• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  समाचार

  विप्लव र वैद्यसहित चार कम्युनिस्ट पार्टीको संयुक्त मोर्चाले आज पहिलो चरणको संघर्षका कार्यक्रम घोषणा गर्दै

  2.6K
  SHARES


  काठमाडौँ । विप्लव नेतृत्वको नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी, मोहन वैद्य नेतृत्वको नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (क्रान्तिकारी माओवादी) सहित चार पार्टीले आज संयुक्त पत्रकार सम्मेलनको आयोजना गरेका छन् ।

  नेकपा र क्रान्तिकारी माओवादीसँगै विश्वभक्त दुलाल नेतृत्वका वैज्ञानिक सामाजवादी पार्टी र ऋषि कट्टेल नेतृत्वका नेकपाले वर्तमान राजनैतिको निकास दिन, क्रान्तिकारी ध्रुविकरण, राष्ट्रियता, जनजीविकाका सवालमा संयुक्त रुपमा संघर्ष गर्ने भन्दै संयुक्त रुपमा रणनैतिक मोर्चा गठन गरेका छन् । सोही मोर्चाले आगामी कार्यक्रम र सांगठानिक संरचनाबारे जानकारी दिन आज दिउँसो पत्रकार सम्मेलनको आयोजना गरेको हाे ।

  दिउँसो १२ः३० बजेबाट सुरु हुने पत्रकार सम्मेलन नेपाल प्रज्ञा प्रतिस्ठान कमलादीमा आयोजना गरिएको छ । पत्रकार सम्मेमलनमा चारै पार्टीका नेताहरुको सहभागिता रहनेछ । चार पार्टीको याे संयुक्त माेर्चाबाट क्रान्तिकारी पंक्ति उत्साहित बनेकाे छ भने आमूल परिवर्तनका पक्षधर जनताले पनि आशाकाे नजरले हेरेका छन् ।

  संसद विघटनपछिकाे विकसित राजनीतिक परिस्थितिमा संसदकाे पुनर्स्थापना तथा संसदकाे निर्वाचनबाट मुलुकमा विद्यमान राष्ट्रियता, जनतन्त्र, जनजीविका लगायतका समस्याहरुकाे वास्तविक समाधान नहुने भन्दै सम्पुर्ण सच्चा देशभक्त र कम्युनिस्ट क्रान्तिकारी शक्ति र व्यक्तिहरु संघीय जनगणतन्त्रकाे विकल्पमा अगाडि बढ्नुपर्ने चार कम्युनिस्ट पार्टीको निष्कर्ष रहेकाे छ ।

  मोर्चाले देशका विभिन्न स्थानमा जनसभा तथा विरोध प्रदर्शन पनि गर्ने नेताहरुले निर्णय गरेका छन् । सँगै नेकपामाथिको प्रतिबन्ध फुकुवाको लागि पनि संघर्ष गर्ने नेताहरुले बताएका छन् ।

  मोर्चामा आवद्ध एक नेताका अनुसार पहिलो चरणमा गर्ने कार्यक्रमबारे पनि चारै पार्टीका शिर्ष नेताहरुबीच सहमति भएको छ । जसमा बुटवलमा फागुन ६ गते, धनगढीमा १४ गते र इटहरीमा २१ गते जनसभा गर्ने संघर्षका कार्यक्रम तय गरेकाे छ ।

  यसअघि क्रान्तिकारी माओवादीका नेतााहरुले विप्लवसँग मिलेर संघर्ष गर्ने बताउँदै आएका थिए । केही दिन पहिला एक टिभिजनसँग नेकपाका अध्यक्ष ऋषि कट्टेलले आफूहरुले विप्लवसँगै बसेर छलफल गरेको बताएका थिए । नेताहरुका अनुसार विप्लव-वैद्यसहित आहुति र कट्टेलबीच काठमाडौं बाहिर भेटघाट र छलफल भएको थियो ।

  सञ्चारकेन्द्र
  emailsanchar@gmail.com

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +
  प्रतिक्रिया

  आजको ट्रेन्डिङ