• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  राजनीति विशेष

  जेलबाट छुटेपछि माइला लामासहितका नेताहरुको विप्लवसँग पहिलो भेट, के-के भयो कुराकानी ?

  6.7K
  SHARES

  काठमाडौँ । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका महासचिव विप्लव र हालै रिहाई भएका केन्द्रीय सदस्य माइला लामासहितका नेताहरुबीच भेटघाट भएको छ । पार्टी केन्द्रीय कार्यालय शवगढी कपिलबस्तुमा भेटघाट भएको हो ।

  लामासँगै पार्टीका तत्कालिन काठमाडौँ जिल्ला सेक्रेटरी भिमसेन घिमिरे ‘बिपिन’ र जनगणतान्त्रिक सम्पर्क मन्चमा कार्यरत अर्जुन कटुवाललाई महासचिव विप्लवले पार्टी कार्यालयमा स्वागत गरेका थिए । हालै रिहा भएका लामा र महासचिव विप्लवबीच २८ महिनापछि भेट भएको थियो ।

  त्यस्तै युवा नेता विपिन तीन महिना हिरासत, जेल जीवनपछि रिहा भएका थिए भने २५ दिनमा कटुवाल रिहा भएका थिए । लामालाई प्रहरीले २०७६ साल साउनमा गिरफ्तार गरी विभिन्न मुद्धा लगाएको थियो । अदालतले रिहाईको लागि दिएको आदेश लत्याउँदै प्रहरीले पुनः गि’रफ्तार गर्दै विभिन्न जिल्लामा पुर्याउँदै सङ्खुवासभा कारागारमा बन्दी बनाएको थियो ।

  सरकार र नेकपाबीच भएको ३ बुँदे सहमतिपछि बैशाख १६ गते धरौटीमा रिहा भएर एक महिना स्वास्थ्यलाभपछि महासचिव विप्लवलाई भेट्न अन्य नेतासहित लामा कपिलबस्तु गएका थिए । भेटको क्रममा लामाले जेलका भोगाई तथा अनुभव, त्यहाँभित्रका समस्या, पार्टीप्रति सुरक्षाकर्मी र न्याय क्षेत्रको बुझाईसहितका अनुभव सुनाएका थिए । साथै, भेटमा सरकारसँग भएको तीन बुँदे सहमति, पार्टीका पछिल्ला निर्णयबारे जिज्ञासा समेत राखेका थिए । त्यस्तै विपिन र कटुवालले पनि प्रतिबन्द पछिका भोगाई र बुझाईसहितका अनुभवसँगै केही जिज्ञासा समेत राखेका थिए ।

  जवाफमा महासचिव विप्लवले पार्टीका योजना कार्यान्वयनको सिलसिलामा गिरफ्तार परी निर्भिकतापूर्वक विचारमा अडिग भएर मोर्चा समालेको भन्दै धन्यवाद दिए । त्यस्तै, प्रतिबन्द पछिको अवस्था र सरकारसँग भएको सहमति र पार्टीका पछिल्ला निर्णयबारे जानकारी गराएको भेटपछि विपिनले जानकारी दिए ।

  सरकारसँग भएको तीन बुँदे सहमति र पार्टीले पछिल्लो पटक लिएको कार्यनीतिक योजनाप्रति उठेका जिज्ञासा समाधान भएको भेटपछि लामाले बताए । त्यस्तै बन्दै गरेको पार्टीको केन्द्रीय कार्यालय, कोरोना संक्रमितको उपचारको लागि बन्दै गरेको अस्पतालको पनि आफूहरुले अवलोकन गरेको बताउँदै महासचिव विप्लवलसहित जनता र पार्टीका नेता कार्यकर्ताले गरेको काम देखेर उत्साहित भएको लामाले बताए ।त्यस्तै महासचिव विप्लवको जीवनशैलीबाट आफू निकै प्रभावित भएको भेटपछि नेता कटुवालले बताए ।

  सञ्चारकेन्द्र
  [email protected]

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +
  प्रतिक्रिया