• News Portal

  • आज :

  ताजा शिर्षकहरु

  चर्चित शिर्षकहरु

  Highlights विशेष

  कडा बन्दै विप्लव नेतृत्वको नेकपा, बैंकलाई ब्याज र किस्ता उठाउन पुनः प्रतिबन्ध

  3.5K
  SHARES


  काठमाडौँ । विप्लव नेतृत्वको बिद्रोही नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी अछामले गाउँका किसानसँग ब्याज र किस्ता उठाइरहेका कर्मचारीलाई गाउँ प्रवेशमा रोक लगाउनुका साथै बैंकले उठाएको ब्याज र किस्ता रकम नियन्त्रणमा लिएको छ ।

  नेकपा अछामले कोरोना महामारीको अबधीभर किसानसँग ब्याज र किस्ता नउठाउन आफ्नो पार्टीले दिएको निर्देशनलाई अटेर गर्दै लघुवित्तीय संस्थाले किसानसँग निरन्तर रकम उठाएको भन्दै उक्त कार्य नगर्न चेतावनी दिंदै उठाईरहेको रकम समेत नियन्त्रणमा लिएको छ ।

  ओली नेतृत्वको सरकारले कोरोनाको बढ्दो सङ्क्रमण रोक्न स्थानिय तह सिल गरेको अवस्थामा पनि कमलबजार नगरपालिका वडा नं ६ हात्तीवाजमा जनतालाई भेला गरी ब्याज र किस्ता उठाइरहेको निर्धन लघुवित्त वित्तीय संस्था शाखा मङ्गलसेन अछामका फिल्ड कर्मचारीलाई ब्याज र किस्ता उठाउन नदिई फिर्ता पठाइदिएको नेकपा अछामले सञ्चारकेन्द्रलाई बताएको छ ।

  यस्तै जम्मा गरिएको नगद २६ हजार ६ सय ३० पनि नियन्त्रणमा लिइएको छ । नियन्त्रणमा लिइएको रकम पत्रकार सम्मेलन गरी सम्बन्धित व्यक्तिहरूलाई फिर्ता गरिने नेकपाले जनाएको छ ।

  यस्तै नेकपा मातहातको थारुवान स्वायत्त प्रदेश जिल्ला जनपरिषद् कैलालीले शेखमुनिर खान अहमदका नाममा पासबन्धकी भएको जग्गा कब्जामा लिएको छ । धनगढीस्थित वडा नं ७ निवासी भोजराज विकको जग्गा विभिन्न प्रलोभन देखाई अहमद मुनिरखानले पछि फिर्ता गर्ने सर्तमा ११ कट्ठा १० धुर जमिन आफ्नो नाममा पास गरेका थिए । उक्त जग्गाको हालको मूल्य प्रतिकट्ठा ५० लाखदेखि ७० लाखसम्म खरिदबिक्री भइरहेको पाइएको छ ।

  दुई वर्षपहिले जग्गाधनी भोजराज विकले छोराको पढाइखर्च र घरायसी खर्चका लागि केही रकम अहमदसँग लिएको र पछि उक्त रकमको सावाँ र ब्याज फिर्ता लिई जग्गा फिर्ता गर्न खान तयार नभएपछि विकले आफ्नो जमिन फिर्ता लिन अदालत धाएर पनि न्याय नपाएपछि जनअदालतमा आएका थिए ।

  अदालतलाई खानले आफ्नो प्रभावमा पारेर उक्त मुद्दा पटकपटक तामेलीमा राखी किसानको जग्गा कब्जा गर्ने रणनीति लिएको नेकपाको अनुसन्धानबाट खुलेको जनाइएको छ । मुनिरखान विभिन्न पार्टीका नेता, प्रशासन र अदालतको संरक्षणमा अवैध मिटरब्याज, ढुकुटीमा संलग्न व्यक्ति रहेको पनि जनअदालतले ठहर गरेको छ ।

  भोजराज विकले जिल्ला प्रशासन कैलाली र जिल्ला अदालत कैलालीले न्याय नदिएपछि नेकपा कैलालीको न्याय तथा कानुन विभागमा मुद्दा दर्ता गराएका थिए । उक्त निवेदनमाथिको छलफलमा न्याय तथा कानुन विभागले मुनिरखानले दिएको रकमको बैङ्किङ ब्याज र सावाँ फिर्ता लिई जमिन फिर्ता गर्न वा दिएको रकमबराबरको जमिन लिई बाँकी जमिन फिर्ता गर्न आदेश दिएको थियो ।

  उक्त आदेश कार्यान्वयन नभएपछि जिल्ला जनपरिषद्लाई कारबाहीका लागि जिल्ला न्याय तथा कानुन विभागले सिफारिस गरेको थियो । उक्त सिफारिस अनुसार पार्टीले जग्गा कब्जा गरेको नेकपा कैलालीले सञ्चारकेन्द्रलाई जानकारी दिएको छ ।

  सञ्चारकेन्द्र
  emailsanchar@gmail.com

  नेपालका उत्कृष्ठ १० अनलाइन पत्रिकाहरु भित्र पर्ने सञ्चारकेन्द्र डटकम २०७० जेठ १५ गतेदेखि सञ्चालनमा छ । यो अनलाइन मिडिया ‘सम्पूर्ण विचार, समाचार र सूचनाहरुको केन्द्र’का रुपमा स्थापित हुँदै गइरहेको छ ।

  सञ्चारकेन्द्रबाट थप +
  प्रतिक्रिया

  आजको ट्रेन्डिङ