नेकपा एसालाई मुख्यमन्त्री दिन नसकिने बताएको छ । एमाले फुटेपछि वाग्मतीमा नेकपा एस, काग्रेस र माओवादी भन्दा पनि सानो आकारको बनेको छ ।

  प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाका घनिष्ट विश्वास पात्र नेपाली काग्रेस बाग्मती प्रदेशका संसदीय दलका नेता इन्द्र बाँनियाले कुनै पनि हालतमा मुख्यमन्त्री बन्ने गरि दौड सुरु गरेका छन् । महाधिवेशनसम्म भए पनि बाँनियालाई मुख्यमन्त्री बनाउने गरी देउवाले पनि चाँजोपाँजो मिलाउँन थालेको बताइन्छ ।

  वाग्मतीमा नयाँ खेल सुरु भएपछि मुख्यमन्त्री बन्नका लागि खुट्टा उचालेर बसेका नेकपा एसका नेता राजेन्द्र पाण्डे नमज्जासँग झस्किएका छन् । वाग्मती प्रदेशकी मुख्यमन्त्री अष्टलक्ष्मी शाक्यले विश्वासको मतका लागि प्रदेशसभामा प्रस्ताव पेस गरि सेकेकी छिन् ।

  सञ्चारकेन्द्र
  emailsanchar@gmail.com

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +
  प्रतिक्रिया

  आजको ट्रेन्डिङ