• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  समाचार

  नख्खु कारागारभित्रै २ समूहबीच कु’टाकुट

  503
  SHARES


  काठमाडौं । ललितपुरको नख्खु कारागारका नाइके र कैदीबन्दीबीच झ’गडा भएको छ । कारागारभित्र होटलको मूल्य बढाएको विषयमा सुरु भएको वादविवाद कु’टा’कु’टमा परिणत भएको प्रहरी स्रोतले बतायो। कारागार व्यवस्थापन विभागका महानिर्देशक जनकराज दाहालले अहिले विवाद साम्य भइसकेको बताए ।

  आन्तरिक समस्या हो, अहिले साम्य भइसकेको छ’ उनले भने, ‘गुनासोहरुलाई लिखितरुपमा बुझाउन भनेका छौं ।’ अहिले कारागारमा कारागार प्रशासन, प्रहरी र कैदीबन्दीबीच छलफल भइरहेको छ ।

  ४ किलो सुन प्रकरण : १० मिनेटअघिको त्यो सुराक

  नेपालगञ्जस्थित राझाँ विमास्थलबाट प्रहरीले ४ किलो २१ दशमलव ४९ ग्राम सुन बरामद समात्यो । काठमाडौंबाट श्री एअरलाइन्सको विमानमा शुक्रवार नेपालगञ्ज गएका झापा घर भएका अमिर लगुन विश्वकर्मा र मोरङ घर भएका बुद्धिमान खातीले सो सुन जुत्तामा लुकाएर लगेका थिए ।

  त्रिभुवन विमानस्थल स्थित आन्तरिक टर्मिनलबाट सहज पार भएको सुन नेपालगञ्ज विमानस्थल पुग्यो । सो सुन एक्सरे मेशिन र मेटल डिटेक्टरले ‘डिटेक्ट’ गरेर पत्ता लगाएको होइन । सुराकको आधारमा सुन बरामद गरिएको बाँकेका प्रहरी उपरीक्षक (एसपी) श्यामकृष्ण अधिकारीले बताए । विमान अवतरण हुनुभन्दा १० मिनेटअघि अवैध सुन लिएर २ जना युवा नेपालगञ्ज आइरहेको सुराक प्रहरीले पाएको थियो ।

  ‘१० मिनेटअघि सुन लिएर दुईजना आउँदै गरेको सुराक हामीले पायौं’ बाँकेका एसपी अधिकारीले भने, ‘अनि, हामिले विमानस्थलमा अपरेशन गरेका थियौं ।’ जिल्ला प्रहरी कार्यालय बाँकेको टोलीले अमिर र बुद्धिमानले जुत्ताको तलुवामा लुकाएर ल्याएको अवस्थामा ४ किलो सुनको बिस्कुट र २१ दशमलव ५९ ग्राम तयारी गहना सहित उनिहरुलाई नियन्त्रणमा लियो ।

  २६ वर्षका अमिर २८ वर्षीय बुद्धिमानले काठमाडौंको मैतिदेवीमा रहेको बुद्ध ज्वेलर्सबाट सुन लिएर गएका थिए । बुद्ध ज्वेलर्सले नेपालगञ्ज उपमहानगरपालिकामा रहेका ३ वटा सुन पसलका नाममा बिल काटेको थियो । बुद्ध ज्वेलर्सले बिल जारी गरेपनि राष्ट्रबैंकभन्दा बाहिरबाट आएको हुनाले थप अनुसन्धानका लागी राजस्व अनुसन्धान कार्यालय कोहलपुरमा सुन बुझाइएको एसपी अधिकारीले जानकारी दिए ।

  सुन लैजाने युवा भरिया मात्रै भएको प्रहरीको अनुसन्धानबाट थाहा भएको छ । नेपालगञ्जका सुन ब्यापारीले सुन किन्नका लागी आवश्यक ३ करोड १३ लाख रुपैयाँ बैंकिङ्ग बाटोबाट वा हुण्डीको माध्यमबाट पैसा पठाए भन्नेबारे पनि राजस्व अनुसन्धान कार्यालयले अनुसन्धान थालेको छ । राजस्वले सुन बेच्ने र किन्ने ब्यापारीमाथि पनि अनुसन्धान शुरु गरेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्र
  emailsanchar@gmail.com

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +
  प्रतिक्रिया

  आजको ट्रेन्डिङ