• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  खेलकुद समाचार

  आईसीसीको एकदिवसीय वरियतामा सन्दिपको फड्को

  679
  SHARES


  काठमाडाैं । नेपाली लेग स्पिनर सन्दिप लामिछानेले अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट परिषद (आईसीसी) ले जारि गरेको नयाँ एकदिवसीय अन्तर्राष्ट्रिय वरियतामा ठूलो फड्को मारेका छन्।

  एक साताअघि पहिलो पटक शीर्ष सय स्थानमा अटाएका लामिछाने बुधबारको नयाँ वरियतामा ९१ औं स्थानबाट १२ स्थान माथि उक्लँदै ७९ औं स्थानमा पुगेका हुन्। सन्दिप एकदिवसीय अन्तर्राष्ट्रिय वरियतामा शीर्ष एक सय भित्र पर्ने पहिलो र एकमात्र नेपाली खेलाडी हुन्।

  वरियतामा सन्दिपसंगै ७९ औं स्थानमा बंगलादेशका फास्ट बलर रुबेल हुसेन रहेका छन्। नेपाली स्पिनरले भारतका हार्दिक पान्ड्यालाई समेत पछि पारेका छन् जो ८२ औं स्थानमा रहेका छन्। यस्तै सन्दिपले अस्ट्रेलियाका मिचेल मार्श(८४ ), मार्कस स्टोइनिस(८६), ओमानका जिशान मक्सुद(८६) र बिलाल खान(९०), नेदरल्याण्डका कायल जेमीसन(९७), वेस्टइन्डिजका ओशेन थोमसलाई(९६) पछि पारेका छन्।

  वरियताको शीर्ष एक सय भित्र ब्याटिङ र बलिङतर्फ अन्य नेपाली खेलाडीले भने स्थान बनाउन सकेका छैनन्। २०१८ मा एकदिवसीय अन्तर्राष्ट्रिय खेल्न सुरु गरेको नेपाली टिमका कुनै पनि खेलाडी हालसम्म वरियताको शीर्ष १०० भित्र पर्न सकेका थिएनन्।

  ओमान भ्रमणमा जानु अघि वरियताको १२८ औं स्थानमा रहेका सन्दिपले पपुवा न्यु गिनीसँग दुई वटा एकदिवसीय अन्तर्राष्ट्रियमा क्रमशः ४ र ६ गरि १० विकेट लिएका थिए। त्यसपछि ओमान र अमेरिकासँगको त्रिकोणात्मक सिरिजको ३ खेलमा उनले ८ विकेट लिए। पहिलो खेलमा अमेरिकासँग २ विकेट लिएका उनले दोस्रो खेलमा स्वास्थ्यको समस्याले बलिङ गर्न सकेका थिएनन्।

  त्यसपछि तेस्रो खेलमा अमेरिकाविरूद्ध २ विकेट लिएका उनले ओमानसँग चौंथो खेलमा ४ विकेट लिएका थिए। वर्ष २०२१ मा एकदिवसीय अन्तर्राष्ट्रियमा सन्दिपले १८ विकेट लिए। उनले यो वर्ष ६ खेल खेल्दा ५ इनिंग्समा बलिङ गर्दै १८ विकेट लिएका हुन्।

  सन्दिप नेपालको एकदिवसीय अन्तर्राष्ट्रिय र टि-ट्वान्टी अन्तर्राष्ट्रियमा सर्वाधिक विकेटकर्ता हुन्। उनले एकदिवसीय अन्तर्राष्ट्रियमा १६ खेलमा १५ इनिंग्समा बलिंग गर्दै ४१ विकेट तथा टि-ट्वान्टी अन्तर्राष्ट्रियमा २५ खेलमा ४७ विकेट लिईसकेका छन्। टि-ट्वान्टी अन्तर्राष्ट्रिय वरियतामा सन्दिप ८२ औं स्थानमा छन्।

  वरियताको शीर्ष स्थानमा न्यूजिल्याण्डका ट्रेन्ट बोल्ट छन्। यस्तै दोस्रोमा अष्ट्रेलियाका जोस हजलेउड् र तेस्रो स्थानमा अफगानिस्तानका मुजिव उर रहमान छन्।

  सञ्चारकेन्द्र
  emailsanchar@gmail.com

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +
  प्रतिक्रिया

  आजको ट्रेन्डिङ